Налаштування роутера "Тенда": покрокова інструкція

242 0 Новини високих технологій

Китайська компанія Tenda займається виробництвом недорогих, але якісних роутерів. На російському ринку вона ще не дуже відома, проте її популярність поступово зростає. В асортиментному ряді є різні моделі, які здатні забезпечити кожну людину стабільним сигналом і хорошим покриттям. Під час експлуатації роутерів даної торгової марки, як правило, проблем не виникає. Однак коректна робота не завжди залежить від характеристик приладу. В цьому питанні велике значення має правильна настройка роутера «Тенда». Є такі користувачі, у яких цей процес може викликати певні труднощі. Але це зовсім не означає, що їм доведеться вдатися до допомоги кваліфікованих фахівців. Інструкція, викладена нижче, дозволить будь-якій людині швидко впоратися з налаштуванням приладу, яка здійснюється через веб-інтерфейс роутера. Як приклад візьмемо модель Tenda N3. На думку більшості користувачів, вона ідеально підходить для дому. Безперечною перевагою приладу є компактні габарити і антена з посиленням 5 dBi. Саме завдяки останній користувач отримує гарне покриття зі стабільним сигналом. Однак ця модель не позбавлена недоліків. Перший і найважливіший – наявність тільки одного порту LAN. Це говорить про те, що до роутера Tenda N3 можна локально підключити один пристрій, наприклад, комп'ютер. Також відсутні і деякі опції, якими оснащується більш дорогого мережеве обладнання. Але для рядового користувача функціоналу даної моделі буде цілком достатньо. Отже, давайте перейдемо безпосередньо до вивчення процесу настройки.

Налаштування роутера "Тенда": покрокова інструкціяПерше підключення

Для того щоб створити бездротову мережу, необхідно не тільки придбати спеціальне обладнання, але і правильно підключити його. Роутер комплектується двома кабелями. Перший – блок живлення. Він необхідний для підключення приладу до електромережі. На одному кінці кабелю є круглий роз'єм, який вставляється в гніздо на роутері (PWR). З іншого боку прикріплено сам блок з вилкою. Його підключають безпосередньо до елемента живлення, наприклад, розетки. Другий кабель – патч-корд. Даний інтерфейсний шнур необхідний для локального з'єднання комп'ютера і роутера. З обох боків у нього є однакові штекери. Перший вставляється в гніздо на системному блоці, а другий – в порт з позначенням LAN (на роутері роз'єм жовтого кольору). І останній етап підключення – інтернет-кабель. Він вставляється в синій роз'єм WAN. Після таких нескладних маніпуляцій можна включити обидва пристрої. Якщо на корпусі роутера загорілися індикатори, підключення було зроблено правильно. До речі зауважимо, що модель N3 оснащена тільки однією лампочкою (STATE), яка при коректній роботі приладу повинна мигати.


Як зайти в налаштування роутера «Тенда»?

Вхід у веб-інтерфейс роутера можна здійснити за допомогою будь-якого браузера. Причому це не обов'язково повинен бути самий сучасний. З таким завданням чудово впорається навіть Internet Explorer. Якщо у користувача на комп'ютері встановлені такі популярні браузери, як «Мазило», «Гугл Хром», «Опера» та інші, то проблем взагалі не виникне. Отже, що потрібно зробити для входу в меню роутера? Просто вести цифрову комбінацію в адресний рядок і натиснути Enter. Вона стандартна для всіх моделей цього виробника – 1921680.1. Після цього користувач побачить віконце підключення. У ньому пропонується ввести дані для аутентифікації. У двох рядках (ім'я користувача і пароль) знадобиться набрати слово admin. Вводиться воно з маленької літери. Для того щоб відкрилося меню роутера, залишається тільки підтвердити дію, натиснувши на Ок. Саме завдяки таким нескладним маніпуляціям користувач отримує доступ до панелі управління, через яку і здійснюється настройка роутера «Тенда».
Налаштування роутера "Тенда": покрокова інструкція

Швидка настройка

Увійшовши в інтерфейс мережевого обладнання, на екрані відкривається швидка настройка. Тут користувачеві пропонується вибрати засіб доступу до інтернету, ввести логін та пароль (якщо цього вимагає провайдер) і придумати восьмизначний ключ для захисту бездротової мережі. У більшості випадків цього достатньо для роботи, але іноді може знадобитися більш глибока налаштування. Для її здійснення необхідно перейти в пункт «Додаткова установка».

Типи з'єднання

Розраховувати на коректну роботу можна тільки в тому випадку, якщо була зроблена правильна настройка роутера «Тенда». У цьому питанні важливе значення має вибір режиму (типу з'єднання). Він встановлюється в залежності від провайдера. Найпоширенішими є:
 • PPPOE (ADSL Dial-up) – вводяться дані з договору (логін і пароль).
 • L2TP – вказати адресу сервера, номер рахунку і пароль.
 • DHCP – динамічний IP (мережевий адреса визначається автоматично).
 • Налаштування роутера "Тенда": покрокова інструкція

  Прив'язка до МАС-адресою

  У деяких випадках настройка роутера «Тенда» може значно ускладнитися, якщо провайдер використовує прив'язку до одного МАС-адресою. У такій ситуації рекомендується увійти в меню на панелі керування знайти вкладку Clone MAC Address («Клонувати МАС-адреса»). Натиснувши на відповідну кнопку, роутер скопіює адресу того пристрою, до якого він підключений локально.
  Налаштування роутера "Тенда": покрокова інструкція

  Налаштування Wi-Fi

  Обладнання даної торгової марки працює не тільки з локальною мережею, але і бездротової. Для цього користувачеві знадобиться задати деякі параметри для «Вай-Фай». Налаштування на роутері «Тенда» бездротової мережі здійснюється у вкладці Wireless settings. У вікні треба вибрати пункт «Основні установки бездротової мережі». Тут поставити галочку навпроти включення функції. Далі придумати назву мережі. Після цього знадобиться перейти до способу шифрування. Найбільш безпечним є WPA2-PSK. Активувавши режим, користувач повинен буде ввести пароль для захисту мережі. Тепер залишається тільки зберегти дані і підключити гаджет допомогою Wi-Fi.