Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

14 0 Новини високих технологій

Для непосвячених торгівля біткоінами на біржі, ймовірно, представляється легким заняттям, що не включає в себе нічого більш напружений, ніж клацання мишею або перегляд екрану. Що ж можна сказати про це в дійсності? Насправді переважна більшість нових криптовалютных трейдерів втрачає гроші і йде з ринку протягом року.

Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

Чому ж торгівля біткоінами така важка?

В першу чергу це обумовлено наступним:
 • непередбачуваністю внутрішніх ринків;
 • великою складністю прогнозування.
 • Торгівля - це емоційне напруження, що включає в себе довгі години простою, що чергуються з періодами інтенсивного дії і стресу. Оскільки трейдери ризикують своїм власним капіталом у нескінченній грі, торгівля на біржі - це заняття, яке має близьке відношення до професійної азартній грі. Навіть успішні учасники ринку часто піддаються вигоранню з-за такого тиску.


  За винятком продажу навчальних курсів, продуктів або послуг, торгівля біткоінами на біржі не є привілейованою дорогою до легким багатств. Скоріше це діяльність, що вимагає великого терпіння, контролю і дисципліни. Нові трейдери, швидше за все, втратять гроші, оскільки вони лише розвивають свої навички, а досягнення постійної прибутковості ніколи не гарантується навіть для самого досвідченого гравця.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Торгівля та інвестування биткоинов

  Інвестиції в биткоин - це довгострокове зобов'язання, часто з декількома цілями, такими як диверсифікація портфеля, хеджування ризиків, бізнес і т. д. Інвестори кріптовалюти, як правило, незалежні від волатильності цін і навряд чи зможуть вийти зі своїх позицій.


  На відміну від цього, більшість трейдерів підтримують тільки короткострокові позиції, перебуваючи в торгівлі максимум на кілька місяців, але найчастіше - на протязі декількох годин. Такі учасники ринку також надзвичайно чутливі до ціни, а прагнення до пошуку кращої вартості на вхід і вихід необхідно їм для відмови від своїх позицій, якщо вони виявляються невигідними.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Торгові переваги

  Биткоин в торгівлі перевершує інші інструменти - акції, товари або валюти, - принаймні, з трьох причин:
 • Виняткова волатильність биткоинов дозволяє отримувати високу процентну прибуток.
 • Великі цінові рухи та середній рівень доходу набагато частіше зустрічаються при торгівлі на біржі біткоінами, ніж іншими інструментами. Таким чином, трейдери Bitcoin можуть уникнути збільшення ризиків, призначених для отримання високого прибутку від невеликих ходів. 2. Торгівля біткоінами відбувається без зупинок, 24 години на добу, 7 днів в тиждень. Навпаки, акції та сировинні товари торгуються тільки в робочий час, а ринки Forex закриваються по годинах. Торгівля Bitcoin залишається активною цілодобово, оскільки обсяг розподіляється в основному на американських, європейських і азіатських сесіях. 3. Биткоин – це найшвидший і зручний інструмент для торгівлі. Плата за обмін биткоинов мінімальна в порівнянні з традиційними біржами, а депозити або зняття коштів здійснюються протягом декількох годин з будь-якої точки світу. Менш жорсткі вимоги до особистої інформації є нормою для обміну криптовалютами, особливо якщо операції обробляються виключно у биткоинах.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Способи торгівлі біткоінами

  При торгівлі на зростанні і падінні курсу биткоина короткострокові трейдери покладаються на потоки даних в реальному часі, а також на ліквідні ринки, щоб забезпечити швидкий вхід і вихід з угод. Переважними є високопродуктивні обміни з великими обсягами. Щоб торгівля була успішною, обмін повинен дозволити трейдерам отримувати прибуток від руху вниз, пропонуючи можливість короткого продажу. Необхідність зберігання коштів у криптовалютной і филаментной формі диктує, що обмін коштів є централізованим сервісом, хоча це може змінитися з появою децентралізованих обмінів нового покоління. Всякий раз, коли кошти утримуються третьою стороною, існує ризик неправомірного утримання кріптовалюти, тому важливо правильно вибирати такі сервіси. Віддавайте перевагу такі майданчики для торгівлі біткоінами, які пропонують підтвердження резервів для клієнтів, а також мають регулярні зовнішні аудити для клієнтських фінансових фондів і довгу історію своєї якісної роботи. Для того щоб торгівля відбувалася зручно, виберіть біржу, яка також пропонує гідний обсяг і оперативний чуйний торговий інтерфейс.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Bitfinex

  Незважаючи на недавній злом, при якому користувачі втратили 33% своїх коштів на біржі, Bitfinex залишається досить популярним варіантом. Ліквідність проекту перекривається тільки з боку Poloniex, що робить його найбільшим обміном биткоинов за обсягом торгів у доларах США.

