Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

239 0 Новини високих технологій

За останні кілька років кріптовалюти, такі як лайткоін і біткоін, придбали велику популярність. Все більше людей починають розуміти, що це реальна інвестиційна можливість. Майнінг криптовалют існує вже багато років, але це не єдиний спосіб отримати вигоду. Доступні й інші можливості вкладення коштів. Наприклад, відмінним інвестиційним фондом є Optioment, який дозволяє покласти свої біткоіны на депозит і щотижня отримувати відсоток. Для тих, хто не знає, що таке лайткоін та інші кріптовалюти, попередньо необхідно ознайомитися з блокчейн-технологією розподіленого зберігання записів. Розуміння того, як це працює, має ключове значення.


Метою даного огляду є надання інформації, яка може знадобитися для прийняття рішення про інвестування в лайткоін. У тому числі відомостей про історії даної кріптовалюти, її відмінності від біткоіна і про те, чому люди вкладають у неї гроші.

Що таке лайткоін

Litecoin (LTC) – це децентралізована віртуальна валюта, тобто за нею не стоїть ні один центральний орган. Являє собою список транзакцій з відкритим вихідним кодом, які зберігаються на багатьох комп'ютерах по всьому світу. Щоб внести зміни у книгу або додати блок в ланцюжок, більшість вузлів повинні погодити дане зміна. Для ведення журналу та його оновлення потребує графічний процесор і оперативна пам'ять. Нагорода за споживану обчислювальну потужність розподіляється в лайткоінах. Це така ж криптовалюта, як і біткойн. Лайткоин був створений як субвалюта для останнього. Багато хто називає його сріблом, а біткоін – золотом. В основному так склалося тому, що Litecoin технічно дуже схожий на свого попередника.


Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Історія створення

Аналогічно Ethereum, лайткоін був створений, бо хтось хотів поліпшити протокол Bitcoin, але йому не дозволили це зробити. Він з'явився на GitHub в жовтні 2011 року. Його автором є Чарлі. Його мета полягала в тому, щоб поліпшити технологію розподілених реєстрів, тому він клонував основний клієнт біткоіна і зробив кілька оновлень. Криптовалюта лайткоін отримала популярність як срібний біткоін з тієї причини, що її творець хотів, щоб вона розвивалася разом зі своїм попередником, а не замінила його. Після запуску мережі валюта зазнала безліч експоненціальних сплесків зростання вартості. Найбільш значний почався з 2017 року. Ціна лайткоіна зросла з 4 до 250 $ (більш, ніж в 61 раз). В серпні компанія Litecoin досягла ринкової капіталізації в цілому в 2 млрд доларів. А всього через 2 місяці вона досягла 3 млрд доларів США. На початок січня 2018 р. ринкова капіталізація валюти при її ціні 294 $ 547 млн знаходяться в обігу, одиниць становить близько 14 трлн доларів США. Максимально можливе число лайткоінов одно 84 млн. Це означає, що тільки така кількість монет коли-небудь буде створена.
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна
У травні 2017 р. мережа Litecoin підтримує протокол SegWit. Це м'яке зміна в основному прискорило невеликі транзакції, які відбуваються в мережі. SegWit був реалізований і в інших криптовалютах, таких як Bitcoin, Vertcoin і Digibyte.
Перша транзакція Lightning Network в мережі Litecoin була проведена в тому ж місяці, коли був реалізований SegWit. Переклад на суму 000000001 LTC з Цюріха в Сан-Франциско був проведений за 1 секунду.

Навіщо потрібна цифрова криптовалюта

Що таке лайткоін з точки зору непрофесіонала? Це децентралізована однорангова цифрова криптовалюта, яку можна використовувати для чого завгодно: від покупки чашки кави до оплати рахунків в Інтернеті. Але чому взагалі виникла необхідність вдаватися до альтернативних платіжних засобів там, де є можливість скористатися традиційними? Насамперед, порівняно з кредитними картками, банківськими переказами і т. д. комісія за лайткоін-транзакцій складає копійки. Всі операції записуються в розподіленому публічному реєстрі, званому блокчейном. Він являє собою список всіх попередніх записів або транзакцій, які коли-небудь проводилися. Таким чином, з допомогою ланцюжка блоків можна простежити всі операції. Це миттєвий і економить час спосіб оплати, який ніхто не контролює. Його неможливо заборонити, оскільки користувач володіє повним контролем над своїми засобами. Достовірність операцій визначається з допомогою математичних обчислень і, отже, не централізована. Таким чином, цифрова криптовалюта володіє безліччю переваг, але її різноманітність настільки велика, що стає складно вирішити, яка з них краще. Отже, чому варто зупинити свій вибір саме на Litecoin?
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Чому у лайткоіна є світле майбутнє?

