Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

224 0 Новини високих технологій

Сучасний ринок комп'ютерної периферії і комплектуючих готовий запропонувати споживачеві велике безліч моделей моніторів. Всі вони можуть відрізнятися за типом матриці, діагоналі дисплея, по типу підсвічування або співвідношенню сторін. Також у різних моніторів може бути різне дозвіл екрану. Сучасні моделі здатні легко тримати навіть 4К-дозвіл. Але чи воно підійде саме вашій монітора? Це велике питання. Як правило, виробники вказують тільки максимальну величину, на яку здатний дисплей пристрою. Оптимальну ж цифру вони тактовно опускають. Так яке дозвіл екрану краще для монітора? Про це і піде мова у матеріалі.


Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Від чого залежить вибір дозволу?

Це залежить від безлічі факторів. При виборі оптимального дозволу варто враховувати діагональ екрану, співвідношення сторін, тип матриці і "герцовость" монітора. Хоча останній параметр був застосовний до ЕПТ-дисплеїв. Сучасні РК-панелі не вимагають тонкої настройки "герцев". Тим не менш інші характеристики впливають на дозвіл екрана монітора. Який краще? Це ми зрозуміємо за допомогою методу проб і помилок. Він один є ефективним у даному випадку. Також не варто забувати, що дозвіл екрана безпосередньо залежить від можливостей операційної системи. Наприклад, ОС "Віндовс" дуже погано справляється з масштабуванням тексту та піктограм під 4К-дозвіл. У той час як в линуксоподобных ОС ("Убунту", "Мінт") таких проблем немає.

Вибір на основі типу матриці

Який дозвіл екрана краще для монітора з матрицею TN+Film? Розглянемо саме цей варіант, оскільки такий тип матриці є домінуючим в бюджетних моделях. Для такого монітора оптимальним буде роздільна здатність Full HD (1920 на 1080 пікселів). Навіть якщо він розрахований на 2К. Справа в тому, що в таких матрицях відстань між пікселями досить пристойне. Тому не слід захоплюватися, виставляючи дозвіл. А ось з IPS-панелями зовсім інша справа. Тут можна виставляти хоч всі 4К. Але знову ж таки не слід забувати про можливості масштабування операційної системи. А взагалі розберемо параметри дозволу екрану для моніторів з різною діагоналлю. Почнемо з найменших - 17 дюймів.


Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Монітори 17"

Отже, яке дозвіл екрану краще для монітора 17 дюймів? Для початку потрібно вивчити документацію на пристрій та визначити максимальний дозвіл, на яке здатний екран. Для семнадцатидюймовых пристроїв стандартним дозволом вважається 1024 на 768 пікселів. Це, на думку виробників. Але ви бачили, як убого все виглядає при такому дозволі? Ось. А виробники, мабуть, не бачили. Якщо екран широкоформатний, то сміливо можна ставити дозвіл Full HD. Якщо таке підтримується. Перевірити це просто. Клацаємо правою кнопкою миші по робочому столі і в меню вибираємо пункт "Дозвіл екрану". З'явиться вікно вибору параметрів. Тут необхідно обчислити крайні межі дозволу. Для цього потрібно рухати повзунок до упору. Якщо монітор підтримує Full HD, то сміливо виставляємо значення. Ви побачите, наскільки зміниться картинка.
Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Монітори 17" ЕПТ

Якщо ж ви досі використовуєте стареньку ЕПТ "семнашку" (мало, чим чорт не жартує), то вам в першу чергу потрібно виставити частоту мерехтіння (горезвісну "герцовость"). Зробити це можна по тому ж алгоритму, що і виставлення максимального дозволу. Тільки у вікні слід натиснути "Додатково", перейти на вкладку "Монітор" і вибрати в списку "Частота оновлення екрану" потрібну кількість герцев. Оптимально - 75-85. Тепер можна приступати до вибору дозволу. Для ЕПТ оптимальне дозвіл екрану складає 1280 на 1024 пікселів. Саме при такому дозволі не буде проблем з відображенням піктограми та тексту. Можна, звичайно, виставити і більше, але тоді ви нічого не зможете розглянути. Це не РК-панель. Текст вийде розмитим. Отже, яке дозвіл екрану краще для монітора на 17 дюймів, ми вже розібралися. Продовжуємо. І на черзі - 19 дюймів.
Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Монітори 19" ЕПТ

