Оптичний привід - це що таке?

322 0 Новини високих технологій

В сучасних реаліях мало хто з користувачів комп'ютерів розуміє, що оптичний привід - це дуже потрібна річ. У вік інтернету, інформаційної перевантаження і мініатюрних флеш-накопичувачів ці пристрої поступово виходять з моди. Більш того, більшість виробників ноутбуків вже позбавляють свої пристрої цього звичного атрибуту. Але слід всебічно оцінити ситуацію і, можливо, ви зрозумієте, що відмовлятися від цього важливого компонента комп'ютерної екосистеми ще рано.

Оптичний привід - це що таке?

Що це таке?

Оптичний привід - це пристрій для зчитування даних з оптичного носія. До останніх належать компакт-диски (CD, DVD, Blu-Ray і міні-диски. Спочатку на світ з'явилися звичайні приводи, які вміли працювати тільки з компактами стандартного формату. Причому вони вміли тільки зчитувати дані. Запис спочатку була досить складним (технологічно) і дорогим процесом.


Потім з'явилися пристрої з можливістю запису на CD. Потім прийшла пора DVD-болванок. Як водиться, спочатку пристрої, які вміють їх читати, і тільки потім - записувати. Вінцем епохи ДВД стала можливість читати і записувати двошарові болванки. Головна відмінність від стандартних ДВД - збільшений об'єм пам'яті. Однак швидкість запису і читання залишала бажати кращого.
Оптичний привід - це що таке?
Фінальним етапом еволюції приводу оптичних дисків є можливість читання та запису носіїв стандарту Blu-Ray. Ці болванки використовуються для запису і перегляду HD контенту і володіють хорошою місткістю (близько 40 гігабайт). Такі приводи є найдорожчими в наш час, але і самими затребуваними. Однак що ні говори, а швидкість читання USB-накопичувача набагато вище, ніж компакт-дисків. Тому в наш час більшість користувачів ПК і ноутбуків віддають перевагу флешкам. І це цілком виправдано з точки зору швидкості. А тепер розберемо класифікацію приводів та їх можливості.


CD-R/RW

Привід оптичних дисків CD-R/RW був самим першим пристроєм, який вміло не тільки зчитувати інформацію з компакт-дисків, але і записувати на них. У ті часи ці пристрої були нарозхват. Проте довго вони не прожили. Справа в тому, що на стандартний компакт-диск можна було вмістити всього 700 мегабайт інформації. А у сучасних реаліях цього катастрофічно мало. Так, наприклад, середній фільм зараз "важить" півтора гігабайти. От і рахуйте. Саме тому ера CD швидко закінчилася. Зараз установка оптичного приводу формату CD-R/RW в персональні комп'ютери і ноутбуки не проводиться. В силу вищеназваних причин.
Оптичний привід - це що таке?
Однак є ще галузі, в яких компакт-диски використовуються. Наприклад, у музичній індустрії. Багато виконавці досі випускають альбоми на CD. Але це зовсім не означає, що відповідні приводи до цих пір живі. Їх роботу може запросто виконувати оптичний привід DVD-RW. Про нього, до речі, ми поговоримо в наступному розділі. А поки підведемо підсумки по компакт-дисків і відповідним приводам. Вони безнадійно застаріли. Причому як морально, так і фізично.

DVD-R/RW

Цей привід є правонаступником попереднього. Головна відмінність - тип підтримуваних болванок. На оптичні носії формату ДВД вміщається 45 гігабайт інформації. А це вже кілька фільмів. Не дивно, що ці диски швидко відняли у компактів цільову аудиторію. Оптичні носії такого плану використовуються в ігровій індустрії. Виробники кіно теж любили записувати свої творіння на такі диски. Але останні зараз віддають перевагу Blu-Ray болванкам. На ДВД HD контент ніяк не запишеш. Не дивно, що DVD-R/RW оптичний привід - це найбільш популярний вид пристроїв в сучасних ПК і ноутбуках. Хоча останні починають масово позбавлятися від цього компонента.
Оптичний привід - це що таке?
Головна особливість приводів такого плану - всеїдність. Вони успішно справляються із записом і читанням як DVD, так і CD дисків. Тому ці приводи так популярні серед геймерів і любителів зберігати інформацію на оптичних носіях. Також важливим плюсом є і те, що для більшості моделей немає необхідності шукати драйвер оптичного приводу для Windows 7 або який-небудь іншої ОС. Система знаходить його автоматично в своїх репозиторіях. Достовірно відомо, що тільки продукція компанії Plextor потребує встановлення додаткових драйверів. Однак вони йдуть в комплекті з пристроєм. Так що проблем виникнути не повинно.