Будь-яка криптовалюта оцінюється за кількома критеріями, таким як ступінь поширеності, перспективи розвитку технології в найближчі роки, яка у неї команда розробників і які люди стоять за проектом. Кожен з цих моментів заслуговує окремого розгляду.

Поширеність

Ті, хто стежив за історією криптовалют, знають, що лайткоін завжди входив в число лідерів за обсягом ринкової капіталізації. В даний час він займає 7-е місце. Купівля та висновок лайткоінов проводиться на всіх великих біржах. Як і біткоін, дана криптовалюта має дуже хорошу репутацію. У минулому було багато монет, які входили в список 10 кращих, але вижили тільки найдостойніші. Лайткоин – один з них. Він загальноприйнятий, і люди в нього вірять. Крім того, радує динаміка лайткоіна – число проведених з його участю транзакцій постійно збільшується.

Технічна перспектива

Криптовалюта лайткоін у своїй мережі дозволяє здійснювати миттєві транзакції Lightning Network і своп криптовалют, що є революційним досягненням. Lightning Network являє собою протокол другого рівня, який дає можливість відправляти кошти швидше і дешевше, не чекаючи підтвердження блок-ланцюга. Технологія дозволяє виробляти мільйони і мільярди операцій за секунду, що має величезне значення. Міжблочний своп забезпечує можливість здійснювати операції в ланцюга без допомоги третьої сторони або бірж криптовалют, що ще більше знижує вартість транзакцій і підвищує їх безпеку. В даний час підтримуються тільки блискавичні свопи між біткоіном і лайткоіном. Крім того, зараз йде розробка конфіденційних транзакцій. Таким чином, в технічній перспективі прогноз лайткоіна виглядає добре.
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Відмінності від біткоіна

Хоча лайткоін є відгалуженням основного клієнта Bitcoin, у двох валют є деякі відмінності. Незначні зміни стосуються графічного користувальницького інтерфейсу і виправлення помилок. Більш глибокі відмінності між двома протоколами дозволяють краще зрозуміти, що таке лайткоін. До них відносяться: Більш швидке підтвердження транзакції. Якщо для мережі Bitcoin потрібно 10 хвилин для обробки блоку і його додавання в ланцюжок, то для лайткоіна цей час становить 25 хв. Це дозволяє швидше проводити операції в 4 рази швидше. Теоретично це також робить лайткоін більш захищеним від хакерських атак. Для сертифікації транзакцій використовується "scrypt". Оскільки він є доказом роботи, додавання блоку до блок-схемі вимагає не тільки обчислювальної потужності, але і ОЗП. Scrypt також ускладнює запуск декількох примірників програми. Така реалізація протидіє впливу технології ASIC (Application-Specific Integrated Circuit). Наслідком цього є те, що спеціальне обладнання, що використовується для майнінг біткоінов, для лайткоіна не так ефективно. Дана криптовалюта дозволяє випуск більшої кількості її одиниць. Якщо максимально можливе число біткоінов одно 21 млн, то межею для лайткоіна є 84 млн.
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Слід інвестувати?

