Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках

14 0 Новини високих технологій

Спочатку людству був доступний досить обмежений спектр можливостей заробити на життя: збиральництво, мисливство, примітивне землеробство. Але по мірі розвитку суспільства стали доступні нові інструменти. Одним з них є арбітраж кріптовалюти. На перший погляд він може здатися звичайною різновидом спекуляції. Але що можна дізнатися, якщо вивчити його більш детально?

Загальна інформація

Коли з'явилися криптографічні гроші, почали розвиватися і біржі, що пропонують свої послуги з їх купівлі, продажу і обміну. Причому ці операції можуть проводитися як між віртуальними валютами (наприклад, биткоин на лайткоин), так і звичайними традиційними, начебто карбованців, гривень, доларів, євро. На цих біржах курс більш-менш схожий, але, тим не менше, відмінності можуть досягати декількох відсотків.


Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
Заробіток на арбітражі кріптовалюти передбачає купівлю за низьким курсом і реалізацію по більш високій. Прибуток – це розмір різниці. Вона, до речі, і називається арбітражем. Щоб заробляти таким способом, не потрібно володіти спеціальними знаннями або вміннями. Досить просто постійно відстежувати величину курсів на основних біржах.

На що слід звертати увагу?

Ось короткий список:
 • Власне, сам курс.
 • Розмір комісії за введення або виведення фіата. Тут слід відступити і зробити невелике пояснення. Кріптовалюти зазвичай вводяться без комісії. При виведенні знімається невелика плата. Тому, щоб уникнути негативних наслідків, слід стежити за фіатом.
 • Знати список кодів обмінних пунктів. Про це ми ще поговоримо.
 • Де розгорнути діяльність?

  На яких майданчиках можна освоїти межбиржевой арбітраж криптовалют? Слід зазначити, що існує досить широке потенційне поле роботи. Але в рамках статті будуть наведені лише найбільш популярні:


 • BTC-Тобто Це, мабуть, найбільш популярна російськомовна біржа. Її особливістю є, як правило, нижчий курс, ніж на інших торговельних майданчиках.
 • EXMO. Біржа, де торгівля йде у великому обсязі, існує значна різниця між курсом продажу і купівлі, швидко виконуються ордери. Вона досить непогано підійде новачкам для заробітку початкового капіталу.
 • YoBit. Широкий асортимент криптовалют, є бонусні роздачі. Вважається лідером процесу додавання нових позицій.
 • Livecoin. Досить велика російськомовна біржа.
 • Btc-trade. Український проект, працює з гривнями. Володіє хорошими курсами, працювати з ним значно вигідніше, ніж через обмінники.
 • Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  На даних біржах можна моніторити курси криптовалют в реальному часі і при появі вигідного варіанту купувати/продавати їх.

  Як заробити?

  Найбільш оптимальний спосіб – це перекидання коштів між біржами за допомогою спеціальних кодів. Позитивний момент у тому, що за їх використання комісія не стягується, і операції проводяться моментально.
  Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  Плюсом кодів є те, що вони можуть працювати як з криптовалютами, так і з традиційними грошовими коштами. Ще слід розуміти, що вони одноразові. Тому, активувавши код, людина попрощається з сумою на одному своєму рахунку. Слід зазначити, що заробіток в обмінниках може мати свої підводні камені, наприклад, роботу не в автоматичному, а ручному режимі. Тому подібний сервіс для арбітражу криптовалют є небажаним у використанні.

  Приклад

  Давайте розглянемо ситуацію, яка, потенційно може мати місце. Припустимо, що на EXMO биткоин коштує 400 тисяч рублів. А на BTC-Е ним торгують за 396000. Який порядок дій? Спочатку необхідно ввести кошти на BTC-Е і купити так один биткоин. Після цього він за допомогою коду перекладається на EXMO. При цьому стягується комісія в 0001 ВТС за переміщення, а також на 02% за купівлю та продаж. Все, що залишиться після продажу і є прибуток. У нашому випадку вона складе близько двох тисяч рублів. А далі починається найцікавіше – безпосередньо сам арбітраж кріптовалюти.
  Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  Спочатку потрібно знайти кращий спосіб повернути свої гроші на BTC-Е. Після цього процес повторюється. Слід зазначити, що вигідних пропозицій на певний момент часу може і не бути. Тому необхідно відстежувати курси криптовалют в реальному часі, щоб у вдалий момент заробити на них. Щоб заповнити вільний час, можна торгувати валютою безпосередньо на самій біржі. Це класична схема арбітражу. Вона зручна завдяки тривалому використанню і є найбільш популярним принципом взаємодії.