  Poloniex

  Заслуговує цікавості той факт, що Poloniex забезпечує найбільший обсяг продажів Bitcoin в світі, але його ринки навіть не забезпечені доларом США чи якоїсь іншої основною валютою.

  GDAX

  GDAX займає близько 4% від загального обсягу торгівлі біткоінами на біржі. 80% чинених тут операцій припадають на обмін BTC/USD.

  Kraken

  Незважаючи на те, що назва цієї біржі знають багато, торгівля EUR/BTC і USD/BTC тут становить близько 7% від загального торговельного ринку. При цьому близько 50% ринкової частки Kraken припадає на обмін EUR/BTC, 20% - на USD/BTC, а решта 30% - на інші пари з BTC.

  Bitstamp

  Обмін BTC/USD на Bitstamp становить близько 25% від загального обсягу торгівлі біткоінами. Крім того, угоди в парі BTC/EUR становить 05% від загального обсягу, що дає біржі Bitstamp 3% частки у світовій торгівлі Bitcoin. Торгівля біткоінами в Росії на біржі також доступна.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Емоційний фактор

  При всій своїй технологічної складності ринки засновані на первинних людських емоцій – страху й жадібності. Щоб стати успішним криптовалютным трейдером, потрібно не тільки пройти навчання торгівлі біткоінами, але і вміти управляти цими поривами. З'являються великі можливості, коли ринок стає ірраціональним. Це часто відбувається після великих змін цін або резонансних новин. В такі моменти більш слабкі трейдери переповнені емоціями і нелогічні у своїх угодах.

  Управління грошима

  Можливо, самим важливим елементом торгівлі є збереження капіталу. Перш ніж вивчити особливості торгівлі біткоінами і почати торгувати, подумайте, скільки грошей ви можете втратити, перш ніж це буде відчутно для вашого бюджету. Це дозволить вам краще визначити вашу точку болю» - суму, яку ви готові ризикнути. Ніколи не перекладайте більшу кількість коштів на свій торгівельний рахунок. З цього торгового капіталу ніколи не ризикуйте більш ніж на 5% в одній угоді. Починаючі трейдери не повинні ризикувати більш ніж на 1%. Якщо ваша успішна торгівля, розмір кожної операції в абсолютному вираженні буде неухильно зростати по мірі зростання вашого рахунку. У разі невдачі втрати будуть зведені до мінімуму, що дозволяє коректувати ваш торговий план.
  Торгівля біткоінами на біржі: стратегії, навчання

  Цілі прибутку і стоп-лоси

  Ініціювання торгівлі без чіткої стратегії виходу - це рецепт катастрофи. Визначте заздалегідь ціну, за якою ви скоротите свої втрати, якщо ринок рухається всупереч очікуванням. Цей рівень відомий як стоп-лосс, і це важливо для виживання на ринку. Обмежте свої втрати нижче 25% від розміру позиції. Зворотною стороною стоп-лосс є мета прибутку: рівень, при якому прибуток береться, коли ціна веде себе так, як очікувалося. Цільові показники прибутку найкраще розташовуються до раніше значущих рівнів. Якщо ціна перевищує ваші очікування, проникаючи на значні попередні рівні і зберігаючи при цьому сильну тенденцію, подумайте про заміну вашої мети для трейлінг-стоп.

  Коефіцієнт ризику і винагороди

  Можна стверджувати, що встановлення стоп-лоссана -25% поєднанні з цільової прибутком +50% дає коефіцієнт ризику і винагороди 1:2. Дотримуючись цієї методології: одна хороша угода буде компенсувати дві поганих. Справедливо припустити, що шанси трейдера на успіх приблизно однакові в кожній угоді. Тому вибір угод, які потенційно будуть відповідати співвідношенню 1:2 , повинен забезпечувати узгоджену прибутковість з плином часу. Звичайно, ринки рідко передбачувані. Їх випадковість означає, що послідовні втрати слід передбачати і захищати шляхом правильного визначення положення.