Як би це дико не звучало, але серед моніторів на 19 дюймів є і ЕЛТ-монітори зі співвідношенням сторін 4: 3. Ось з них і почнемо. Отже, яке дозвіл екрану краще для монітори 19 дюймів? У випадку з ЕПТ знову-таки треба починати налаштування з частоти оновлення екрану. А потім тільки йти до налаштування дозволу. Що б комп'ютерні гуру писали в своїх пабликах, стандартне дозвіл для "девятнашки" ЕПТ - 1600 на 1200 точок. Нехай таким і залишається. Якщо виставити вище, то використання монітора буде некомфортним. А якщо нижче, то компоненти (значки і шрифти) будуть дуже великими. Як би те ні було, ЕПТ на 19 дюймів із співвідношенням сторін 4 до 3 - вкрай рідкісні екземпляри. Але є і ЖК-панелі з такою ж діагоналлю 4 до 3. Як не дивно, стандартне дозвіл екрану для них точно таке ж.
Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Монітори 19"

А як же 16 до 9? Яке дозвіл екрану краще для монітори 19 дюймів? Широкоформатний монітор має дещо іншу структуру. Тому і дозвіл буде відрізнятися. Однак більшість виробників радять застосовувати на 19-дюймових "широкоформатниках" роздільна здатність Full HD (1920 на 1080 пікселів). Саме воно є найбільш комфортним для роботи. Більш того, якщо користувач днями сидить за комп'ютером, то при такому дозволі навантаження на очі буде мінімальною. А це важливо, оскільки неправильне дозвіл може серйозно пошкодити очі юзера. Тепер перейдемо до більш об'ємним іграшок. На черзі гіганти з діагоналлю екрана 22 дюйми.
Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?

Монітори 22"

Ну, з такою діагоналлю, слава Гейтсу, є тільки РК-панелі. Ось про них і піде мова. Який дозвіл екрана краще для монітора 22 дюйма? Тут не все так просто. Апарати з такою діагоналлю мають як IPS-, так і TN-матриці. Але не це головне. А головне те, що існують моделі як з заявленим Full HD-дозволом, так і з 2К. І якщо ваш монітор тримає 2К-дозвіл, то не факт, що воно виявиться комфортним для роботи. Тут доведеться підбирати дозвіл "на око". Пограйте з налаштуваннями, посувайте повзунками. Приміряйте різні варіанти. Відомі випадки, коли зображення у Full HD виглядало на такому моніторі краще, ніж "рідне" 2К. Проте особливо захоплюватися не варто. Не потрібно занижувати дозвіл екрану "нижче плінтуса". Зображення від цього краще не стане.
Який дозвіл екрана краще для монітора? Які параметри найважливіші?
Можна також почитати супровідну документацію пристрою. Може бути, там будуть рекомендації з приводу того, яке дозвіл краще для монітора. Але не факт, що вони співпадуть з вашими вподобаннями. Взагалі дозвіл екрану - досить абстрактна величина. Кожен користувач налаштовує комп'ютер під себе, і монітор в тому числі. Одне безсумнівно: цей компонент повинен бути налаштований таким чином, щоб користувачеві було максимально комфортно працювати за ним. Бо саме через монітор передаються тонни інформації. А якщо довго сидіти за неправильно налаштованим дисплеєм, то можна і осліпнути. А воно вам треба? Гаразд, тепер перейдемо до справді великих іграшок. На черзі монітори з діагоналлю 23 дюйми.

Монітори 23"

Ці пристрої позиціонуються, як екрани для домашнього використання. Проте розмістити їх на робочому столі вже трохи проблематично. Але деякі примудряються. Який дозвіл екрана краще для монітора 23 дюйми? А ось це краще подивитися в супровідній документації пристрою, бо ці дисплеї можуть підтримувати Full HD, так і 2К, 4К. Оптимальним же дозволом екрану такого розміру буде 2К-дозвіл. Якщо ваш пристрій розраховано на нього, то сміливо виставляйте. А ось з 4К поки краще пригальмувати. Такий дозвіл - ще поки досить нова "фішка". Тому ще не всі операційні системи і програми адаптовані до нього. Але робота ведеться. Не забувайте, що для того, щоб виставити такий дозвіл, необхідний спеціальний драйвер від виробника монітора. Його можна завантажити з офіційного сайту або встановити з диска, який йде в комплекті з пристроєм. Майте на увазі, що монітори з діагоналлю 23 дюйми і вище мають підвищену небезпеку для очей при неправильно виставленому дозволі. Який дозвіл екрана краще для монітора, вам вирішувати. Але послідувати рекомендаціям виробника буде незайвим. У специфікаціях вказані саме ті дозволи, які тестувалися при різних режимах роботи. Саме на цих цифрах монітор показав найкращі результати. Тому нехтувати порадами інженерів компанії-виробника не варто. Іноді у них буває досить ділова інформація. А тим часом ми переходимо до ще більшої діагоналі - 24 дюйма.

