Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди

191 0 Новини високих технологій

Дуже часто користувачі комп'ютерів і ноутбуків, що працюють під управлінням будь-якої з відомих модифікацій Windows, стикаються з дуже серйозною проблемою, яка полягає в тому, що для зміни важливих параметрів і швидкого доступу до деяких інструментів системи необхідно використовувати консоль «Виконати» з введенням певних команд і скорочень. Але як викликати це меню? Де знаходиться гаряча клавіша «Виконати», яка може використовуватися для доступу до консолі безпосередньо з клавіатури без задіяння засобів графічного інтерфейсу? На жаль, хто б що ні говорив, всього однієї клавіші для цього немає. Як мінімум їх дві. Далі розберемося, як використовувати всілякі поєднання, але для повного розуміння виконуваних дій необхідно зробити невеликий екскурс в теорію. Надалі це дасть необхідний результат, оскільки відразу стане зрозуміло, як і які команди можуть бути використані для виконання певної процедури або доступу до потрібних системним або користувача налаштувань.


Для чого використовується консоль «Виконати»?

Як вже зрозуміло, сама консоль являє собою інструмент прискореного доступу до деяких функцій операційної системи. У певному сенсі це дещо нагадує роботу з командним рядком, про що буде сказано окремо. Грубо кажучи, користувач виписує потрібну команду або її скорочення, після чого проводиться її виконання з викликом викликаної функції або інструменту, серед яких можна використовувати і системні аплети, і користувальницькі програми (якщо знати, як налаштувати їх запуск консолі).

Деякі відмінності у виконуваних командах

Не кажучи про гарячих клавішах «Виконати», коротко зупинимося на тому, які саме команди можуть бути виконані за рахунок використання цієї консолі. Тут потрібно робити чітку різницю між використовуваними інструментами. Спочатку консоль розрахована на запуск системних аплетів, які представлені у вигляді виконуваних файлів, що знаходяться в каталозі System32. Іноді при залученні додаткових атрибутів або вказівки абсолютних шляхів до файлів можна запустити дублюючі аплети з директорії SysWOW64 які мають 64-бітну архітектуру, будь-які інші програми або задати відкриття документів зіставленими їм за замовчуванням додатком. Але в більшості випадків це не потрібно.


Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Однак, якщо говорити про виконуваних файлах, вони не завжди можуть мати формат EXE, який є найпоширенішим (regedit.exe, taskmgr.exe, control.exe та ін), але при використанні консолі для виклику системних інструментів таке розширення дописувати в задану користувачем команду необов'язково.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Досить часто системні інструменти запускаються з файлів з розширенням MSC або CPL. Наприклад, так працюють «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc), розділ налаштування служб (services.msc), редактор політик (gpedit.msc), керування дисками (diskmgmt.msc), настроювач мережевих підключень (ncpa.cpl) і т. д. Іноді таким же чином можна запускати і деякі аплети інших форматів.
З іншого боку, досить часто можна зустріти і комбінації, які до файлових об'єктів відношення не мають.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Так, наприклад, для швидкого доступу до налаштувань вимоги введення користувальницького пароля при вході в систему або при виході з режиму сну застосовується поєднання control userpasswords2. Точно так само просто можна задавати виклик деяких інструментів командного рядка і консолі PowerShell.

Сумісність з командним рядком і консоллю PowerShell

Взагалі, меню «Виконати» пов'язане з цими двома компонентами набагато сильніший, ніж може видатися на перший погляд. Як вже говорилося вище, багато їх кошти можна використовувати безпосередньо в меню «Виконати» і навпаки. Але найголовніше полягає в тому, що саме за допомогою консолі «Виконати» ці інструменти викликаються швидше всього. Для командного рядка використовується скорочення cmd, а для консолі PowerShell – одне іменна команда (заголовні літери в меню виконання прописувати необов'язково).

Відмінності між меню «Виконати» в сьомий, восьмий і десятий модифікаціях Windows

Нарешті, окремо варто звернути увагу ще на один важливий аспект.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Справа в тому, що, якщо використовувати для виклику меню «Виконати» гарячі клавіші Windows 7 з'являється консоль відразу містить пункт запуску введеної команди або скорочення від імені адміністратора, що досить часто є обов'язковою умовою для коректного запуску системного аплету. А ось в восьмою і десятою модифікаціях системи розробники чомусь вирішили від неї відмовитися.

Гарячі клавіші команди «Виконати» в Windows 10 і нижче

Тепер безпосередньо перейдемо до використовуваних поєднанням. За великим рахунком, тут і описувати нічого, оскільки для виклику консолі «Виконати» гарячими клавішами «Віндовс 7» або в будь-якій іншій версії системи застосовується одна-єдина комбінація Win + R.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Це самий швидкий спосіб. Але іноді можна використовувати й інші методи, які так само не передбачають задіяння маніпуляторів, а виконуються прямо з клавіатурної панелі. Особливо часто вони можуть стати в нагоді, якщо користувачеві необхідно задати виконання команди у восьмій і десятій версії системи виключно від імені адміністратора, або в тому випадку, коли в консолі сьомий модифікації потрібний пункт відсутній.

