Запис MX - що це?

162 0 Новини високих технологій

MX-запис, або запис поштового обмінника, — це тип запису ресурсів в системі доменних імен, яка вказує поштовий сервер, відповідальний за прийом повідомлень електронної пошти від імені домену одержувача, і значення уподобання, використовуване для пріоритизації доставки пошти. Набір записів mail exchanger від імені домену вказує, як електронна пошта повинна бути маршрутизирована з допомогою протоколу Simple Mail Transfer Protocol (SMTP).

Запис MX - що це?

MX-запису: огляд технології

Записи ресурсів є основним інформаційним елементом системи доменних імен (DNS). Вони відрізняються ідентифікацією типу (A, MX, NS) і класом DNS (Інтернет, CHAOS). Записи мають термін дії (час життя), призначений ним, із зазначенням того, коли інформація, яку вони зберігають, повинна бути оновлена з авторитетного сервера імен. Записи ресурсів організовані в DNS на основі їх повного доменного імені електронної пошти одержувача (частина найменування після символу @).

Характерною інформацією корисною навантаження запису MX є повне доменне ім'я поштового вузла і значення уподобання, яке повинно відображатися безпосередньо в одній або більше адресної запису.

Коли повідомлення електронної пошти надсилається через Інтернет, відправляє агент передачі пошти (MTA) запитує систему доменних імен для записів MX для кожного домену одержувача. Цей запит повертає список хостів серверів обміну поштою, приймаючих вхідну кореспонденцію для цього домену. Потім відправляє агент намагається встановити SMTP-з'єднання.


Запис MX - що це?

Основи пріоритизації

У найпростішому випадку домен може мати тільки один поштовий сервер. Наприклад, якщо MTA переглядає записи MX для example.com, а DNS-сервер відповідає тільки з mail.example.com з числом переваг 50 MTA буде намагатися відправити листа на вказаний сервер. У цьому випадку число 50 може бути будь-яким цілим числом, дозволеним специфікацією SMTP.

Але коли для запиту MX повертається більше одного сервера, номер переваги для кожного запису визначає відносний пріоритет вказаного сервера. Коли віддалений клієнт (зазвичай інший поштовий сервер) виконує пошук в MX імені домену, він отримує список серверів і їх номери переваг. Спочатку повинен бути перевірений будь-сервер з найменшим номером переваги. Щоб забезпечити надійну поштову передачу, клієнт SMTP повинен мати можливість перевірити кожен з відповідних адрес в цьому списку по порядку, поки спроба доставки не завершиться успішно.


Розподіл навантаження між масивами поштових серверів

Метод, що використовується для розподілу навантаження вхідної пошти по масиву серверів, повинен повертати однаковий номер переваги для кожного сервера в наборі. При визначенні того, який сервер має однакову перевагу для відправки пошти, відправник повинен випадково їх, щоб поширювати навантаження на декілька поштових обмінників для конкретної організації. Многосетевые сервери обробляються по-різному, так як в цьому випадку будь-яка рандомізація вважається вже застосованої сервером імен. В основному це стосується проблем маршрутизації. Інші типи завантаження сервера можуть бути вирішені з використанням проксі-сервера SMTP.
Запис MX - що це?

Резервна копія

Цільовий сервер, тобто той, який знає, як доставляти поштову скриньку користувача зазвичай є найбільш кращим. Сервери з більш низьким пріоритетом, так звані резервні або вторинні MX-записи, зазвичай зберігають повідомлення в черзі, чекаючи появи основного сервера. Якщо обидва сервера підключені до мережі або якимось чином підключені один до одного, резервна копія MX буде перенаправляти лист в основний mail exchanger. Резервна копія діє як сховище.

Як налаштувати MX-запису: пріоритет

Пошта відправляється на сервер обміну з найменшим номером переваги (найвищий пріоритет), тому запис поштового обмінника, яка використовується для маршрутизації, повинна мати найнижчий номер переваги, зазвичай рівний 0.

Пріоритет визначає порядок, з яким повинні бути пов'язані сервери (якщо зазначено декілька серверів з різними пріоритетами). Спочатку будуть перевірені сервери з найвищим пріоритетом і найнижчим номером переваги. У записах DNS, як правило, номер переваги встановлений і вказаний.

Помилки при налаштуванні

Поширеною помилкою щодо замовлення переваг MX-записи домену є те, що він призначений для збільшення ймовірності доставки пошти. Однак просте використання декількох записів з однаковими перевагами забезпечує це перевага.
Запис MX - що це?
Ще одна поширена хибна інтерпретація замовлення MX-переваги полягає в тому, що вона призначена для забезпечення переходу на інший ресурс» у разі перевантаження сервера. Хоча його можна використовувати таким чином, це поганий метод управління ресурсами, оскільки він навмисно створює перевантаження, не повністю використовує доступне обладнання і не дозволяє перевірити MX-запису. Присвоєння того ж значення всіх доступних серверів дає однакову перевагу, може допомогти уникнути ситуацій перевантаження і тим самим збільшити пропускну здатність системи за рахунок зменшення затримки.

Протоколювання SMTP

Протокол SMTP встановлює мережу store-and-forward, і якщо домену, поштові сервери знаходяться в автономному режимі, відправляв серверів потрібно чергу повідомлень, призначених для цього домену, для повторної спроби пізніше. Однак ці відправляють сервери не можуть бути повідомлені про те, що тепер доступні сервери автономного домену, і виявляють, що домен доступний тільки в тому випадку, якщо при відправленні відкладених повідомлень буде зроблена наступна спроба.
Запис MX - що це?
Затримка між тим, коли сервери домену підключені до мережі і коли відкладені повідомлення остаточно доставляються, може бути від хвилин до декількох днів, залежно від графіка повторів відправляють серверів. Проблема полягає в тому, що резервні копії мають унікальну кваліфікацію для вирішення і не дозволяють перевірити MX-запис домену.