Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу

965 0 Новини високих технологій

Після появи кріптовалюти багато людей почали проявляти інтерес до її видобутку і шукати відповіді на питання: як почати майнить Ethereum (ЕТН)? Це не дивно, адже цінність цифровий валюти щодня зростає, а значить, можна непогано заробити. Давайте спробуємо розібратися у всіх тонкощах видобутку ЕТН.

Як з'явився ЕТН

Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
Перш ніж ми спробуємо зрозуміти, як почати майнить Ethereum, пропонуємо дізнатися історію його виникнення. ЕТН з'явився через чотири роки після дебюту Bitcoin (BTC), який на даний момент є найдорожчою криптовалютою в світі, і став його основним конкурентом. Ethereum – плід копіткої роботи канадського програміста Віталія Бутерина. Як ви вже встигли здогадатися, Віталій перебрався до Канади з Росії, тому не дивуйтеся, якщо почуєте, що ЕТН придумали саме росіяни.


Талановитого програміста підтримав Гевін Вуд, який не тільки зміг описати принцип системи, придуманої Бутериным, але і довести можливість її створення. Зібравши біля себе цілу групу ентузіастів, Віталій зміг знайти кошти на реалізацію проекту, отримавши 18 млн доларів в якості інвестицій.

Як почати майнить Ethereum

Люди, задавшиеся метою добувати криптовалюту, самостійно збирають або купують уже готові «ферми». Просунуті, але непрофесійні «ферми», що складаються з декількох сучасних і потужних відеокарт, можна встановлювати вдома, так як вони не займають багато місця. Ethereum має багато реалізацій, які написані на таких мовах, як Jawa, C++, Haskell, Go, Rust. Найпоширенішим серед майнер вважається клієнт Geth, створений за допомогою Go. Незабаром конкуренцію йому складе клієнт Parity, працюючий на движку Rust. Демоверсія Parity показала відмінні результати, прикувавши до себе інтерес багатьох майнер.


Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
Також існують ресурси для хмарного майнінгу. Вам не потрібно встановлювати дороге обладнання, а відсоток заробітку безпосередньо залежить від потужностей, які ви купите на тому чи іншому сервері. Але якщо ви все ж вирішили самостійно добувати криптовалюту, то повинні знати, чим краще майнить Ethereum. Насамперед, необхідно завантажити та встановити клієнт, наприклад, Geth. Лише після цього з'явитися можливість взаємодії з мережею з консолі і синхронізації блокчейна.

Що таке блокчейн

Це питання нерідко задають люди, які шукають інформацію про те, як почати майнить Ethereum. Блокчейн – метод передачі інформації від відправника до одержувача. Ця технологія допомагає розбити зашифровані дані транзакції на блоки, які, перш ніж потрапити від відправника до одержувача, долають численні етапи перевірки. Цей метод вважається одним з найнадійніших, так як гарантує не тільки конфіденційність даних обох сторін, але і не залишає після себе історії. Це виключає можливість злому і викрадення грошових коштів.

Складність мережі

Принцип видобутку ЕТН нічим не відрізняється від майнінгу ВТС, а складність безпосередньо залежить від пропозиції і попиту. Чим більше людей починає добувати криптовалюту, тим повільніше і складніше буде сам процес. Вирішальну роль у майнинге грає пул, з якого можна отримувати як ЕТН, так і будь-яку іншу цифрову валюту. Звідси випливає питання: на якому пулі краще майнить Ethereum?
На сьогоднішній день існує величезна кількість пулів, сервери яких розташовані за кордоном. Як майнить Ethereum на Dwarfpool, розібратися простіше всього. Тут досить простий інтерфейс, що приваблює не тільки недосвідчених майнер, але і вже просунутих користувачів.
Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
Для того щоб почати заробляти, досить завантажити клієнт Ethminer і запустити його, встановивши параметри, які підходять для пулу, наприклад: ethminer.exe -F http://eth-eu.dwarfpool.com:95/1x34247s2dst324g4c12bv123jmdsa32c76h4fd12mnh8 -U
 • F містить посилання на пул, а також інформацію про вашому гаманці, на який будуть перераховуватися зароблені вами кошти.
 • U – вказує софту, що потрібно майнить Ethereum, використовуючи для цієї мети потужність відеокарти, що працює за технологією CUDA. Якщо ж у вас відеоадаптер виробництва AMD, то в значенні параметра буде стояти літера G.
 • Кожен пул має власну настройку, але принцип їх роботи практично ідентичний.