  Ще трохи про класичною схемою

  Якщо немає бажання починати торгівлю без вкладення своїх коштів, то початковий капітал можна отримати на сайтах, що її безкоштовно розповсюджують. Для цього достатньо зареєструватись, трохи попрацювати, і вона буде доступною через пару днів. Безпосередньо прибуток формується завдяки неефективності системи реалізації та агрегації цінових котирувань. Можна впевнено сказати, що в класичній схемі присутні мінімальні ризики. Але вони все ж є, про це забувати не варто.
  Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  Слід згадати ще й про мінімальні вимоги для того, щоб успішно тут стартувати (можна, звичайно, і знизити планку, але тоді ефект буде мінімальним). Отже, це:
 • Кількість коштів для арбітражу більше шести тисяч рублів.
 • Комісії за операції, а також перекази між біржами коштують менше одержуваної прибутку.
 • Працювати в малоактивний період торгів, щоб заробити до істотної зміни ціни.
 • Бажано, щоб торгівельна пара відрізнялася більш ніж на два відсотки. Наведений вище приклад, де вона була тільки 1%, не слід розглядати як практичне керівництво до дії.
 • Статичний арбітражний заробіток

  Цей спосіб вимагає аналізувати поточний стан ринку, де учасником отримується найбільш перспективний в плані зростання актив. Тут існує ризик здійснення невірного вибору, що призведе до фінансових втрат. Загалом, цей підхід має багато спільного з торговими стратегіями, що спираються на підрахунку можливої прибутку. Основне завдання в цьому процесі – визначити закономірності і використовувати їх собі на благо. Як такий арбітраж кріптовалюти реалізовується на практиці?
  Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  Для початку необхідно відібрати кілька залежних інструментів, сформувавши свій торговий портфель. Потім слід визначити, де є недооцінка, а де переоцінка. І купуємо те, що нам вигідно. Ефективність подібного підходу порівняно нижча, ніж при роботі за класичною схемою. Але стратегія є більш гнучкою. Часто рішення в даному випадку зводиться до формування нейтрального портфеля, графік ціни якого рухається без сильних стрибків. Давайте розглянемо невеликий приклад. Припустимо, ставка була зроблена на статистичний арбітраж пари - лайткоин і биткоин. Між ними простежується висока кореляція. При цьому є закономірність – одна валюта йде вгору, інше вниз. Потім вони міняються місцями. Наше завдання купити наздоганяє валюту і продати провідну. В момент їх зіткнення закриваємо операцію. Якщо є припущення, що буде встановлений валютний паритет, то це може бути реалізовано без значного ризику. Але, на жаль, тут є мінус – залежність непостійна і діяти буде не завжди.

  Використання засобів автоматизації

  Все вищеописане припускає, що дії виконуються людиною. Але обов'язково все буде саме так? Немає, на допомогу може прийти спеціальна програма для арбітражу на біржі криптовалют.
  Арбітраж кріптовалюти. Заробіток на різниці між вартістю одного і того ж активу на різних торговельних майданчиках
  Причому засоби автоматизації виконуються в досить широкому діапазоні. Це може бути і бот для арбітражу кріптовалюти, що займається торгівлею, та програма, яка тільки буде повідомляти про зміни та/або досягнення певного рівня котирувань, а всі рішення будуть за людиною. Найбільш привабливо звучить перший варіант. Але якщо б автоматика вміла зовсім торгувати, то вона спокійно витіснила б всіх людей -брокерів і трейдерів. Велика ймовірність програти. Тому найбільш підходящий варіант – це програма з функціями інформування. А доведеться покладатися на свій розум.