CSS animation: приклади застосування

129 0 Новини високих технологій

Практика розробки веб-ресурсів зумовила дві суттєві тенденції: швидкість і уявлення про якість. Перше зобов'язує розробника робити свою роботу швидко, друге - визначає межі доцільного.

CSS animation: приклади застосування
Відвідувач переслідує конкретну мету при відвідуванні сайту і орієнтується на загальновизнані уявлення про те, де що знаходиться і як воно має працювати. Розробник може робити свою роботу як йому це зручно, але якщо він зацікавлений привернути увагу більшої кількості відвідувачів, то не враховувати їхню думку недоцільно.


Синтаксис і семантика анімації

Властивість CSS animation є простим у використанні і дозволяє швидко виконати цікаві ефекти. Для того щоб елементи веб-сторінки вели себе сучасно, як очікує того відвідувач, зовсім необов'язково проявляти особливу кмітливість і проектувати власні варіанти анімації. Все працює за визначенням, як очікувано і затребуване.
CSS animation: приклади застосування
В даному прикладі описано два елемента. Перший являє собою смужку-індикатор, яка рухається вправо і пропорційно збільшується в розмірі. Другий елемент - картинка, яка просто переміщується вправо.
CSS animation: приклади застосування
Тут показані не всі кадри. Властивість CSS animation в даному випадку реалізовано плавно. Відвідувач сторінки спостерігає плавне переміщення зі збільшенням в обсязі рядки та рух картинки. Використовуючи різні варіанти переміщення замість типу ease-in-out, можна керувати рухом. Варіант ease-in-out дає прискорення на початку і гальмування в кінці, але можна вибрати й інший варіант руху.


Накладення і взаємодія елементів

Всі елементи, які мають властивість animation, CSS розглядає незалежно один від одного і від загального потоку сторінки. Якщо елементи накладені один на одного, то виходить поєднання ефектів і в результаті новий ефект. Якщо в процесі анімації елементи змінюють властивість opacity (прозорість), то за рахунок законів накладення кольорів можна отримати вельми оригінальні ефекти всього двома - трьома елементами.
CSS animation: приклади застосування
Малюнок елемента має велике значення. У наведеному прикладі смужка формується з картинки, в якій дві лінії різного кольору. При збільшенні розміру смужки - це пила, при русі пилки - це рухома хвиля. Маніпулюючи лініями і їх нахилом, можна формувати ефекти за загальними законами графіки. Зміна часу анімації також приводить до нестандартних рішень. Використання властивості трансформації, наприклад, функції обертання елемента, формує оригінальні зміни. Приклад:
CSS animation: приклади застосування
Тут смужка безперервно змінює свій вигляд з непрозорого стану в прозоре. Нижня картинка при цьому змінює тільки форму.

Анімація інформації

У CSS: text animation має особливий сенс. Текст завжди має значення і присутній на веб-сторінці з конкретною метою. Але текст завжди менш інформативний, ніж зображення, а займає багато місця.
CSS animation: приклади застосування
Гарантія, що правильно написаний текст буде адекватно сприйнятий відвідувачем значно більш висока, ніж надія на правильне розуміння зображення, особливо коли у дизайнера сайту є власне уявлення про форми вираження сенсу.
Якщо раніше, коли CSS animation тільки прийшла у світ верстки, були популярні біжучі рядки, миготливі годинник, пульсуючі тексти, то в сучасному сайтобудуванні вважається нормальним принцип: не дратуючи відвідувача, максимально ефектно представити функціональність веб-ресурсу. У цьому контексті будь-якої з наведених вище прикладів зручний для представлення текстової інформації, але варіант застосування CSS як 3D animation є самим практичним.
CSS animation: приклади застосування
Тут в «нормальному» стані текст займає мало місця. Можна виділити головне слово або позначити зміст. Як тільки мишка потрапляє на область тексту, він розгортається з CSS 3D animation в нормальне читабельне стан. Варіант економії місця в поєднанні з 3D дизайном дозволяє компактно розміщувати інформацію. Звільнилося місце можна використовувати для інших або суміжних цілей. За рахунок CSS animation потрібна інформація буде доступна в потрібний момент часу.

Споживчий варіант анімації

Помітні успіхи у створенні якісних веб-ресурсів досі залишають за межами розгляду один дивно поставлене питання: чому дизайн сайту - турбота розробника? Сайт - це не художній твір і не результат творчого процесу для цілей естетичного характеру. Сайт - це насамперед функціональність, яка, на думку власника (розробника), призведе до нього нових відвідувачів і дасть можливість працювати зі своїми клієнтами.
CSS animation: приклади застосування
Продати товар, надати послуги, виконати ту чи іншу роботу Відвідувач приходить за товарами, послугами та роботами. Оформлення і анімація - важливі, але думка відвідувача все ж важливіше думки власника (розробника). Якщо в звичайному магазині покупець завжди правий, то чому в інтернет-магазині він повинен робити все так, як придумав розробник крізь запропонований варіант оформлення? Анімація в контексті CSS - відмінний інструмент, але чому б не піти трохи далі: скільки споживачів, стільки й варіантів вираження функціональності і дизайну. Варіант «споживчої анімації» - це коли є і те, що запропонував розробник, і те, що вибрали попередні споживачі, і те, що додумав поточний споживач.