Як відключити SuperFetch в Windows 10? Всі способи

156 0 Новини високих технологій

В операційній системі Windows 10 розробники з Microsoft додали безліч служб і процесів, які працюють в фоновому режимі постійно. До них відносяться служби захисту, спостереження за діями користувача, оновлення і так далі. Частина з них навантажує систему, що дуже сильно проявляється на більш слабких комп'ютерах. Користувачі можуть вимкнути ці процеси і скасувати їх довільний запуск при включенні ПК. У даній статті ми розберемося, як відключити SuperFetch в Windows 10 і дізнаємося, за що відповідає дана служба.

Як відключити SuperFetch в Windows 10? Всі способи

Для чого потрібна SuperFetch?

Перед тим як приступити до процедури відключення, потрібно розібратися в призначенні процесу. Якщо ви будете знати функції, які виконує SuperFetch, то зможете вирішити, чи потрібна вона вам.


В описі вказано, що ця служба створена для оптимізації і поліпшення роботи комп'ютера з плином часу. Згідно із задумом, утиліта повинна стежити за процесами комп'ютера і оптимізувати продуктивність під задачі. Являє собою подобу навчальної програми, яка підлаштовується під ваші стиль роботи з комп'ютером. Однак подробиці алгоритмів і технологій, використовуються в SuperFetch, не розкриваються. Вперше служба з'явилася ще в Windows Vista, а її попередником є Prefetch з операційної системи Windows XP. Процес сприяє швидкому запуску додатків. Вільна область ПАМ'ЯТІ заповнюється програмами, до яких потрібен швидкий доступ.
Як відключити SuperFetch в Windows 10? Всі способи

Відключати SuperFetch в Windows 10?

Хоч дана система і була придумана для того, щоб на благо користувача оптимізувати роботу комп'ютера, з нею часто виникають проблеми. По-перше, постійна робота у фоновому режимі використовує частину ресурсів процесора і оперативної пам'яті. По-друге, навіть використання SuperFetch не позбавляє від проблем із завантаженням програм в ОЗП. Якщо комп'ютер досить слабкий і має малий об'єм оперативної пам'яті, то різниці в роботі ви не помітите.


Третій і самий важливий фактор — уповільнення запуску комп'ютера. Дана служба запускає операційну систему спочатку в область оперативної пам'яті, а потім вже включає її. Визначити цю процедуру легко: при включенні ПК жорсткий диск працює на максимальному завантаженні протягом 1-2 хвилин. Останній момент, який спонукає користувачів відключити SuperFetch на Windows 10 - це проблеми в іграх. Оскільки сучасні ігри використовують багато ОЗУ і постійно завантажують/вивантажують дані, процес оптимізації тільки сповільнює роботу ПК. Відповідно, з-за цього суттєво падає продуктивність комп'ютера.
Як відключити SuperFetch в Windows 10? Всі способи

Питання безпеки

Є служба настільки важливою, що без неї комп'ютер буде працювати нестабільно або зовсім перестане завантажуватися? Насправді, відключити SuperFetch на Windows 10 можна без будь-яких обмежень. Однак рекомендується вимикати процес тільки в тих випадках, коли у вас виникають проблеми з роботою ПК (постійна висока навантаження на жорсткий диск або заповненість ОЗП). Якщо вимкнення SuperFetch не дало ніякого результату, то її можна включити знову.

Перший спосіб: додаток «Служби»

Отже, поговоримо про відключення. Для першого методу нам знадобиться стандартний додаток «Служби», яке можна запустити через пошук Windows 10 або вікно «Виконати» за допомогою команди services. У списку, що відкрився, необхідно знайти назву SuperFetch. Для зручності можна відсортувати список за алфавітом. Після цього клацніть двічі ПКМ по службі, щоб відкрити властивості. У вікні зі властивості зверніть увагу на рядок «Тип запуску». Тут необхідно виставити пункт «Вимкнено» і зберегти зміни. Після цього служба автоматично завершить роботу, і не буде запускатися при повторному включенні комп'ютера.
Як відключити SuperFetch в Windows 10? Всі способи

Другий спосіб: редактор реєстру

Наступний метод, що дозволяє назавжди вимкнути SuperFetch в Windows 10 трохи складніше. Для початку нам потрібно відкрити редактор реєстру. Зробити це можна через пошук або вікно «Виконати» команду regedit. Спочатку заходимо в гілку SYSTEM і відкриваємо каталог CurrentControlSet. Тут шукаємо папку Control і поетапно переходимо в MemoryManagement — це кінцевий пункт. Клікаємо на підрозділ PrefetchParameters. У правій частині вікна створюємо параметр DWORD (32 біта) і задаємо йому назву EnableSuperfetch. У властивості виставляємо значення 0 і зберігаємо зміни. Після цього перезавантажуємо комп'ютер.

Третій спосіб: командний рядок

Нарешті, останній спосіб відключити службу SuperFetch в Windows 10. Їм можна скористатися через звичайну командний рядок або Windows PowerShell. Для початку запускаємо вікно за допомогою команди cmd в пошуковому рядку на панелі завдань. Для виключення служби вводимо рядок sc stop SysMain & sc config SysMain start=disabled" і застосовуємо її клавішею Enter. На екрані з'явиться повідомлення про те, що служба успішно зупинена. Тепер ви знаєте призначення SuperFetch і зможете вимкнути її 3 різними способами, якщо така необхідність виникне!

Популярі новини
Загрузка...