Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?

262 0 Новини високих технологій

Інтернет міцно увійшов у наше життя, і ми вже не уявляємо без нього нашого існування. Прокидаючись, ми першим ділом відкриваємо свою улюблену соціальну мережу, щоб прочитати свіжі новини. І протягом дня постимо в свої блоги нові фотографії та історії з нашого життя. Кожен день народжуються тисячі сайтів, і така ж кількість вмирає. Але мало хто замислюється, що знаходиться по ту сторону монітора. Мало хто знає, з чого складається сайт і за якими принципами він працює. Сьогодні ми хочемо розповісти, як вставити PHP код в HTML і для чого це потрібно.

Що таке HTML

Для того щоб безпосередньо перейти до теми, потрібно з'ясувати, з чого ж складається сайт, як він влаштований. Якщо відкрити в браузері на будь-яку сторінку, то можна побачити, що на ній є текст, картинки, іноді відео. І ніякого коду там немає. Але він там! Те, що ми бачимо перед собою, і є відображення коду. Варто натиснути комбінацію клавіш CTRL+U, і в наступному віконці ми його знайдемо. Це і є HTML.


Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?
Але HTML - це не мова програмування, це всього лише розмітка гіпертексту. Він не може виконувати будь-яких логічних операцій, як роблять це мови програмування. По-іншому, HTML відповідає за розташування на сторінці контенту: тексту, картинок, медіа, відео, таблиць. Колись, ще на зорі інтернету, всі сайти складалися з суцільного HTML, але це виявилося не зовсім зручно. Такі сайти називаються статичними, і для зміни вмісту на сторінці треба було правити весь код. Так були винайдені серверні мови програмування, і одним з таких мов є PHP. Після цього виникла потреба додавати PHP код в HTML. Як це зробити, опишемо нижче.

Що таке PHP

Код мови PHP не відображається в браузері. Це серверний мова програмування. Як це зрозуміти? Сервер - це віддалений комп'ютер. Коли користувач робить якесь дію на сторінці: заповнює форму реєстрації, тисне на кнопочки, пише повідомлення - всі результати його дій відправляються на сервер. Там вони обробляються і виводяться назад на екран. Так користувач бачить результат своїх дій.


Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?
Коли почали застосовувати серверні мови програмування, то виникла необхідність додавати PHP код в HTML-сторінку. Як правильно це зробити, буде описано нижче. Мова PHP може взаємодіяти не тільки з HTML, він також виступає посередником при роботі з базами даних. Є спеціальні функції, які роблять запити до баз даних: вибирають з них дані, змінюють, видаляють, оновлюють і так далі.

Чому не можна створити сайт на одному HTML

Як вже говорилося вище, сайти на одному лише HTML - це статичні сайти. На них не можна змінювати контент без правки самого коду. Мова PHP представляє великі можливості з управління сайтами. Зокрема, управляти контентом з адміністративної панелі прямо в браузері, не заходячи на сервер для зміни коду. Це виявилося дуже зручним рішенням: адміністратор сайту може змінювати або додавати контент самостійно, не звертаючись за допомогою до програміста.
Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?
Завдяки мові PHP з'явилися системи управління сайтами. Найвідоміші з них - Wordpress, Joomla, DLE. Таких CMC дуже багато, і їх з кожним днем з'являється все більше і більше. Але кожен поважаючий себе веб-майстер повинен вміти правити код, якщо виникне така необхідність. Він повинен знати, як вставити PHP код в HTML, не звертаючись щоразу до програмістові з-за такої дрібниці.

Для чого потрібно вставка PHP

При верстці шаблонів HTML майже завжди використовується динамічна вставка. Для чого? Сучасні сайти - це багатосторінкові портали, кількість сторінок, яку вони містять, може змінюватися в залежності від завдання. Тому всі сучасні сайти використовують шаблони. Один і той самий шаблон відображається на всіх сторінках. Це спрощує роботу програмістів і забезпечує легку зміну відображення сайту в браузері.
Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?
Щоб це забезпечити, в HTML шаблону впроваджується спеціальний PHP-код, який і забезпечує динамічну заміну всього інтерфейсу. Без такого включення неможливо зробити сучасний сайт. А як вставити html-код в php-файл, ми будемо розглядати далі.

Варіанти вставок

В залежності від того, яким чином написаний шаблон сайту, варіанти вставок можуть бути різні. Якщо шаблон написаний на HTML, то в нього впроваджується код PHP, а якщо він написаний на PHP, навпаки, HTML включається в PHP. Тут будуть розглянуті обидва способи, і заодно можна буде дізнатися, як вставити html-код в php скрипт. У першому варіанті все досить просто. Потрібну PHP функцію вставляють в розрив HTML. У потрібному місці відкривають тег, з якого починається PHP, після нього пишеться необхідна функція, потім тег закривається. Це найпоширеніший варіант вставки, хоча він не єдиний.
Ще одним способом є підключення файлу в потрібному місці. Весь необхідний контент поміщають в окремий файл і підключають його до шаблону за допомогою директиви include. Тепер якщо змінити шуканий файл, то і вміст шаблону зміниться. Є ще один нетрадиційний спосіб, але докладніше дізнатися, як вставити html-код в php в eof можна буде в наступній статті.
Вставка PHP коду в HTML. Як правильно це зробити?
У другому варіанті розглянемо шаблон, написаний на PHP. У цьому прикладі вставка буде трохи складніше. У таких випадках застосовують функцію ECHO, всередину якої укладають код HTML. Така конструкція теж поширена, хоча вона не єдина. Конструкцію HTML можна безпосередньо вставляти в розрив PHP: тоді функцію потрібно закрити і, вставивши HTML, знову писати PHP-код, почавши з дужки що відкривається.

Висновок

З цієї статті ми дізналися, як вставити php-код в html. Це зовсім не складно. Варіантів безліч, і кожен вибирає свій, на його погляд більш простий і прийнятний в його ситуації. Важливо знати, що програмування - це складна наука, і, прочитавши лише одну статтю, справжнім програмістом не стати. Потрібно пройти великий шлях. Неминучі помилки на всіх етапах, і з цим треба миритися. Тільки набутий досвід може дати той результат, до якого ви прагнете.

Популярі новини
Загрузка...