Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

432 0 Новини високих технологій

Користувачі при виборі дистрибутива Linux думають, що краще всього встановлювати саму останню версію. Вони вважають, що саме вона виглядає найкраще і працює без помилок. Однак не завжди подібне відповідає істині. За 2016 рік компанія випустила кілька збірок цієї операційної системи. Потрібно зауважити, що серед них є як хороші варіанти, так і погані. Саме тому перед скачуванням необхідно подумати, який варіант буде найкращим. І тільки після того, як будуть оцінені всі плюси і мінуси, можна встановлювати скачаний дистрибутив.

Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

Як вибирати?

На жаль, не існує універсальної системи, яка підійде будь-якому користувачеві. Кожній людині необхідний свій набір функцій і опцій. Новачкові потрібен звичайний і зручний інтерфейс, любителю нових технологій необхідні опції, яких немає у попередніх версіях. Адміністратору головне безпека і функціональність, а також функції, що дозволяють підтримувати віддалене керування.


У 2016 році було випущено кілька дистрибутивів Linux. Серед них обов'язково буде той варіант, який необхідний. Проте жоден рейтинг не зможе зробити вибір за покупця. Саме тому потрібно самостійно шукати той варіант, який підійде найбільше. Існує декілька критеріїв, які є важливими в будь-якій з версій Linux.
Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

Критерії вибору

 • Безпека. Якщо в системі є недоробки, то віруси будуть легко потрапляти на комп'ютер. Звичайно, Linux є прекрасним прикладом в якості надійності, проте все ж таки це залежить не тільки від вбудованих функцій, але і від параметрів захисту, журналу доступу і так далі. Краще всього вибирати той дистрибутив, де вже є оптимальні налаштування і немає лазівок для шкідливих систем, тоді користувач буде почувати себе цілком безпечно.
 • Підтримка і спільнота. Мова йде про команду розробників та користувачів, які користуються цією системою. Справа в тому, що краще всього вибирати той варіант, який є більш-менш популярним. Адже тоді можна зайти на який-небудь форум, попитати в людей, які користуються такою ж версією, як вирішити ту чи іншу проблему. Якщо людина скачає непопулярну версію, то йому доведеться самостійно розбиратися з усіма проблемами. Особливо цей критерій стосується вузькоспеціалізованих модифікацій. Адже який Linux вибрати – це досить складне питання, тому потрібно придивлятися до цього максимально ретельно.
 • Стабільність. Важливо, щоб система не падала, не видавала помилки, а також не закривала аварійно будь-які додатки. Адже такі «переваги» явно не сподобається користувачам. Людині постійно доводиться шукати причини виникаючих помилок, а також вирішувати їх. При цьому потрібно зауважити, що абсолютно неважливо, для чого був вибраний певний дистрибутив, при будь-якій роботі важливо, щоб система була стабільною.
 • Дизайн. Оболонка системи – це не головне, адже, в принципі, вона не впливає на роботу системи. Однак якщо всі інші функції системи влаштовують, то слід звернути увагу і на вигляд операційної системи Linux. Він повинен бути простим і зручним. Потрібно зауважити те, що кожен дистрибутив можна оформляти по-різному. Саме тому при установці необхідно вибрати ту тему, яка людині більше всього подобається.
 • Функціональність. Головне, щоб система була корисною і цікавою, мала багато опцій, проте які не заважають роботі користувача. Також багатьом людям важливо, щоб була родзинка, яка не була раніше використана в іншій системі. Потрібно при встановленні певного дистрибутива звернути увагу на всі встановлені додатки, багато користувачів Linux відзначають, що при великій кількості непотрібних утиліт працювати з пристроєм досить складно. Саме це найчастіше впливає на користувачів, які замислюються про те, який Linux вибрати.
 • Сучасність. В цілому, потрібно сказати, що старі системи, які всім відомі, є досить надійними і перевіреними часом. Однак якщо чоловік користувався такою раніше, то при переході на сучасній дистрибутив буде досить складно звикнути. Якщо версія була випущена зовсім нещодавно, то слід зазначити, що, швидше за все, у неї будуть помилки і баги. Проте все ж краще робити упор на сучасній розробці. Не обов'язково скачувати саму останню версію. Можна вибрати більш надійну і вдалу, випущену роком раніше.
 • Зручність. Останній критерій, на який потрібно обов'язково звернути увагу. При включенні комп'ютера бажано відразу приступати до роботи, а не чекати декілька хвилин для того, щоб налаштувалися програми. Відповідно, інтерфейс повинен бути практичним, і зрозумілим. Адже Linux досить гарна операційна система, головне - правильну версію завантажити.
 • Вибираючи те, яку модифікацію Linux для комп'ютерів завантажити, не варто робити акцент на сучасних і максимально популярних варіантах, адже те, що подобається всім і є в рейтингу "номер один", не обов'язково сподобається комусь іншому. Можна запустити збірку на віртуальній машині або ж за допомогою емуляторів. Так можна перед установкою спробувати попрацювати в системі, для того щоб визначити, подобається вона чи ні. До того ж, при установці Linux слід звернути увагу, що дана операційна система трохи непередбачувана. Тому зрозуміти, чи підходить вона чи ні, можна тільки виходячи з особистого досвіду.
  Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

