Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон

386 0 Новини високих технологій

Про біткоіни сьогодні, мабуть, чув кожен. Сучасна епоха електронної валюти охопила мільйони людей. Вони розділилися на тих, хто залишається звичайним користувачем і тих, хто поєднує користування з новим напрямком, який отримав назву "майнінг". Останні отримують можливість отримувати додатковий прибуток.

Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
Перш ніж приступати до майнингу, слід провести попередні розрахунки і зрозуміти, чи вийде отримувати з цього заняття прибуток. Заняття майнингом - це дуже конкурентна діяльність, з кожним днем бажаючих їй займатися стає все більше, добувати біткоіны стає все складніше.


Питання про те, як почати майнінг та якими програмами краще користуватися - суто індивідуальний і вимагає детального розгляду.

Як працює соло Bitcoin-майнінг?

Сутність біткоін-майнінгу полягає в тому, що потрібно встановити програму для видобутку біткоінів, яка буде виконувати багато математичних обчислень, результати яких об'єднаються і сформуються блоки. За кожен такий блок майнер (це той, хто займається видобутком кріптовалюти) може розраховувати на винагороду за 25 криптомонет.
Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
Важливо: від можливостей комп'ютера майнера (або "шахтаря") безпосередньо залежить ефективність видобутку і її швидкість. Програмне забезпечення також важливо, оскільки виходячи з конфігурації комп'ютера підбирається і відповідна програма. При цьому набагато зручніше використовувати перевірену програму з російським інтерфейсом і розширеними функціями.

Що потрібно зробити для видобутку біткоінів

Ось основні кроки:
 • Підбір відеокарти, яка найкращим чином підходить для майнінг біткоінів. Для видобутку різних криптовалют підходять не будь-які відеокарти. Вибір карти для конкретної валюти вимагає відповідних знань.
 • Пошук програми для видобутку біткоінів. Є безліч різних програм для майнінг і вибір найбільш ефективної в кожному індивідуальному випадку - серйозне питання.
 • Налаштування софту. Мало завантажити і встановити на комп'ютер програму. Її ще потрібно грамотно налаштувати, щоб видобуток кріптовалюти не виявилася збитковою.
 • Обмін здобутих коштів або висновок на гаманець.
 • Отримання гаманця для кріптовалюти

  Перед початком видобутку монет потрібно підготувати місце, де зберігати здобуте. Для цих цілей служать біткоін-гаманці. Необхідно завести собі такий. Для можливості отримання винагороди за майнінг потрібен відкритий (публічний) адреса біткоін-гаманця. Це послідовність цифр та букв. Отримати його не складно. Головне пам'ятати, що для перекладу намайненных біткоінів слід вказувати саме адресу гаманця, а не приватний ключ, який використовується як пароль до нього.


  Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
  Після отримання крипто-гаманця необхідно обов'язково скопіювати на зовнішній носій файл wallet.dat, роздрукувати його і дбайливо зберігати в надійному місці. Якщо трапиться ситуація, коли вийде з ладу ПК, і не виявиться копії цього файлу, то власник гаманця назавжди втратить доступ до своїх грошей. Їх ніхто не забере, вони просто ніби зникнуть. Тому файл wallet.dat вкрай важливий.

  Вибір відеокарти для майнінг

  Кожен, серйозно займається майнингом, намагається підібрати найбільш відповідне обладнання. Звичайно, виходячи з фінансових можливостей і поставлених перед собою цілей. Не секрет, що потужна відеокарта коштує чималих грошей. До питання вибору "заліза" для видобутку біткоінів варто підійти дуже відповідально.
  Добувати криптовалюту самостійно можна кількома способами. На процесорах, на відеокарті або застосовуючи спеціально виготовляється для цієї мети обладнання - АСИКи. Видобуток на процесорах давно втратила свою актуальність. Робота з АСИКами підходить далеко не всім (в силу високої собівартості обладнання). АСИКи не тільки коштують дорого, на сьогоднішній день це досить дефіцитний товар.
  Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
  Що стосується відеокарт, лідируючі позиції продовжує займати модель Radeon. Ці карти недорогі, володіють високою швидкістю, вельми надійні і показують відмінну продуктивність. З цими картами і соло-майнінг виявляється досить ефективним. Рекомендується купувати пристрої серії 7850 і вище. При бажанні заощадити і покупці карти нижче класом, швидше за все, для повноцінної видобутку біткоінів вже не вистачить продуктивності. Та і споживання електроенергії буде невиправдано високим.