  Реєстрація

  Тепер ми знаємо, де майнить Ethereum, але перед тим, як запустити процес, нам необхідно пройти нескладну реєстрацію. Сама процедура практично не відрізняється від тієї, з якої ви стикалися при реєстрації на інших ресурсах. В першу чергу вас попросять ввести дійсну е-мейл, на який буде відправлена посилання для підтвердження, а також пароль. Перебуваючи на сайті, ви побачите цілий список пулів, з яких можна вибрати найбільш відповідний, змінивши стандартні налаштування (за бажанням).

  Гаманець Ethereum

  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
  Кожен з тих, хто вирішив добувати криптовалюту, повинен мати спеціальний рахунок, на якому будуть знаходитися зароблені монети. При реєстрації в будь-якому з клієнтів, які необхідні для майнінг, вам потрібно буде вказувати адресу гаманця. Ethereum-гаманець можна створити на наступних ресурсах:
 • EthereumWallet;
 • MyEtherWallet;
 • Mist (найбільш зручний для російськомовної аудиторії, так як інтерфейс можна переключити на російську мову).
 • Клієнт

  Клієнт програми необхідні для використання потужностей відеоадаптера і процесора, перетворюючи їх в хешрейты, з яких складається сама криптовалюта. Кожна утиліта має свій унікальний інтерфейс, а деякі відрізняються навіть за структурою. Найбільш прості і надійні клієнти:
 • CGMiner;
 • BFGMiner;
 • Ufasoft Miner;
 • 50Miner.
 • Як правильно написати код для файлів у форматі bat

  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
  Цей файл вкрай необхідний, так як через нього можна оптимізувати параметри комп'ютера, розподіливши потужності для майнінг тієї чи іншої кріптовалюти. На просторах інтернету існують вже готові коди, які підходять для різних систем. З допомогою них не лише встановлюється певна потужність, на якій будуть працювати відеокарта і процесор, а також задаються параметри оптимальної температури. Якщо ви тільки збираєтеся майнить Ethereum, то небажано самостійно писати код, так як неправильні значення можуть спровокувати перегрів комплектуючих і вивести з ладу. Шукати готовий код потрібно під конкретну відеокарту і процесор.

  Соло-майнінг за допомогою відеоадаптера

  Для того щоб заробляти на видобутку криптовалют, не обов'язково використовувати який-небудь пул. Можна самостійно майнить, наприклад, ЕТН. У цьому випадку ваша система буде сама збирати блоки, які не дістануться іншим користувачам. Однак для того щоб стати соло-майнером, необхідно мати кілька досить потужних відеокарт, гарну материнську плату, процесор, достатній обсяг оперативної пам'яті, потужний блок живлення і ефективну систему охолодження.
  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу

  Обладнання для ферми

  Майнінг Ethereum можливий тільки при використанні сучасних і потужних комплектуючих. Це може бути декілька відеокарт, наприклад, з серії GTX або RS. Якщо ви віддаєте перевагу відеоадаптери від MSI, то краще використовувати GTX 1050 TI і вище. Компанія Asus дуже популярна серед майнер, які використовують у своїх фермах відеокарти RS-290 та вище. Дуже уважно потрібно підходити до вибору материнської плати. Вона повинна бути розрахована на підключення чотирьох і більше відеоадаптерів. Процесор потрібен високочастотний, так як саме від цього показника залежить, скільки операцій у секунду він здатний робити. Що стосується оперативної пам'яті, то оптимальний розмір – не менше 8 Гб. Найбільшу ефективність від ОЗП можна отримати, якщо встановити планки з більшою швидкістю обміну даними. Їх вартість значно вища, ніж у звичайних.