  Торгові поради

  Купуйте за низькою і продавайте за високою ціною. Очевидно, що труднощі виникають із-за повної суб'єктивності термінів «низький» і «високий». Часто буває складно оцінити поточну вартість тільки в контексті минулих рівнів і очікуваних майбутніх результатів. Ця оцінка також може бути наслідком емоційного пориву. Для кожного покупця існує продавець, оскільки в кожній угоді є дві сторони. Власне, торги відбуваються тому, що продавці вважають високу ціну, а покупці - низькою. Стійкі цінові рухи призводять до того, що обидві сторони стають більш активними при перетині спреду. Іншими словами, яка б сторона не була колективно більш схильна платити різницю між ціною пропозиції і попиту, щоб почати торгівлю, вона буде переміщати ціну в бажаному напрямку. Це також можна виразити як ринок бичачий чи ведмежий.

  Тимчасові рамки

  Різні стратегії торгівлі біткоінами на біржі в основному відрізняються термінами, які вони використовують. Біткойн-скальпери зазвичай торгують на 5-хвилинному або більш низькому таймфрейме, іноді слідуючи тиковим графіками, які фіксують кожну операцію без посилання на час. Скальпери прагнуть отримати прибуток від скороминущого дисбалансу між покупцями і продавцями. Вони можуть робити сотні угод протягом одного дня. З очевидних причин такі трейдери особливо часто зустрічаються на бірманських біржах, які пропонують нульові або мінімальні торгові збори. Учасники ринку, які прагнуть отримати прибуток від більш високих ставок биткоинов в ході своєї сесії, відомі як денні трейдери. Цей термін походить від традиційних учасників фондового ринку, які утримуються від утримання позицій на ніч. Тим не менш він підходить для трейдерів Bitcoin, які зазвичай йдуть півгодинним, погодинними або 2-годинними графіками. Це цілком обгрунтовано, оскільки курс биткоина до долара коливається безперервно, і тенденція може бути швидкою і стійкою. Трендові трейдери - це ті, хто підтримує позиції протягом кількох днів, тижнів або навіть місяців. Такі трейдери намагаються отримати вигоду з великих коливань у межах діапазону ринку або основних тенденцій. Вони зазвичай слідують денним графіками, з випадковими посиланнями на тижневі графіки для більшого контексту. Вони можуть звертатися до більш низьким таймфрейм, щоб вивчити цінову дію на важливих рівнях або домогтися більшої точності вихідних даних і записів. Виберіть свій період в залежності від бажаного рівня активності на ринку. Скальпери слідують за кожною угодою і зазвичай проводять декілька угод в день, тоді як трейдери з коливаннями або трендами перевіряють ціну лише зрідка і рідко виконують ринкові дії. Як правило, грамотні трейдери розглядають кілька часових рамок при плануванні своїх угод. Коли переконливий аргумент на користь майбутнього напрямку ринку може бути зроблений у всіх релевантних таймфреймах, тоді і слід діяти.

  Тенденції ринків

  Ринки проводять більшу частину свого часу в русі. Цінові діапазони між сильною підтримкою («низький» рівень, на якому активні покупці поглинають весь обсяг, пропонований продавцями) і сильний опір (зворотна підтримка) становлять його основу. Це стан діапазону найкраще ілюструється щоденної діаграмою за тривалий період. Курс биткоина до долара постійно коливається на графіках між лініями підтримки і опору. Чим частіше ціна реагує на ці рівні (S/R), тим вони важливіші. Як правило, вони вкорінені в значущих «великих круглих числах», таких як 200 та 300 доларів США. Коли лінії S/R нахилені, вони відомі як лінії тренда. Як вже згадувалося раніше, стоп-лоси слід розташовувати на іншій стороні лінії тренда. Якщо вони значно проникли за неї - це сильний сигнал того, що імпульс зрушився.

  Індикатори та шаблони

  На графічних сайтах і торгових інтерфейсах зазвичай присутні індикатори - математично отримані візуалізації ринкових аспектів. Основні з них включають в себе ковзні середні, MACD, смуги Боллинджера, RSI і т. д. Перш ніж експериментувати з широким набором індикаторів для торгівлі біткоінами, рекомендується освоїти основи, зазначені вище - управління капіталом і правильна установка стоп-лосс. Крім того, моделі діаграм і свічки - це додаткові інструменти, що допомагають вашій торгівлі.

  Брокери для торгівлі біткоінами

  Крім покупки і продажу Bitcoin на біржах, також можна здійснювати торгівлю контрактами на різницю з використанням цієї кріптовалюти (CFD). Це означає, що ви можете продавати контракти на зміни ціни биткоина, не володіючи фактично BTC. Цей процес можна порівняти з придбанням акцій в рахунок кредиту. Для того щоб здійснювати таку діяльність, необхідно вдатися до послуг брокера. Компанії, яку здійснюють цю діяльність – це широко відомі у всьому світі Alpari, Instaforex і AMarkets.