Коротко про те, що означає слово "Яндекс"

13 0 Новини високих технологій

Сучасний Інтернет складно уявити без спеціальних пошукових систем, які щодня поповнюються мільйонами нових інтернет-сторінок з усього світу, надаючи певну групу сторінок, в залежності від їх тематичного змісту. До появи пошуків доводилося записувати певні імена сторінок, після чого кожного разу набирати їх в браузері. Але все змінюється, і Інтернет зокрема. З появою пошукової системи «Яндекс» російськомовний сегмент Інтернету отримав доступ до потрібної інформації на російській мові. Але що означає слово «Яндекс»? У даній статті мова йде як раз про це.


Що таке «Яндекс»?

"Яндекс" – це спеціальна пошукова система, створена в далекому 1997 році. На той момент часу практично не існувало пошукових систем, тим більше, для російськомовного сегменту глобальної мережі Інтернет. Раніше людям доводилося дізнаватися у знайомих адреси сторінок, на яких знаходилися списки інтернет-сайтів, або ж самому за смисловим значенням вписувати англійською мовою якісь адреси. Не факт, що даний підбір адрес міг увінчатися успіхом.

Коротко про те, що означає слово "Яндекс"

Щодня створюються мільйони інтернет-сторінок. Кожна з них містить контент певної тематики, наприклад, музику. Тепер уявіть собі, що ви сидите за комп'ютером, у вас відкрито браузер, ви знаєте про існування подібної сторінки, але не можете нічого більше робити, як хаотично вбивати різні адреси, і не факт, що бажаний результат буде російською мовою. Як відомо, нині Інтернет складається на 70% із сайтів, де розміщується інформація англійською мовою, на момент 1997 року цей відсоток був близький до 100.


Створення російськомовної пошукової системи було певним проривом для всього СНД, від чого популярність «Яндекса» тримається і донині, хоч в світі існує безліч інших пошукових систем, які не поступаються як по функціоналу, так і за кількістю шуканої інформації. Але питання в тому, що означає слово «Яндекс» не кожен користувач знає. У даній статті ми докладно розповімо про історію цього дивовижного слова, змінив російський Інтернет.

Що означає слово «Яндекс» і звідки воно бере свій початок?

Не багато знають, але пошукова система являє собою певний каталог з інтернет-сторінок, а не просто програму, яка при натисканні кнопки «Пошук» нишпорить весь Інтернет на подібність слів у пошуку та на сайті. Зовсім все не так. При створенні своєї інтернет-сторінки людина може її зареєструвати на якому-небудь пошуковику, але може й відмовитися від цього, з-за чого сайт можна буде побачити при пошуку, доступ до нього буде здійснюватися лише при введенні його адреси в браузері.
Коротко про те, що означає слово "Яндекс"
Отже, «Яндекс», як і всі інші пошукові системи, – це великий каталог сайтів, серед яких вже пошуковик вибирає сайти, де зустрічаються шукані словосполучення. У перекладі на англійську каталог буде писатися як index. У даного слова безліч перекладів, але зараз мова йде саме про одному з них, адже саме з-за цього слова пошукова система так і називається.
Спочатку творці хотіли назвати пошукову систему Yet another indexer, тобто як ще один каталог. Назва було занадто саркастичне, адже на той момент було безліч пошукачів англійською, але жодного для російськомовних країн. Тепер в голові може скластися вже відповідь на питання, чому «Яндекс» так назвали. Вищевказане назву було скорочено до Yet another, але подібний варіант все одно не подобався творцям, після чого було вирішено зробити абревіатуру «YT» і лише потім конвертувати всього лише в одну російську літеру «Я», а потім замінити нею першу букву в слові «index». Так і вийшло «Яндекс».

Основні конкуренти

Як вже говорилося в заголовку про те, що означає слово «Яндекс» - пошукова система – це спеціальний каталог сайтів, який шукає відповіді на задані питання в своєму ж каталозі, але не в інших пошукачів, хоч такі рішення теж існують. Останнім часом у даної пошукової системи існує лише один великий конкурент в російськомовному сегменті – це Mail.ru. Як би те ні було, але «Яндекс» все одно залишається лідером. Якщо брати глобальні масштаби, сильних конкурентів досить багато, серед яких Google, Yahoo і інші немаловідомі пошукові системи.
Коротко про те, що означає слово "Яндекс"

На закінчення

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам знайти відповідь про те, що означає слово «Яндекс», і ви тепер трішки краще знаєте історію сучасного Інтернету.
Коротко про те, що означає слово "Яндекс"
Також не варто забувати про те, що кожен творець інтернет-сторінки може зареєструвати її в «Яндексі». Абсолютно безкоштовно.