Як відкрити порт на роутері різними способами

391 0 Новини високих технологій

На комп'ютері користувача локальної мережі, який хоче використовувати його для постійного обміну повідомленнями в Інтернеті, система безпеки роутера за замовчуванням закриває всі вхідні та вихідні порти. Це робиться з метою виключення потрапляння в пристрої абонентів локальної мережі вірусів разом з запущеними на них додатками. Для участі в онлайн іграх з великою кількістю учасників крім отримання від провайдера статичної IP-адреси потрібно відкрити певні порти. Стаття повинна допомогти користувачам у вирішенні цього питання.

Поняття порту

Порт є цифровим ідентифікатором програми, запущеного на комп'ютері. Він являє собою додаток до IP-адресу пристрою локальної мережі, що має вихід в Інтернет. Передається назва порту в мережі після символу "двокрапка" (:), який поділяє локальний IP-адресу та номер порту. Прикладом може служити запис - 1921681.5:80. Він записується для визначення програми, що розкриває необхідну інформацію. Тут можна провести аналогію з розширенням файлу, яке визначає програми, за допомогою яких його можна відкрити. Поняття порту не має фізичної складової.


Підготовчі роботи

Як відкрити порт на роутері? Для цього треба зайти у веб-інтерфейс. Вхід здійснюється введенням в рядок браузера, відкритого на комп'ютері, адреси використовуваного роутера (маршрутизатора) в локальній мережі з подальшою вказівкою логіна і пароля адміністратора. Таким чином, спочатку потрібно провести з'єднання маршрутизатора з провайдером Інтернету і з комп'ютером (ПК), за допомогою якого будуть вироблятися необхідні налаштування. Кабель провайдера підключається до WAN-порту роутера. Кабель з коннекторами типу RJ-45 на кінцях використовується для з'єднання одного з LAN-портів маршрутизатора з роз'ємом мережевої карти ПК. Дані, необхідні для відкриття потрібних портів, можна отримати, якщо на сторінці сполук в локальній мережі клікнути правою клавішею миші по символу кабельного з'єднання комп'ютера з роутером. Розкривши пункт "Стан", можна дізнатися в його властивостях фізичну адресу (MAC-адреса) комп'ютера та IP-адресу в локальній мережі, призначений маршрутизатором.


Як відкрити порт на роутері різними способами
Після вибору в контекстному меню пункту "Властивості" необхідно в графі TCP/IP 4 версії перевірити встановлення режиму автоматичного отримання IP та DNS-сервера. У разі наявності невідповідності потрібно встановити "галочки" в цих графах і підтвердити зміни натисканням клавіші OK. IP-адреса роутера можна дізнатися з інформації, вказаної на етикетці. Вона закріплена на нижній частині корпуса виробу. Як правило, адреса представлений комбінацією 1921680.1 або 1921681.1. Він залежить від моделі пристрою. Тут же зазначені заводські значення логіну та пароля адміністратора для входу в інтерфейс роутера.

Можливі способи відкриття портів

Як відкрити порт на роутері? Порти можуть бути використані протоколами TCP і UDP. Перший з них використовує засоби перевірки достовірності переданої інформації. Це призводить до зменшення пропускної спроможності та зниження швидкості обміну. Другий протокол не гарантує достовірність. Він є широкомовним і призначений для використання в мережевих іграх з великою кількістю учасників.
Деякі програми (utorrent, Skype) здатні самі відкривати (прокидати, перенаправляти) необхідні для роботи порти. Вони реалізують закладену в них технологію UPnP. Для роботи більшості ігрових серверів відкрити порт на роутері доводиться вручну. Для цього існує кілька способів:
 • активування функції демілітаризованої зони (DMZ);
 • використання налаштування віртуального сервера;
 • використання налаштування функції "Тригер портів".
 • Зазначені способи вирішення питання - як прокинути порт на роутері - застосовуються в залежності від моделі пристрою та його меню інтерфейсу.

  Використання функції DMZ

  Як відкрити порти на роутері? Для вирішення цього питання треба в розділі "Мережа" головного меню вибрати пункт WAN і перевірити налаштування з'єднання з провайдером. На його сторінці треба знайти і відзначити маркерами клітини з позначеннями NAT і IGMP, включаючи при цьому широкомовний протокол UDP в мережі. Без цього необхідні порти відкрити не вийде. Це вимога необхідно виконувати і для інших способів прокидання портів.
  Як відкрити порт на роутері різними способами
  Після збереження внесених змін потрібно в меню знайти пункт, в назві якого присутня абревіатура DMZ. Після переходу на його сторінку необхідно прописати у відповідне поле IP-адресу комп'ютера в локальній мережі, визначений на етапі підготовчих робіт, поставити"галочку" в клітці "Включити" і натиснути клавішу "Зберегти". Тепер на пристрої з вказаною адресою будуть відкриті всі порти. Постійно включений міжмережевий екран маршрутизатора буде продовжувати виконувати функцію захисту локальної мережі.

  Налаштування віртуального сервера

  Як відкрити порт на роутері різними способами
  У меню інтерфейсу роутера треба знайти розділ "Віртуальні сервери" і відкрити його. Його сторінка крім поля порту сервісу та локального IP-адреси пристрою містить графи, в яких зазначаються початкові і кінцеві значення зовнішніх і внутрішніх портів. Ці дані можна дізнатися з опису програми, для якої виробляється перенаправлення портів. Всі зазначені поля потрібно заповнити. Введені дані потрібно зберегти і застосувати.

  Налаштування функції "Тригер портів"

  Як відкрити порт на роутері різними способами
  Цей спосіб використовується у випадку відсутності в меню інтерфейсу роутера пунктів, розглянутих вище. На сторінці "Тригер портів" створюється правило, в якому вказується діапазон вхідних і вихідних портів, тип протоколу. Ці дані надаються в описі додатка, для якого відкриваються порти. Після послідовного натискання клавіш "Додати" і "Зберегти" нове правило вступає в силу.

  Висновок

  Після виконання налаштувань в інтерфейсі роутера порти на комп'ютері можуть продовжувати залишатися закритими. Причиною можуть бути правила блокування небажаних повідомлень Інтернету внутрішнім брандмауер операційної системи комп'ютера або використовуваної на ньому сторонньої антивірусною програмою. В обох випадках потрібно вносити зміни в їх списки винятків для окремих ресурсів Інтернету.

  Популярі новини
  Загрузка...