  Ubuntu

  Відповідаючи на питання про те, якою Linux краще, необхідно сказати про Ubuntu. Часто виходять нові версії, хоча з тим, що систему випустили 10 років тому, вона досі вдосконалюється. У 2017 році досі є досить популярною версією Linux. Найчастіше встановлюють її саме новачки. Чому? Справа в тому, що її максимально легко поставити на комп'ютер. У неї красивий і зручний інтерфейс, немає нічого зайвого. Тут навіть не знадобиться термінал, адже в «Убунту» можна працювати і без нього.

  Модифікація трохи відрізняється від класичного Linux. Справа в тому, що в ній доведеться працювати через командний рядок. Це в якомусь роді і перевага, і недолік. В цьому середовищі дуже легко освоїтися, але якщо людина встановить інший білд, то користуватися ним без інструкції у нього не вийде. В Ubuntu постійно з'являються нові функції, проте одночасно з цим є безліч багів. Усувають їх відразу ж по мірі знаходження.
  Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

  Мінуси «Убунту»

  З мінусів варто відзначити, що можуть з'являтися помилки, з якими до користувача ще ніхто не стикався. Якщо захочеться потім вибрати який-небудь інший дистрибутив Linux, то перебудуватися буде дуже складно. Стабільність цієї операційної системи невелика. На жаль, можуть виникати збої, проте при правильному налаштуванні цього можна уникнути. В цілому, некритичні помилки, але залишають неприємне враження. Саме так працює дана версія Linux. Відгуки це підтверджують.
  Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

  Плюси «Убунту»

  Що ж слід зазначити з переваг? На неї можна поставити багато програм, модифікації вільно завантажуються, а також ця система поширюється на безкоштовній основі. Дистрибутив встановлюється за 10 хвилин.
  Інтерфейс максимально зрозумілий і відмінно підходить для новачків. В ньому легко розібратися і зрозуміти суть. Віруси тут практично неможливі. Справа в тому, що система налаштована таким чином, що без участі користувача встановити яку-небудь програму навіть у фоновому режимі, просто неможливо. І тому, якщо користувач сам не пропустить шкідливе програмне забезпечення, то і воно в систему не потрапить. Ubuntu універсальна, її можна встановити поверх Windows. Таким чином, не доведеться зносити стару систему, можна користуватися двома одночасно. Разом зі складанням йде спеціальний набір програмного забезпечення. Потрібно зауважити, що дана операційна система Linux Ubuntu є популярною і входить в будь рейтинг дистрибутивів. Якщо трапиться якась помилка, можна її вирішити, звернувшись на форум.
  Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

  Mint

  Ще один досить зрозумілий інтерфейс. Існують спеціальні модулі, які можна завантажити додатково, якщо людина переходить працювати з Windows на Linux. У неї є трохи схожа панель завдань, навігація і принципи роботи. Існує кілька робочих засобів, серед яких користувач може сам вибирати, з якою працювати.

  Потрібно зауважити, що огляд Linux Mint не обійдеться без згадки Ubuntu. Справа в тому, що ця середовище заснована саме на ній. Були прибрані всі недоліки, які були притаманні вищеописані системі. Треба зауважити, що складання трохи особлива. Вона має спеціальні мультимедійні кодеки. Також в ній встановлені програми, які необхідні для роботи на комп'ютері. Зворотній зв'язок просто прекрасна. Творці постійно слухають думку користувачів і вдосконалюють систему. Говорячи про те, якою Linux вибрати, слід обов'язково ознайомитися з перевагами та недоліками. Про них нижче.
  Який Linux вибрати? Кращі дистрибутиви Linux

  Мінуси Mint

  Серед мінусів варто відзначити, що розробник цієї версії не компанія, а звичайні користувачі. В цілому, це перевага, так як розробник максимально спілкується з користувачами, але з іншого боку це і мінус, так як він не є професіоналом і може допускати помилки.

  Плюси Mint

  З плюсів слід відзначити, що інтерфейс зручний, можна перемикатися між робочими середовищами. Дуже часто виходять оновлення і різні паки для удосконалення. Розповсюджується безкоштовно. Існують плагіни, які дозволяють легко встановлювати програми, а також багато інші корисні функції, елементи на даний момент є однією з найбільш поширених збірок. Є величезні форуми, де обговорюється робота цієї системи можна знайти відповіді на свої питання.

  Підсумки

  Те, який вибрати Linux, слід задуматися тільки при виникненні думки встановити який-небудь дистрибутив. Справа в тому, що існує велика кількість цікавих варіантів, які варті уваги користувачів. У статті описані дві збірки, вважаються дійсно кращими серед підходять новачкам. Вони отримують позитивні відгуки. Слід ознайомитися з вищеописаним оглядом Linux і вибрати потрібний варіант.

  Популярі новини
  Загрузка...