Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

19 0 Новини високих технологій

POP3-порт (протокол поштового відділення) є стандартним інтернет-протоколом прикладного рівня, який застосовується локальними e-mail-клієнтами для отримання даних з віддаленого сервера по TCP/IP-з'єднанню. POP3 використовується для зв'язку з віддаленим поштовим сервером і завантаження електронної пошти на локальний поштовий клієнт. Якщо ви звертаєтеся до однієї і тієї ж облікового запису з різних пристроїв, рекомендується зберегти віддалені копії, так як в іншому випадку ваше друге пристрій не буде завантажувати електронні листи, якщо перший їх вже видалив. Також варто згадати, що POP3 є одностороннім протоколом зв'язку, що означає, що дані завантажуються з віддаленого сервера і відправляються локального клієнта.

Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3POP3-порт: огляд технології

Протокол POP підтримує вимоги завантаження і видалення для доступу до віддалених поштових скриньок (званим maildrop в POP RFC). Хоча більшість клієнтів мають можливість залишати пошту на сервері після завантаження, програми електронної пошти, використовують POP, зазвичай підключаються, отримують всі повідомлення, зберігають їх на ПК користувача в якості нових повідомлень, видаляють їх з сервера і потім відключають. Інші протоколи, такі як IMAP (протокол доступу до інтернет-повідомлень), забезпечують більш повний і складний віддалений доступ до типових операціях поштової скриньки. В кінці 1990-х і початку 2000-х років менша кількість провайдерів інтернет-послуг підтримували IMAP через простору для зберігання, яке вимагалося на апаратному забезпеченні постачальника послуг.


Сучасні e-mail-клієнти підтримують POP. З часом популярний поштове програмне забезпечення додало підтримку IMAP.

Технічні особливості

Сервер працює з відомим портом 110. POP3 SSL порт є останнім стандартом загального використання. Зашифрована зв'язок для протоколу запитується, використовуючи команду STLS або POP3S, яка підключається до сервера з використанням рівня безпеки транспортного рівня (TLS) або рівень захищених сокетів (SSL). Доступні повідомлення клієнту фіксуються, коли сервер POP3-порту відкриває поштову скриньку, перевіряється за номером повідомлення локальним для цього сеансу унікальним ідентифікатором, призначеним для повідомлення. Цей параметр є постійним та унікальним для maildrop і дозволяє клієнту отримувати доступ до одного з повідомленням у різних сеансах. Пошта витягується і позначена для видалення за номером повідомлення. Коли клієнт виходить з сеансу, пошта, позначена для видалення, видаляється з maildrop.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

Історія і документація

Перша версія (POP1) була вказана в документі RFC 918 (1984 р.), POP2 за RFC 937 (1985). POP3 був ініційований RFC 1081 (1988). Його поточна специфікація RFC 1939 оновлено за допомогою механізму розширення RFC 2449 і механізму аутентифікації в RFC 1734. POP3 в даний час підтримує кілька методів автентифікації, щоб забезпечити різні рівні захисту від незаконного доступу до електронної пошти користувача. Більшість з них забезпечується механізмами розширення POP3. Клієнти підтримують методи автентифікації SASL через розширення АУТЕНТИФІКАЦІЇ. Проект MIT Athena також випустив версію Kerberized. RFC 1460 представив APOP в основний протокол. APOP - це протокол виклику/відповіді, який використовує хеш-функції MD5 щоб уникнути повторних спроб і порушення конфіденційності.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

POP4 існує тільки як неофіційну пропозицію, додає базове управління папками, підтримку множинних повідомлень, а також управління прапором повідомлень для конкуренції з IMAP. Версія POP4 не розвивається з 2003 року.

Розширення і специфікації

Механізм був запропонований в RFC 2449 для розміщення загальних розширень, а також організованої підтримки додаткових команд, таких як TOP і UIDL. RFC не має наміру заохочувати розширення і підтвердив, що роль POP3 полягає в наданні простої підтримки, головним чином, для завантаження і видалення вимог до обробці поштових скриньок. Розширення в офіційній документації називаються можливостями і перераховані командою CAPA. За винятком APOP, необов'язкові команди були включені в початковий набір можливостей.