  Вимоги до відеокарти для майнінг

  При виборі відеокарти необхідно враховувати три критерії:
 • потужність;
 • ціна;
 • споживання електроенергії.
 • Щоб попередньо розрахувати приблизний розмір можливого заробітку з вибраною програмою для видобутку біткоінів, можна скористатися спеціальними онлайн-калькуляторами. В окремі поля сервісу вписуються потужність карти та інші її показники, вказується ціна за 1 кіловат/год електроенергії.

  Вибір басейну для майнінг

  Після того як обрано обладнання і створений гаманець, залишається вибрати, до якого пулу для майнінгу приєднатися. Пул - це група майнер, що об'єднали свої обчислювальні ресурси з метою видобутку більшої кількості монет. Колективна робота полягає в тому, що спільними зусиллями у кожного з'являється набагато більше шансів виконати алгоритм великого розміру і в результаті отримати свої гроші. Зазвичай винагорода розподіляється між учасниками пропорційно їх вкладу в спільну справу.
  Вибираючи пул необхідно врахувати наступне:
 • яка комісія за виведення біткоінів і за майнінг;
 • як розподіляється прибуток;
 • як часто знаходяться блоки;
 • яка статистика надається користувачам;
 • наскільки легко відбувається виведення коштів;
 • наскільки надійний пул.
 • Після реєстрації на пулі в особистому кабінеті створюється "співробітник" - Worker. Він створюється для кожного ПК-майнера і допомагає відслідковувати статистику особистого внеску в колективну роботу.

  Популярні програми для майнінг біткоінів

  Після визначення з основними моментами підготовки необхідно завантажити програму для майнінг. Є кілька кращих програм для видобутку біткоінів. Софт 50 Miner - це програмне забезпечення, яке по праву вважається найкращим в області криптодобычи. Розробники створили функціональну і зручну оболонку, яка робить програму зручною для користування, розібратися з нею не складе труднощів навіть для початківця майнера. Немає необхідності кожен раз при запуску програми авторизуватися. Це робиться один раз при реєстрації, а потім, завдяки зберігається персональної інформації в конфігураційному файлі програми, вся інформація про майнере використовується у фоновому режимі.
  Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
  Як і більшість програм для видобутку біткоінів на комп'ютері, вона відрізняється компактністю. Достатньо записати файл програми на карту пам'яті і можна використовувати всі можливості софта (без інсталяції на комп'ютер і не будучи прив'язаним до одного ПК). При бажанні можна (вставивши карту в будь-який комп'ютерний пристрій) запустити виконуваний файл та продовжити майнінг. Програма не вимагає оплати, досить зайти на офіційний сайт і завантажити її. Ще є програма BFGMiner. Цей варіант підійде для тих, хто цінує зручність і надійність. За допомогою даної програми з'являється можливість використання FPGA і застосування потужності відеокарти. З налаштуваннями зазвичай проблем не виникає, вони інтуїтивно зрозумілі. Крім загальних налаштувань цей софт дозволяє налаштувати частоту і швидкість кулера. Це особливо корисно, коли потрібно виставити спеціальні параметри комп'ютера на підставі умов роботи всієї системи. Клієнт Ufasoft Miner - вельми популярний софт, має консольний вигляд. З переваг цієї програми можна виділити можливість коригування температури ПК, зміни інформації та доступність кількох інших можливостей видобутку монет - наприклад, BitFORCE. Крім того, присутня можливість зміни адреси сайту пулу та інші. Програма CGMiner - широко відома програма для видобутку біткоінів. Однаково може бути корисний цей софт як початківцям, так і досвідченим добувачам. Але вже мають досвід у криптодобыче, швидше за все, зможуть отримати з програми більше користі. Софт дозволяє розширити функціональність відеокарти, а також отримати максимальну кількість монет з кожного мегахеша. Особливо цінно для майнер те, що програма працює без перевантажень, що істотно підвищує ефективність видобутку. Хороша програма - Eobot.exe. Для цього софта потрібна наявність потужної відеокарти, а для початку роботи потрібно виставити максимальний з можливих режимів. Це призведе до різкого зростання температури. Після цього система сама виправить ситуацію і оптимально налаштує роботу. Крім того, рекомендується встановити додатковий софт, наприклад, MSI Afterburner. Цей оптимізатор дозволяє в ручному режимі регулювати температуру, а це запорука безперебійної роботи системи. При наявності можливості і бажання, можна придбати додатково хеш-майнер, вартість якого складає близько 50$ (2920 руб.). Щодо так званого "соло-майнінг" (іншими словами, самостійного видобутку монет) ці програми не будуть настільки ефективними. Вони все-таки створені для роботи на пулах. Софт Coin Maner - програма, яка досить відома в криптосети. Її відмінність полягає в тому, що вона дозволяє добувати монети за допомогою процесора. Даний софт дозволяє розігнати ПК до необхідних показників. Мінусом є те, що програми для видобутку біткоінів на процесорі не дають можливості добре заробити.