Запуск команд від імені адміністратора: які гарячі клавіші виконують ці дії?

Отже, що ж можна зробити для старту виконуваного аплету або команди з правами адміністратора або суперкористувача, якщо хочете (не плутати зі звичайною обліковим записом адміністратора комп'ютера).
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Для цього необхідно використовувати «Диспетчер завдань», який можна запустити через звичайну трехпальцевую комбінацію Ctrl + Alt + Del, або з застосуванням комбінації Ctrl + Shift + Esc. Однак, набагато простіше скористатися самої консоллю «Виконати» (гарячі клавіші Windows 10 або в будь-якій іншій версії ОС – Win R), в якій необхідно ввести скорочення taskmgr. У що з'явилася консолі для виділення файлового меню використовується клавіша Alt, потім натискається Enter, вибирається пункт запуску нової задачі, знову – Enter (старт нового завдання стоїть першим у списку), після цього вписується потрібна команда, клавішею Tab здійснюється перехід до пункту адміністраторського старту, а пробілом пункт активується. Після цього без переходу на кнопку «ОК» натисканням клавіші введення можна підтвердити виконання операції.

Виклик консолі «Виконати» через меню «Пуск» з клавіатури

Є ще одна методика, при якій також можуть використовуватися гарячі клавіші. Виконати запуск описуваної консолі, полягає в її звичайному запуску через меню «Пуск», оскільки цей аплет присутній у підрозділі службових програм Windows. У цьому випадку, звичайно, дії, що виконуються за допомогою миші, виглядають набагато простіше, ніж аналогічні операції на клавіатурі, однак не такі складні, як дії в «Провіднику». Отже, нам потрібно запустити консоль «Виконати». Гаряча клавіша для виклику головного меню кнопки «Пуск» - Win.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
У меню, з натисканням стрілки переміщаємося до розділу службових програм, введенням відкриваємо його і повторним натисканням Enter запускаємо шукану консоль, оскільки вона в списку стоїть першою і виділяється автоматично при розкритті розділу. Знову ж таки, таким способом стартує консоль без пункту адміністраторських привілеїв для виконуваної команди. Для варіанта старту нової задачі, який був описаний вище, потрібно всього лише вибрати наступний пункт запуску Диспетчера завдань» і повторити зазначені дії.

Використання гарячих клавіш для виклику консолі з «Провідника»

З «Провідником» справа йде трохи складніше, адже старт консолі з виконуваного файлу в Windows не передбачена взагалі. Знайти її можна тільки в розділі, відповідає за зміст основного меню. Для виклику, вбудованого в Windows, файлового менеджера з метою подальшого запуску команди «Виконати» – гарячі клавіші Win + E, для переміщення по дисках і папках – клавіша Tab і стрілки, для активації обраного елемента або розкриття папок – Enter.
Гаряча клавіша: виконати. Призначення, використання, правила затискання та особливості виконання команди
Ярлик потрібного аплету необхідно шукати в користувальницькому каталозі з використанням переходу по директоріях AppData і Roaming, як показано на зображенні вище. Виглядає це рішення дещо громіздким. Але зате для виклику консолі «Виконати» гарячі клавіші не використовуються. Для чого може знадобитися така методика? Та хоча б для того, щоб запустити виконання якоїсь команди, якщо та ж клавіша «R» на клавіатурі не працює.

Епілог

Як бачимо, гарячі клавіші команди «Виконати» в Windows 7 і про всіх попередніх або наступних модифікаціях між собою не відрізняються. Основна проблема стосується тільки наявності або відсутності пункту завдання виконання певної команди на администраторском рівні. Що ж стосується методів запуску самої консолі, деякі з них були наведені виключно в ознайомлювальних цілях, оскільки виглядають нераціональними. Само собою зрозуміло, що за допомогою миші або кнопок на тачпаді ноутбука багато дії виконуються простіше (наприклад, запуск меню ПКМ кнопки «Пуск», де меню «Виконати», до речі сказати, теж є). Але прямий виклик консолі безпосередньо клавішами Win + R є самим розумним рішенням. Що ж стосується виконання команд з адміністраторськими привілеями, восьмою і десятою модифікаціях Windows без «Диспетчера завдань» не обійтися ніяк (якщо тільки необхідний аплет не представлений у вигляді файлу, який можна запустити в «Провіднику», використовуючи відповідний пункт у меню ПКМ на виділеному об'єкті).

Популярі новини
Загрузка...