Як майнить Monero: огляд основних способів

243 0 Новини високих технологій

Монеро (XMR) – одна з найперспективніших криптовалют, з'явилася навесні 2014 року. Стати привабливою для майнер вона змогла завдяки своїм унікальним властивостям, які були закладені в процесі розробки. Наприклад, протокол CryptoNote, що використовується в біткоіне, був доповнений алгоритмом CryptoNight, що зробило монету ще більш захищеною від можливої крадіжки. Але головна особливість – кільцеві підписи, які роблять неможливим відстеження тієї чи іншої транзакції усередині системи.


Курс XMR

Перш ніж ми розберемося, як майнить Monero (XMR), пропонуємо звернути увагу на графік, який наочно демонструє, як змінювався курс цієї кріптовалюти. Ще влітку 2016 року рекордна вартість монети не піднімалася вище одного долара. На початку 2017 року почався стрімкий памп.
Як майнить Monero: огляд основних способів
На сьогоднішній момент люди, які знають, як майнить Monero, продають монети за ціною 95-97$. Капіталізація XMR становить близько 15 млрд доларів, що дозволило увійти в десятку найдорожчих криптовалют світу.

Як майнить Monero на відеокарті

Найбільш ефективний спосіб добувати монети XMR – використовувати обчислювальну потужність відеокарти. Купувати дороге обладнання, таке як «Асик-майнер», немає необхідності, так як воно призначене для майнінг інших криптовалют, є форками біткоіна. Найбільш популярними відеоадаптерами серед користувачів, які знають, як майнить Monero, вважаються:
 • Radeon R9270x;
 • Radeon R480;
 • Відеокарти GTX (не нижче 1050).
 • Як майнить Monero: огляд основних способів
  Для того щоб збільшити прибутковість, багато майнеры збирають так звані ферми. На одній материнській платі підключається відразу кілька відеоадаптерів, встановлюється оперативна пам'ять, процесор і потужний блок живлення. Вся ця зв'язка багаторазово збільшує обчислювальну здатність, однак і електроенергії споживає на порядок більше. Також подібні конструкції потребують додаткового охолодження, встановлення стабілізатора напруги.


  Люди, які знають, як майнить Monero, відзначають, що з цим процесом найбільш ефективно справляються відеокарти від AMD, які обробляють більшу кількість інформації, споживають менше електроенергії, а також мають гарну систему активного охолодження. Для відеоадаптера AMD підійде програма для майнінг – Claymore AMD GPU, а для GTX – Tsiv Nvidia GPU. Користувачі, які вивчили основні прийоми щодо збільшення обсягу видобутку кріптовалюти, дають пораду, як почати майнить Monero. Для більшої ефективності краще приєднуватися до груп, які прийнято називати пулами.

  Як майнить Monero на процесорі

  Якщо ви не маєте потужною відеокартою, то можна почати добувати XMR з допомогою процесора, встановленого на вашому комп'ютері. Це менш витратний спосіб в плані споживання електроенергії, але і дохід від такого майнінгу буде значно нижче. Для того щоб активувати процес майнінгу кріптовалюти XMR на CPU, необхідно завантажити одну з спеціальних програм:
 • Wolf's CPU Miner;
 • Yam CPU;
 • Claymore CPU.
 • Як майнить Monero: огляд основних способів
  Користувачі, які знають, як майнить Monero з допомогою процесора, рекомендують встановлювати операційну систему Linux, так як вона дозволяє виконати більш тонке налаштування софта, призначеного для видобутку криптовалют.

  Хмарний майнінг

  Для того щоб стати власником кріптовалюти Монеро, не обов'язково збирати ферму або напружувати обчислювальними операціями свій старенький комп'ютер, від якого практично не буде толку. Для цього можна скористатися сервісом так званого «хмарного майнінг». Вам достатньо лише взяти в оренду необхідну кількість потужностей, які можна направити на видобуток тієї чи іншої криптомонеты. У нашому випадку це Монеро.
  Як майнить Monero: огляд основних способів
  До того ж ви отримуєте цілий ряд переваг у порівнянні зі звичайним майнингом:
 • Не потрібно займатись пошуками необхідного обладнання з метою його подальшого придбання.
 • Не доведеться самостійно збирати і налаштовувати ферму.
 • Немає причин хвилюватися про те, що можуть відключити світло або інтернет.
 • У вашій квартирі не буде докучливого шуму від працюючих відеокарт, які до того ж виділяють досить багато теплової енергії.
 • Вам не доведеться бігати по сервісним центрам, так як нічого не ламається і не зависає.
 • Можна сміливо вирушати в тривалі подорожі або відрядження, не шукаючи серед друзів і родичів того, хто догляне за обладнанням.
 • У вас не вкрадуть дорогі девайси (подібні випадки неодноразово фіксувалися на території пострадянського простору).
 • Рахунок за спожиту електроенергію залишиться на колишньому рівні.
 • Кращі сервіси для хмарного майнінгу XMR

  Як бачимо, переваг у цього виду майнінгу досить багато. Однак варто дуже серйозно підходити до вибору тієї або іншої платформи, яка пропонує в оренду свої потужності. Так як навколо кріптовалюти спостерігається небувалий ажіотаж, нечесні на руку підприємці намагаються будь-яким шляхом обдурити довірливих користувачів. В першу чергу звертайте увагу на історію сервісу, відгуки, дату створення. Серед найбільш популярних ресурсів можна відзначити наступні:
 • Genesis-Mining – надає можливість видобувати як Монеро, так і біткоін, ефір. Працює вже кілька років і жодного разу не мав проблем з виплатами.
 • HashFlare – одна з кращих платформ, що дозволяє майнить всі види криптовалют, які мають найбільшу капіталізацію.
 • Ви можете інвестувати в інший проект, проте пам'ятайте, що всі дії робите на свій страх і ризик.

  Гаманець

  Для того щоб займатися майнингом Монеро, вам необхідно мати власний гаманець, на який будуть перераховуватися зароблені кошти. Найбільш безпечний спосіб – завантажити його з офіційного сайту Monero. Однак файл важить досить багато, і розібратися з принципом його роботи буде непросто навіть досвідченому користувачеві ПК.
  Як майнить Monero: огляд основних способів
  Швидкий і дуже простий спосіб отримати гаманець Монеро – зареєструватися на офіційному сайті. Даний онлайн-менеджер надає надійний захист всіх даних і рекомендований до використання офіційною платформою Monero.