  Майнінг на мобільних телефонах

  Займатися майнингом можна не тільки на персональних ПК, але і на смартфонах. Для цього існують спеціальні програми для видобутку біткоінів на телефон. Найбільш відома - Miner MinerGate - це мобільний клієнт, який встановлюється на смартфон і працює на Android, так і на iOS. Пул виконує своєрідне "розпаралелювання" вироблених обчислень між учасниками, в результаті чого досягається максимальна ефективність криптодобычи. NeoNeonMiner - це не клієнт певного пулу, а додаток для майнінг. На якому пулі займатися видобутком за допомогою цієї програми - завдання самого користувача. Працює з Android 2.2 і вище.
  Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
  Найстаріше додаток для смартфонів майнінг - ARM Miner. Це також не програма для видобутку біткоінів для Android, а клієнт пулу з видобутку кріптовалюти, з її допомогою можна працювати на будь-якому підходящому. Подібних програм для майнінг на телефонах багато. Проте слід розуміти, що смартфони не розраховані довготривалі навантаження. З-за перегріву під час майнінгу виникає ряд труднощів, які можуть обернутися і виходом пристрою з ладу. Враховуючи це, стає очевидно, що майнінг не окупить зламаний дорогий смартфон, а у випадку удачі прибуток від такого видобутку буде мікроскопічною. Програми для видобутку біткоінів на телефонах теж не викликають довіри, постійно спрацьовують антивірусні сканери і стомлює набридлива реклама.

  Альтернативний спосіб видобутку біткоінів

  Як додатковий заробіток або в якості якоїсь альтернативи, можна використовувати так звані біткоін-крани. Це сайти, що дають невелику кількість криптомонет за виконання певних дій. Відвідуючи такі сайти систематично, можна зібрати деяку суму. Через постійно зростаючої складності видобутку кріптовалюти багато майнеры йдуть з цього бізнесу, що теж зменшує загальний рівень заробітку.
  Кращі програми для видобутку біткоінів на комп'ютері і телефон
  Необхідно враховувати й те, що більшість сайтів на тему майнінгу для інвестування створені не для новачків, а для більш просунутих користувачів. Потрібно розбиратися в програмуванні, знати Ubuntu Linux. Іноді вигідніше не майнить, а купувати біткоіны або купувати потужності в сервісах хмарного майнінгу. Перед покупкою дорогого устаткування варто уважно вивчити всі можливості і вибрати найбільш підходящі для себе.

  Популярі новини
  Загрузка...