Всі, хто стежить за світом криптовалют, за останній рік спостерігали величезний сплеск ціни біткоіна. То ж одного разу вже сталося з лайткоіном, і повинно повторитися знову. В даний час відбувається криптореволюция, і це найкращий час для дій. Мільйони людей інвестують в криптовалюту по всьому світу. І Litecoin входить в десятку кращих з них, тому є одним з найбільш перспективних інвестиційних варіантів. Курс лайткоіна не такий високий, як у біткоіна. Станом на початок січня 2018 р. ціна 1 ВТС склала близько 17 тис. доларів США. Багато хто не може дозволити собі такі величезні інвестиції, тому вони не мають можливості виграти від підвищення вартості валюти. Курс лайткоіна ж значно нижче. Його ціна становить 280$. Це робить дану криптовалюту більш доступною для звичайних людей, які бажають інвестувати в дану технологію. Багато невеликі компанії, сімейні підприємства та приватні особи воліють купувати лайткоіны. Це розумний крок напередодні наступного неминучого сплеску ціни. Таким чином, відповідь на питання, чи варто інвестувати в лайткоін, є позитивним. І зараз найкращий час, оскільки ніхто не знає, коли почнеться стрімке зростання даної кріптовалюти.

Статистична історія

Якщо подивитися на графік, то можна побачити, що динаміка лайткоіна дуже послідовна і має низьку волатильність. LTC менш схильний до значних коливань у порівнянні з іншими криптовалютами. На думку користувачів, майбутнє будь-якого проекту залежить від його лідерів і команди розробників. Чарлі був дуже активним в соціальних мережах і дуже відверто висловлювався про проблеми, з якими стикається. На думку багатьох, він знає, що робить, і працює над майбутнім кріптовалюти. Так що прогноз лайткоіна в інвестиційному плані виглядає дуже багатообіцяюче.
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Що Чарлі Чи думає про біткоіне?

Творець лайткоіна є вірним прихильником біткоіна. Раніше він співпрацював з Coinbase, де почав розробляти нову криптовалюту. На відміну від Bitcoin Cash, Чарлі не хотів конкурувати з біткоіном. Для нього це було розвагою. Конкуренція і тим більше намір стати наступним біткоіном ніколи не входило в плани Чарлі. За його словами, якщо головна криптовалюта не виживе, то й ніяка інша не зможе цього зробити. Він має намір зробити транзакції швидше і дешевше, не конкуруючи з біткоіном.

Як майнить лайткоіны

Є декілька програм, які дозволяють це зробити. Найпростішою з них є skrypt-версія GUIMiner. Це просте додаток для Windows, яке практично відразу дозволяє почати роботу. Щоправда, поки що це альфа-версія, так що необхідно стежити за тим, щоб воно не зависло. Перед тим, як майнить лайткоін, необхідно провести безліч налаштувань, що збільшують або знижують продуктивність. Наприклад, використання паралелізму потоків 8096 з двома потоками ГПУ у Radeon 7870 забезпечує до 380 кхеш/с, але та ж карта дозволяє досягти швидкості 400-450 кхеш/с. Можна збільшити швидкість приблизно на 50-60 кхеш/с, задіявши ядра ЦПУ. При наявності ефективного центрального процесора це можна зробити, якщо складність не дуже висока. Проте у вирішенні ланцюжка краще приєднатися до пулу, а не покладатися на удачу. Це забезпечить справедливу винагороду пропорційно докладеним зусиллям. Існує кілька пулів, які підтримують лайткоін, про яких можна прочитати, перш ніж приймати рішення про те, який з них використовувати.
Що таке лайткоін? Як майнить лайткоін? Курс лайткоіна

Створення гаманця

Як тільки певна сума монет зароблена, їх слід якомога швидше помістити в гаманець (в деяких місцях комісія менше, якщо чекати довше). Досить завантажити лайткоін-клієнт з основного сайту розробника, і як тільки додаток оновить блок-ланцюжок, депозит стане видимим. Після цього можна його зашифрувати і створити резервну копію. Це необхідно зробити, оскільки ніхто не допоможе, якщо жорсткий диск буде стертий та інформація про гаманці буде загублена.

На закінчення

Лайткоин – дуже перспективна криптовалюта. Головним чином тому, що вона була побудована на тому ж програмному забезпеченні, що і біткоін. Всякий раз, коли спостерігається сплеск ціни на ВТС, через деякий час збільшується і ціна лайткоіна. Ось чому багато хто розглядає можливість інвестування в дану криптовалюту. Його низька ціна також є величезним маркетинговим перевагою. Крім того, вражає той факт, що в мережі Litecoin транзакції завершуються майже в 4 рази швидше, ніж операції з біткоіном.