Розширення STARTTLS і SDPS

Дане розширення дозволяє користуватися протоколом Transport Layer Security або Secure Sockets Layer за допомогою команди STLS на стандартному порту POP3 а не на альтернативному. Деякі клієнти і сервери застосовують метод альтернативного порту, який використовує TCP-порт 995 (POP3S). Demon Internet представив розширення для POP3 яке дозволяє прикріплювати кілька облікових записів до одного домену, і став відомий як стандартна комутована служба POP3 (SDPS). Для доступу до кожного облікового запису логін включає ім'я хоста, як john @ hostname або john + hostname.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

Протокол Kerberized Post Office

При обчислення локальні клієнти електронної пошти можуть використовувати інтернет-протокол Kerberized Post Office Protocol (KPOP), для отримання електронної пошти з віддаленого сервера по TCP/IP-з'єднанню. Протокол KPOP заснований на протоколі POP3 з відмінностями в тому, що він додає безпека Kerberos і працює за замовчуванням за номером TCP-порту 1109 замість 110. Одна версія програмного забезпечення для поштового сервера знаходиться на сервері Cyrus IMAP.

Порівняння з IMAP

POP3 SSL порт — набагато більш простий протокол, який спрощує реалізацію. Пошта переміщує повідомлення сервера електронної пошти на ваш локальний комп'ютер, хоча зазвичай є можливість залишити повідомлення на сервері електронної пошти. IMAP за замовчуванням залишає повідомлення на сервері електронної пошти, просто завантажуючи локальну копію. POP обробляє поштову скриньку, як один магазин, і не має поняття про папках. Клієнт IMAP виконує складні запити, запитує сервер для заголовків або змісту певних повідомлень або шукає листи, які відповідають певним критеріям. Повідомлення в поштовій сховища можуть бути відзначені різними прапорами стану (наприклад, «видалені» або «відповіді»), і вони залишаються в сховищі до тих пір, поки користувач явно не видалить їх.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3
IMAP призначений для управління віддаленими поштовими скриньками, як якщо б вони були локальними. В залежності від реалізації клієнта IMAP поштового архітектури, необхідної системним менеджером, користувач може зберігати повідомлення безпосередньо на клієнтській машині або зберігати їх на сервері, або їм надається вибір. Протокол POP вимагає, щоб клієнт, підключений зараз, був єдиним клієнтом, підключеним до поштової скриньки. Навпаки, протокол IMAP дає змогу одночасний доступ декількох клієнтів і надає механізми для виявлення змін, внесених в поштову скриньку іншими, одночасно підключеними клієнтами. Коли POP отримує повідомлення, він отримує всі його частини, тоді як протокол IMAP4 дозволяє клієнтам отримувати будь-яку з частин MIME окремо - наприклад, для отримання простого тексту без отримання прикріплених файлів. IMAP підтримує прапори на сервері, щоб відслідковувати стан повідомлення: наприклад, було прочитано повідомлення, надано відповідь, видалено лист.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

Що таке POP і IMAP і який з них слід використовувати електронної пошти?

Якщо ви коли-небудь налаштовували поштовий клієнт або додаток, ви напевно стикалися з умовами портів POP3 SMTP і IMAP. Ви пам'ятаєте, який з них ви вибрали і чому? Якщо ви не зовсім впевнені, що означають ці умови і як кожен впливає на ваш обліковий запис електронної пошти, то інформація нижче проллє деяке світло на це питання. У статті пояснюється, як працюють POP і IMAP, і допоможе вам вирішити, який з них краще всього відповідає вашим потребам. Обидва протоколу електронної пошти дозволяють читати електронні листи локально стороннього додатка. Прикладами їх є Outlook, Thunderbird, Eudora, GNUMail або (Mac) Mail. Вихідним протоколом є POP. Він був створений в 1984 році як засіб для завантаження електронних листів з віддаленого сервера. IMAP був розроблений в 1986 році для забезпечення віддаленого доступу до електронних листів, що зберігаються на віддаленому сервері. По суті, основна відмінність двох протоколів полягає в тому, що POP завантажує електронні листи з сервера для постійного локального сховища, в той час як IMAP залишає їх на сервері і просто кешує (тимчасово зберігає) листи локально. Іншими словами, IMAP — це форма хмарного сховища.
Стандартний POP3-порт. Налаштування пошти через POP3

Відмітні особливості POP і IMAP?

