Ask Toolbar: що це і як від нього позбутися

76 0 Новини високих технологій

Багато користувачів стикаються при роботі з тим, що виявляють у себе на комп'ютері невідому програму під назвою " Ask Toolbar. Що це таке, звідки береться в системі і які варіанти видалення, буде розглянуто в статті. Матеріал корисний багатьом людям, адже схожих з цим величезна кількість додатків в мережі.

Огляд програми

Розробники програми кажуть, що Ask Toolbar – це швидкий доступ до сучасної і однойменною пошуковою системою. Користувач може майже миттєво дізнаватися про новини з різних галузей економіки, бізнесу та головні події у світі. На панелі програми є можливість відразу підключити радіо і відстежувати повідомлення в соціальних мережах. Тільки ось це не змінює того факту, що є велика кількість утиліт, які на голову вищі за якістю. Всі переваги програми нівелюються тим фактом, що без них можна обійтися або ж відкрити певну вкладку в браузері. І все ж багато користувачів задаються питанням про те, що цей Ask Toolbar таке, а тому бачили його у себе на комп'ютері.


Ask Toolbar: що це і як від нього позбутися

Проникнення

У мережі Інтернет існують чорні методи просування вмісту. Це нав'язування продукції, яку ніхто не хоче завантажувати собі за власним бажанням. Подібним способом вирішили користуватися і автори Ask Toolbar. Що це буде викликати невдоволення у величезної кількості людей, їх не хвилює. Вони укладають угоди з різноманітними поширювачами контенту, щоб ті в примусовому порядку додавали до іншим корисним програмами даний пошуковик. Рідко запитується дозвіл на установку, частіше це відбувається в автоматичному режимі. Саме тому люди виявляють його у себе на комп'ютері, навіть без підозри про те, що це за утиліта. Щоб подібного не траплялося, необхідно уважно читати всі пункти установки різноманітного, особливо при використанні піратських версій. Ніколи не відключайте антивірус, навіть якщо про це написано в інструкції. Незахищена система стане легкою здобиччю не тільки для непотрібної пошукової системи, але і ряду вірусів.


Ask Toolbar: що це і як від нього позбутися

Шкода від появи

Можливо, багато користувачів навіть не помітили появи десь на локальному диску пошукової системи Ask com Toolbar, якщо б на цьому шкоди закінчувався. Разом з даною програмою майже завжди йде в комплекті інше шкідливе програмне забезпечення. Як результат, комп'ютер відчуває постійну навантаження із-за цього. У всіх браузерів, встановлених в системі, змінюються настройки. Стартова сторінка відразу ж переадресовує на невідомий ресурс з рекламою. Найбільш погано те, що пошуковик, який є основним за замовчуванням, буде самостійно запускатися. Це відбувається через певні короткі відрізки часу з показом сайтів, які просуваються чорними методами. В результаті цього робота на комп'ютері буде постійно перериватися, а додаткове навантаження на центральний процесор забезпечена. Якщо таке сталося, то необхідно впритул зайнятися очищенням операційної системи.
Ask Toolbar: що це і як від нього позбутися

Варіанти видалення

Як видалити Ask Toolbar при описаному вище засміченні системи, стає завданням номер один. Першим кроком буде знесення програми з комп'ютера. Зробити це краще всього через «Панель управління», куди можна зайти через меню «Пуск». У ній слід вибрати «Програми та компоненти» і знайти потрібні користувачу рядка. Слід зазначити, що разом з основною шкідливою пошуковою системою можуть встановлюватися утиліти за типом Updater та інші. Їх також необхідно обов'язково видалити з комп'ютера. Буває, що таким методом знесення додатки блокується. У цьому випадку необхідно завантажити безкоштовні програми, які допоможуть впоратися з завданням. Хорошим вибором буде SpyHunter 4 або AntiMalware. Ці утиліти безпосередньо працюють з реєстром і видалять всі згадки про шкідливість пошуковій системі. Залишається тільки очистити повністю браузера, відновити настройки і зробити додаткову перевірку на віруси. Тільки після цього користувач зможе спокійно видихнути.
Ask Toolbar: що це і як від нього позбутися

Чистка браузера

Якщо ви вже визначилися що за програма Ask Toolbar зі списку вище, видалили її з комп'ютера, то залишилося тільки очистити основний браузер. Першим кроком буде вилучення однойменного розширення з надр системи. В пошуковику Гугл це робиться через графу "Додаткові інструменти", де є перехід до всіх встановлених додатків. Після цього повертайтеся до інших налаштувань, де необхідно вказати свою пошукову систему за замовчуванням. Якщо була замінена стартова сторінка, то певною графі в цьому ж меню її потрібно поміняти. Після всіх операцій перезавантажте браузер, а краще - комп'ютер для вірності. Щоб подібного не траплялося більше, слід користуватися послугами тільки перевірених і популярних сайтів. Такі сервіси піклуються про свою репутацію і не стануть засмічувати систему користувачів, тим самим знижуючи трафік відвідувань. Також слід регулярно запускати вищезазначені утиліти для чищення реєстру на предмет нового появи продукції Ask.