Дратути: що означає новий мем?

171 0 Новини високих технологій

Не так давно російська інтернет збагатився новим мемом, який буквально виплеснувся на всі ресурси і тут же породив багато продовжень, навіть просочився в повсякденну мову. Веселе слово поставило в глухий кут багатьох, справді, звідки взялося це «дратути», що означає, як його застосовувати і доречно?

Дратути: що означає новий мем?

Новий мем

Якщо говорити саме про сам мем, то якийсь інтернет-користувач виклав фотографію фанери, на якій малюнок з сучків утворює щось схоже на цікаву морду. Одні кажуть, що це собака, інші бачать чортика, але навіть і пояснення не потрібні — малюнок насправді виглядає кумедно, а підпис «дратути», що означає «привіт», викликає здоровий добродушний сміх.


Чомусь це слово супроводжується набором скобочек смайлів з обов'язковим нуликом. Так буває, коли хтось азартно набирає на клавіатурі повідомлення, випадково потрапляючи пальцем на сусідню клавішу. Як водиться, мем тут же отримав продовження — дзеркальне відображення тієї ж мордочки, і підпис «дотвиданиня». В різних комбінаціях цей мем все ще продовжує зустрічатися в соцмережах, на форумах і в сервісах щоденників, з нього роблять аватарки, використовують в якості хеш-тега.
Дратути: що означає новий мем?

«Дратути» — що значить це слово з лінгвістичної точки зору?

Російській мові властиво розмовне спрощення багатьох слів, особливо це стосується слів ввічливості. В даному випадку майже до невпізнання исковеркано слово «здрастуйте», офіційна форма вітання. Варто відзначити, що воно коверкалось задовго до появи інтернету — спочатку в «здрастє», потім в «драсте», є безліч інших форм, чисто вуличних, аж до завзятого «дря!», так що в черговий словоформі немає нічого дивного.


Сенс слова «дратути» не відрізняється від стартової конфігурації, але воно збагачується емоціями. Якщо «здрастє» можна сказати іронічно, і додати «серед ночі», підкреслюючи абсурдність ситуації, то в даному випадку емоційне забарвлення, швидше, збентежена, перебільшено подобострастная, трохи дитяча. Причини такого відтінку ховаються в минулому.

Походження

Багато блогери вважають, що вони точно знають, звідки пішло слово «дратути». Років десять тому по телебаченню йшла щотижнева розважальна програма «Городок», яку вели Ілля Олейников і Юрій Стоянов. Пара талановитих комедійних акторів розігрувала кумедні сценки, іноді було кілька випусків, об'єднаних одним персонажем, наприклад, Модестом. Юрій Стоянов зображував сором'язливого товстуна з дефектом мови, який починав з фрази «Дратути, мене звуть Модест». Безсумнівний талант коміка, який примудрився створити запам'ятовується і милий образ, швидко популяризував цю розмовну форму вітання, яка існувала ще в минулому столітті.
Дратути: що означає новий мем?
Таким чином, «дратути», що означає «привіт», швидко пішло в народ. Не дивно, що хтось розгледів у малюнку на фанері схоже вираз уявної мордочки, пригадав незабутнього Модеста, а поєднання виявилося настільки вдалим, що інтернет підхопив новий популярний мем і почав його розвивати і переробляти, підписуючи їм відповідні картинки.