Ці два протоколи найкраще порівнювати, розглядаючи їх основні робочі процеси. Робочий процес POP:
 • підключення до сервера;
 • отримання пошти;
 • локальне зберігання даних;
 • вилучення кореспонденції з сервера;
 • відключення.
 • Поведінка POP за замовчуванням — це видалення пошти з сервера. Однак більшість клієнтів також надають можливість залишити копію завантаженої пошти на сервері. За замовчуванням порти POP3:
 • порт 110 - незашифрований порт;
 • порт 995 - порт SSL /TLS, також відомий як POP3S.
 • Робочий процес IMAP:
 • підключення до сервера;
 • витяг запитаного користувачем контенту і локальне кешування (список нових листів, резюме повідомлень або вміст вибраних листів);
 • обробка користувальницьких змін, наприклад, маркування прочитаних листів, видалення даних;
 • відключення.
 • Як ви можете бачити, робочий процес IMAP трохи складніше, ніж POP. По суті, структури папок і електронні листи зберігаються на сервері, і тільки копії - локально. Як правило, ці локальні копії зберігаються тимчасово. Тим не менш, доступно зберігання їх на постійній основі. За замовчуванням порти IMAP:
 • порт 143 - незашифрований порт;
 • порт 993 - порт SSL /TLS, також відомий як IMAPS.
 • Які переваги POP?

  Будучи вихідним протоколом, POP слід спрощеної ідеї, що тільки один клієнт вимагає доступу до електронної пошти на сервері і що листи найкраще зберігаються локально. Це призводить до наступним перевагам:
 • пошта зберігається локально, тобто завжди доступна, навіть без підключення до інтернету;
 • інтернет-з'єднання необхідно тільки для відправки і отримання пошти;
 • зберігає простір на сервері;
 • можливість залишити копію пошти на сервері.
 • консолідація декількох облікових записів електронної пошти і серверів в одну поштову скриньку.
 • У чому переваги IMAP?

  Як згадувалося у вступі, IMAP був створений для забезпечення віддаленого доступу до електронних листів, що зберігаються на віддаленому сервері. Ідея полягала в тому, щоб дозволити кільком клієнтам або користувачам управляти одним і тим же поштовою скринькою. Таким чином, незалежно від пристрою, через яке ви ввійдете в свій аккаунт, ви завжди будете бачити ті ж структури електронної пошти та папок, оскільки вони зберігаються на сервері, і всі зміни, внесені вами в локальні копії, негайно синхронізується з сервером. В результаті IMAP має наступні переваги:
 • пошта, що зберігається на віддаленому сервері, доступна з декількох місць;
 • для доступу до пошти необхідно підключення до Інтернету;
 • більш швидкий огляд, оскільки завантажуються тільки заголовки, поки вміст не буде запитано явно;
 • пошта автоматично резервується, якщо сервер управляється належним чином;
 • зберігається місцеве простір для зберігання;
 • можливість зберігати пошту локально.
 • Який протокол електронної пошти є кращим?

  Вибір протоколу залежить від ваших конкретних потреб і поточної робочої ситуації. Нижченаведені пункти повинні допомогти прийняти остаточне рішення. Виберіть POP, якщо:
 • Ви хочете отримати доступ до своєї пошти тільки з одного пристрою.
 • Вам необхідний постійний доступ до електронної пошти, незалежно від доступності Інтернету.
 • У вас обмежений зберігання на сервері.
 • Виберіть IMAP, якщо:
 • Ви хочете отримати доступ до своєї електронної пошти з декількох пристроїв.
 • У вас є надійне і постійне підключення до Інтернету.
 • Ви хочете отримати короткий огляд нових повідомлень або листів на сервері.
 • Ваше місцеве сховище обмежена.
 • Ви турбуєтеся про підтримку своїх електронних листів.
 • Якщо у вас є сумніви, зверніться до IMAP. Це більш сучасний протокол, який дозволяє вам бути гнучким, і ваша електронна пошта автоматично резервується на сервері. Крім того, серверне простір зазвичай не є проблемою в наші дні, і ви все одно зможете зберігати важливі електронні листи локально.

  Помилки поштового клієнта

  Якщо ви стикаєтеся з помилкою POP3 порт: 995 Secure (SSL) з номером 0x800C0133 при спробі перевірити свій Gmail, то спробуйте стиснути свої поштові папки. В POP-клієнті виберіть «Файл» > «Зберегти» > «Згорнути всі папки». Це має вирішити проблему.