  Налаштування відеокарт

  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
  Перш ніж приступити до процесу видобутку криптовалют, необхідно переконатися в тому, що ваша система оптимізована і правильно налаштована. Першим ділом оновити всі драйвери. Незалежно від того, яку валюту ви будете добувати, потрібно вибрати клієнт для майнінг, який краще всього підходить для конкретної моделі відеоадаптера. Налаштування клієнта однакові як для роботи з пулом, так і для соло-майнінгу. Пам'ятайте, що інтегровані відеокарти взагалі не підходять для такого виду заробітку!

  Ще трохи про пулах

  Будь криптовалюту, в тому числі і ETH, можна майнить, створивши власний пул. Найголовніша проблема полягає зовсім не у відкритті та реєстрації пулу, а в залученні туди людей, які будуть майнить на вашому ресурсі. Це пояснюється тим, що абсолютна більшість майнер довіряють вже перевіреним пулами, які дають можливість стабільного заробітку і не мають підводних каменів. Проте якщо у вас вже є цільова аудиторія або підібрана ціла команда фахівців, можна запускати новий пул. Пам'ятайте, що для його створення необхідно мати хоч якесь поняття про програмування.

  Курс

  Вигідно майнить Ethereum? Таким питанням задаються абсолютно всі люди, які збираються почати добувати криптовалюту. На даний момент біржі цифрових валют демонструють стабільність курсу та пропонують оптимальні котирування. Так що якщо ви сьогодні вкласти певну суму в збірку хорошою «ферми», то зможете окупити її протягом 7-8 місяців.
  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
  Курс Ethereum до долара на сьогоднішній день становить 283-290 $ за один ЕТН. Звичайно ж, Bitcoin коштує набагато дорожче, проте майнить його буде значно важче, а сам процес – повільніше.

  Онлайн-калькулятори

  На сьогоднішній день існує маса онлайн-сервісів, на яких є безкоштовний калькулятор для визначення рентабельності майнінгу Ethereum на вашому обладнанні. Вам необхідно лише ввести середню швидкість видобутку кріптовалюти на «фермі» і вибрати потрібну валюту. Знаючи, як добувати ЕТН, а також курс Ethereum до долара, можна правильно розрахувати власний прибуток.

  Скільки можна заробляти

  Ваша можлива прибуток безпосередньо залежить від потужностей «ферми», яка буде видобувати криптовалюту. Якщо ж немає можливості зібрати «ферму», слід використовувати стаціонарний комп'ютер, який оснащений високопродуктивної відеокарти. Наприклад, на відеоадаптер Nvidia GeForce GTX 1060 ви зможете заробляти від двох до чотирьох доларів в добу. Така незначна сума вказує на те, що майнінг стає все більш складним процесом, що вимагає великих тимчасових витрат. Коли криптовалюта тільки з'явилася, навіть самий слабенький відеоадаптер міг добувати до десяти тисяч біткоінов в день.
  Як почати майнити Ethereum? Керівництво по майнингу
  Для збільшення прибутку доведеться збирати «ферму» з чотирьох або п'яти відеокарт, що працюють в парі з високочастотним процесором. Маючи конструкцію, оснащену п'ятьма GTX 1060 ви отримаєте прибуток до 20-25 доларів в добу. Проте варто враховувати той факт, що зі збільшенням потужності витрати на електроенергію теж зростуть.

  Як отримати реальні гроші

  Почавши майнить ЕТН, мимоволі замислюєшся над тим, як же потім перетворити криптовалюту у звичні гроші, наприклад, рублі. Для цього існує кілька способів:
 • Онлайн-обмінники.
 • Прямий продаж.
 • Розрахунок цифрової валютою в інтернет-магазинах.
 • Перший спосіб є найбільш оптимальним. У Мережі існує безліч сервісів, що пропонують свої послуги з обміну кріптовалюти на державну. Вам потрібно лише вибрати найбільш вигідний курс, вказати номінал, який необхідно змінити, адреса гаманця і реквізити картки для отримання грошових коштів. Також можна знайти людину, зацікавленого в покупці ЕТН. В цьому випадку вам доведеться заздалегідь домовитися про курс та обмінятися адресами Ethereum гаманців. В інтернет-магазинах все активніше починають впроваджувати систему розрахунку криптовалютою. Ви можете замовити будь-який вподобаний товар, сплативши покупку на сайті намайненными ЕТН.

  Популярі новини
  Загрузка...