Динамічний CSS: трансформація об'єктів

142 0 Новини високих технологій

Анімація елементів сторінки може функціонувати у вигляді самостійного процесу або виконуватися для візуалізації дій відвідувача. У будь-якому випадку CSS-трансформація елемента не впливає на загальний потік і виконується незалежно від змісту сторінки в цілому.

Динамічний CSS: трансформація об'єктів
При використанні правил і розробці логіки зміни елементів, використання правильних значень властивостей і правил дуже важливо. CSS-трансформація не надає розробнику можливості управління. Всі перетворення виконуються по заданих функцій і їх значень.


Загальні правила трансформації

Логіка, втілена в ідеї функції трансформації, що полягає у спотворенні елемента. Елементи сторінки - це прямокутна область, навіть якщо вона представлена плавною графікою всередині неї. За рахунок зміни розмірів сторін або їх зсуву (переміщення) може бути:
 • сформована динаміка;
 • утворена перспектива;
 • виконаний обсяг.
 • У будь-якому випадку всі перетворення відбуваються на площині, але результат можливий як в 2D, так і 3D-відображення. У наступному прикладі представлені чотири області, на кожній з яких йде CSS - трансформація.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Верхній ряд картинок - оригінал, нижній ряд - результат застосування функцій. Для демонстрації основних можливостей використане наступне опис CSS і показана вставити в HTML-код сторінки.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  У цьому прикладі трансформація відбувається при наведенні мишки на елемент і призначається через псевдоклас: hover. У відношенні властивості transform при використанні функції translate слід зазначити, що CSS-трансформація може бути замінена властивості left і top. Щодо спотворення від функції skew - результат може бути непередбачуваний.


  Вважається, що skew рідко використовується, але при правильному і комплексному застосуванні CSS-анімації з skew дозволить вибудувати динаміку в тривимірному просторі при русі елемента. Наприклад, «космічний корабель на орбіті» в контексті веб-сторінки може бути рухом товару на вітрині в просторі магазину.

  Перспектива при трансформації

  Трансформація тексту в CSS може дати особливий ефект при застосуванні перспективи. У прикладі показано, як нормальне подання тексту може бути перетворено в псевдотрехмерное.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Можливо, це має сенс у деяких завданнях, але практичність зворотного ідеї очевидна: можна розмістити інформацію в перспективі, а при наведенні на неї мишки трансформувати в нормальне відображення. Це компактно і ефектно.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Ці приклади трансформації описані в CSS наступним чином:
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Застосування властивості transform-origin дозволяє визначити точку, щодо якої буде виконано перетворення. Переміщаючи цю точку, можна керувати тим центром, щодо якого виконується CSS-трансформація. Функція rotate хоч і має два варіанти - rotateX і rotateY - але без «X» та «Y» має один параметр.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  У всіх випадках трансформацію елементів слід налагодити на простих прикладах щоб уникнути непередбаченого результату. Краще спочатку грамотно сформувати правило і описати властивість для простого елемента, ніж включати відразу в спектр бажаних трансформацій. Правильна формулювання правила і властивості CSS - запорука успіху і ефективного результату.

  Застосування властивості animation

  CSS-анімація допомогою animation і @keyframes доповнює можливості трансформації, дозволяючи перетворити її в реальне уявлення через керований рух елемента або кероване перетворення його форми.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Верхня строчка елементів - їх нормальний стан. Перша колонка переміщається, друга - обертається, а третя - масштабується. Показано кілька кадрів. Для реалізації цієї функціональності використаний наступний код:
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  Динаміку і тривалість процесу можна встановлювати в animation і @keyframes. Доступно плавне і ступеневу зміна процесу. Можна застосувати рівномірну зміну і рух з прискоренням.

  Можливості властивості animation

  Властивість animation зазвичай записується одним рядком. У нього входять вісім параметрів:
 • animation-name - ім'я анімації;
 • animation-duration - тривалість анімації (секунди "s", мілісекунди "ms");
 • animation-timing-function - тип анімації (ease, linear, ease-out, ease-in, ease-in-out, cubic-bezier);
 • animation-iteration-count - кількість повторів анімації або infinite;
 • animation-direction - напрямок руху (normal, reverse, alternate, alternate-reverse );
 • animation-play-state - зупинка анімації (running, призупинено);
 • animation-delay - затримка анімації перед початком відтворення (секунди "s", мілісекунди "ms");
 • animation-fill-mode - програвати анімацію поза зазначеного часу відтворення (
 • none, forwards, backwards, both);
 • При розробці анімації за допомогою animation властивості трансформації зазначаються в правилі @keyframes, яке визначає послідовність перетворення елемента по кроках.

  Важливі параметри анімації

  Будь-анімація має ім'я, тривалість і тип. По імені визначається потрібний опис @keyframes, тривалість визначає час процесу, а тип - варіант руху.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  При необхідності рівномірного процесу (рух та/або перетворення) використовується значення linear. Якщо потрібно мати прискорення на початку - ease-out, якщо в кінці - ease-in. Просто ease - це ковзання, а ease-in-out - його більш плавний варіант.
  Значення cubic-bezier дозволяє сформулювати складний варіант руху і побудувати більш оригінальний варіант анімації.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  На сайті виробника можна вибрати будь-який стандартний варіант руху і спроектувати свій. При натисканні на кнопку «GO!» два квадратика будуть рухатися паралельно і можна співставити відмінності і візуально сформувати потрібну поведінку елемента.

  Побудова кадру анімації

  Властивість @keyframes є «визначником» кадрів (див. приклад вище), через які проходить трансформація елемента. Ідея властивості дуже проста, але можливості вона надає колосальні. Процес починається з 0 % і закінчується на 100 % від загального часу, виділеного на анімацію. Можна використовувати тільки кінцеві точки from і to, або 0 % і 100 %. Більшого ефекту можна досягти, поділивши весь процес анімації/трансформації на дільниці. Крок ділянки може бути будь-яким. Зазвичай приймається кілька варіантів: 0 %, 25 %, 50 %, 75 % і 100 %. Іноді достатньо лише три кадру: 0 %, 50 % і 100 %. Як вчинити в кожному конкретному випадку, залежить від завдання і розробника.
  Динамічний CSS: трансформація об'єктів
  При побудові будь-якого варіанту трансформації слід дотримуватися одне істотне правило. Не завжди допустимо використання javascript, особливо це стосується програмованого зміни властивостей елементів, наприклад зміна значення властивості background-image. HTML, CSS і javascript прекрасно поєднуються, але у всіх випадках потрібно враховувати фактичну функціональність кожної цієї складової. Ідеально, коли вони працюють в чіткому поєднанні і не заважають один одному.