DVD-R/RW DL

Це наступний еволюційний щабель. DVD-R/RW DL оптичний привід - це пристрій, який вміє працювати з двошаровими ДВД-диски. Вони мають ряд переваг і недоліків в порівнянні зі звичайними DVD. З переваг варто відзначити збільшений об'єм. Тепер на диск вміщається майже 10 гігабайт інформації. З недоліків — швидкість запису-читання. Вона мізерно мала. Але за приріст місця доводиться платити. Оптичні приводи такого плану є універсальними пристроями з можливістю запису майже всіх відомих оптичних носіїв (крім Blu-Ray). Така всеїдність стає вирішальним чинником при виборі приводу.
Оптичний привід - це що таке?
Що стосується швидкості запису двошарових оптичних носіїв, то тут величезну роль грає драйвер оптичного приводу. Тому рекомендується використовувати виключно оригінальні драйвери від виробника. Стандартні системні ніяк не підійдуть. Вони не вміють працювати з дисками великого об'єму. Хоча обсяг не такий вже і великий. У будь-якому випадку, швидкість запису таких носіїв не перевищує 12х. А цього дуже мало. Не дивно, що оптичні приводи виходять з моди. Швидкість запису на USB-носій куди вище. А тепер перейдемо до самого просунутого типу приводу.

Blu-Ray RW

На даний момент це самий просунутий і затребуваний тип оптичного приводу. Ці пристрої вміють не тільки читати «блю-рей» болванки, але і записувати на них. Варто відзначити, що ємність таких носіїв може досягати 40 гігабайт. Це нереально багато. Сучасні виробники мультимедійного контенту якраз використовують такі диски для запису фільмів у форматі Full HD. Тому мати такий привід на ПК або ноутбуці не завадить. Однак у цих пристроїв є одна особливість: вкрай рекомендується установка Windows 7 драйвера оптичного приводу. Причому програмне забезпечення потрібно оригінальне. Від виробника.
Оптичний привід - це що таке?
Привід стандарту «блю-рей» є справжнім універсальним пристроєм. Він легко справляється з усіма типами оптичних носіїв. Саме тому його встановлюють у найдорожчі моделі ноутбуків. Blu-Ray оптичний привід - це найбільш просунуте пристрій для зчитування інформації з оптичних носіїв.
Оптичний привід - це що таке?

Приводи з напиленням

Існують і такі пристрої, які друкують картинку на болванці при записі. У їх конструкції є спеціальні резервуари з фарбою. Після запису інформації на диск починається процес напилення картинки на поверхню носія. Картинку вибирає сам користувач. Однак такі пристрої вважаються напівпрофесійними. Тому коштують досить дорого.

Кращі виробники приводів

Тон тут задають японські компанії. Славляться своєю якістю приводи від Pioneer і Plextor. «Піонер», до речі, випустили перший привід компакт-дисків. І саме вони розробили можливість зчитування та запису ДВД. Та й взагалі, саме в цій компанії виробили розробку усіх нині існуючих форматів оптичних носіїв. Plextor теж не відставали. Однак вони нічого не винаходили, а тільки доводили до досконалості. Не дивно, що саме ці дві компанії є найкращими. Після них вже йдуть такі "середнячки", як LG, Sony, Technics і так далі. Але й донині "різаки" від "Піонерів" є найкращими.

Висновок

Отже, оптичний привід - це пристрій для зчитування інформації з оптичного носія. Також девайс вміє записувати файли на диски різних форматів. Якщо ви захотіли забезпечити свій ПК таким пристроєм, то майте на увазі, що купувати варто тільки Blu-Ray "різак". Саме він є самим універсальним. Що стосується конкретного виробника, то краще всього вибирати пристрої від "Піонер" і "Плекстор". Вони були першопрохідцями і досі поставляють якісні комплектуючі. Якщо вам потрібен багатофункціональний і якісний пристрій, то не треба шкодувати грошей.