Монітори 24"

Ці пристрої не особливо сильно відрізняються від попередніх. А тому і робочий дозвіл у них схоже. Отже, яке дозвіл екрану краще для монітора 24 дюйма? Відповідь: саме те, на яке він розрахований. Тут все точно так само, як і в попередній моделі. Але з-за нестандартного співвідношення сторін доведеться налаштовувати дозвіл вручну, "на око". У моніторах на 24 дюйма співвідношення сторін становить 16: 10. Саме тому доведеться підбирати дозвіл, комфортне для очей. До слова сказати, 24-дюймові монітори не такі часті гості на столах користувачів, як їх побратими на 23 дюйми. Видно, юзери досить консервативні і не хочуть мучитися з нестандартним співвідношенням сторін. Однак частка на ринку цих моніторів все ж дуже висока. Таким монітором, який ми розглянемо, стане справжній гігант - 30-дюймовий екран.

Монітори 30"

Побачити таких монстрів на робочих столах користувачів можна вкрай рідко. Хіба що професіонали в якій-небудь галузі придбають собі такий дисплей. Або божевільний геймер. Середньостатистичний юзер ніколи не купить нічого подібного. У стандартній квартирі цей монітор просто ставити ніде. Простіше вже підключити комп'ютер до телевізора. Ефект буде той самий. Але такі ящики є, і з цим доводиться миритися. Отже, яке дозвіл екрану краще для монітора 30 дюймів? Знову ж таки тут все залежить від специфікацій виробника. Але якщо дивитися чисто на діагональ, то сміливо можна виставляти 4К. Якщо монітор підтримує такий дозвіл. Менше ставити немає сенсу. Значки і текст будуть виглядати убого з меншим дозволом. Деякі "тридцятки" заточені і під 2К-дозвіл. Це теж нормально. Але ні в якому разі не пробуйте поставити Full HD. Нічого доброго з цього не вийде. Який дозвіл екрана краще для монітора, в цьому випадку виробники краще знають. Тому варто слідувати їх рекомендаціям. Однак тридцатидюймовые моделі можуть використовуватися тільки професіоналами. А в цьому випадку чим більше, тим краще. Особливо це стосується дизайнерів і тих, хто працює з зображеннями. Тексту там небагато, а от якість відображення картинки помітно зросте на високому дозволі.

Якщо не виставляється максимальна роздільна здатність

Це часта проблема в тих, хто тільки сів за комп'ютер. Якщо в налаштуваннях операційної системи неможливо виставити дозвіл понад 600 на 800 точок, то це означає, що не вистачає драйверів в системі. І зовсім не факт, що потрібні драйвери саме під монітор. Куди більше ймовірності, що початківець юзер просто забув встановити програмне забезпечення для відеокарти. Тоді такі фокуси можливі. Якщо ж драйвери на неї стоять стовідсотково, то є сенс перевірити їх версію. Буває і так, що "дрова" старої версії не бажають визначати нові монітори. Тому дуже бажано оновити програмне забезпечення відеокарти до актуальної версії.

Якщо монітор взагалі нічого не показує

Тут кілька варіантів. Перший: ви не встромили його в розетку. Перевірте живлення і сполучний шнур. Другий: потрібні спеціальні драйвери під цей монітор. Остання проблема часто виникає у пристроїв з підтримкою G-Sync. Потрібно просто встановити програмне забезпечення з компакт-диска, який йшов в комплекті з монітором. Варіант три: якщо у вас ЕПТ-монітор, то ви виставили неприпустимо високу "герцовость". Зачекайте хвилинку, і зображення повернеться.

Висновок

Отже, яке дозвіл найкраще ставити для монітора комп'ютера? Як ви вже зрозуміли, цей параметр безпосередньо залежить від діагоналі, типу монітора та типу матриці. Тому варто спочатку врахувати всі особливості, а потім вже виставляти потрібний дозвіл. Можна також підібрати його "на око". Як комфортно, так і залишайте. Особисті уподобання теж грають тут важливу роль. У будь-якому випадку доведеться читати супровідну документацію пристрою. Часто специфікації, запропоновані виробником, є найбільш правильними. Але не варто зловживати документами. Мало чого можуть понаписать? Не всьому вірити.