Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?

444 0 Новини високих технологій

Minecraft в ігровому співтоваристві став справжньою класикою, яку варто спробувати кожному поважаючому себе геймеру. Цей проект зміг зробити справжній фурор і швидко заробив любов серед гравців по всьому світу. Звичайно ж, популярність залежить від того, скільки людей грає в "Майнкрафт" на той чи інший момент. І якщо кілька років тому сервери Minecraft вже могли похвалитися дійсно вражаючою статистикою, то на даний момент кількість активних гравців тільки збільшується.

Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?

Кубічний феномен

Багато гравців, які зіткнулися зі світом Minecraft в перший раз, можуть задатися питанням: "А як же був досягнутий такий величезний успіх для такої простої гри?". І це справедливо, адже галас навколо кубічного феномену навіть і не думає вщухати. Якщо зайти в категорію "популярного" на відеохостингу YouTube, то можна побачити величезну кількість тематичного відео, які набирають мільйони переглядів. Це і огляди на "Майнкрафт" і гри в кооперативі, і багатосерійні проходження, і багато іншого.


Не секрет, що популярність Minecraft криється в геймплеї, який передбачає необмежені ігрові можливості. Свобода дій — ось, що робить рейтинги "Майнкрафта" такими вкрай високими. Гра пропонує своїй аудиторії велика кількість різноманітного контенту: карти, моди, сервери, доповнення та багато іншого.

Повна свобода і кубічна пісочниця

Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?
В основі геймплея лежить процес тераформування — гравці повинні створювати будь-які проекти і споруди з кубів. Так як жанр гри є пісочницею, то можна припустити, що багатьма гравцями рухає саме ностальгія за дитинством. Хто з нас, коли ми були маленькими, не возився з піском? Ми могли побудувати з нього все, що завгодно!


Якщо спробувати підсумувати фактори, які підігрівають інтерес до Minecraft, то можна отримати кілька головних особливостей:
 • Можливість розкриття творчого потенціалу гравця. Тепер експериментувати з будівельними кубиками можна і по той бік екрану. Головне тут — це не бездумне використання кубів, а їх грамотне поєднання, яке залежить від різних критеріїв, таких як обробка, сумісність з іншими матеріалами і багато іншого.
 • Свобода експериментування! У "Майнкрафт" немає певного сюжету і фінальної точки, після якої завершується проходження. Гравцеві надається повна свобода дій і різних шляхів для експериментів. Головне — це не боятися проявити свою фантазію.
 • Отримуємо архітектурні навички. "Майнкрафт" вже давно переступив стадію "простенької іграшки для дітей". Не секрет, що його використовують у багатьох навчальних закладах для різних цілей. Деяким школярам задають спеціальні домашні завдання, у яких їм потрібно працювати над відтворенням найдавніших цивілізацій, пам'ятників і міст. Все це робиться для кращого засвоєння пройденого матеріалу через навчання і гру.
 • Змітаючи кордону одиночного проходження

  Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?
  Для користувачів, які хочуть вийти за рамки звичних експериментів в синглплеере, існує можливість запуску спеціальних серверів. Вони дозволяють грати в компанії з власними друзями та іншими гравцями, які підключаються зі всього світу. Крім того, існує величезна кількість різних модифікацій, які вносять різноманітність у вже усталений ігровий процес.

  Скільки людей грає в "Майнкрафт"?

  Повертаючись до теми, яку ми підняли ще на початку статті, не можна не згадати про спеціальних сайтах, які допомагають відслідковувати кількість активних гравців. Такі моніторинги містять детальну інформацію про те, скільки людей грає в "Майнкрафт" як у загальній статистиці, так і в реальному часі. Всі бажаючі можуть пошукати своїх друзів і знайомих в загальній базі, побачити їх скіни, а також отримати звіт про денної статистикою. Кілька років тому кількість гравців перевищила позначку в тридцять мільйонів людей. Зараз, з виходом ліцензії Minecraft на нові платформи, ця цифра збільшилася в кілька разів.
  Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?

  Для кого підходить ця гра?

  Насолоджуватися ігровим процесом у захоплюючому кубічному світі можуть як дорослі, так і діти. Це підтверджується численними статистиками, рейтингами та оглядами на "Майнкрафт". Грі вдалося залучити найрізноманітнішу аудиторію, не використовуючи при цьому ефектну графіку і не вдаючись до допомоги топових розробників. Однак, як і в будь-якій іншій грі, тут теж існує обмеження за віком. "Майнкрафт" піклується про споживає аудиторії, тому не допускає геймерів молодше певного віку. Рейтингові системи таких країн, як Канада і США, випустили обмеження до десяти років. Що стосується законів європейських країн, то тут було випущено правило не допускати до Minecraft гравців, які не досягли віку семи років.

  Minecraft і "Доту-2" — що їх об'єднує?

  У попередній частині нашої статті ми з'ясували, скільки людей грало в "Майнкрафт" за весь час існування гри. Однак це не єдина вражаюча статистика, якою може похвалитися даний проект.
  Скільки людей грає в "Майнкрафт" і в чому секрет його популярності?
  Кілька років тому Minecraft вдалося встановити новий рекорд по кількості геймерів, які перебувають у грі одночасно. Результат в один мільйон чоловік обігнав колишнього чемпіона за схожою статистикою — "Дота-2". Варто відзначити, що на той момент при підрахунку враховувалися лише дані з персональних комп'ютерів, "Маків" і "Линуксов". Якби враховувалися й інші копії ліцензій Minecraft, що поширюються на консолях і смартфонах, то повна цифра могла бути набагато більше. Відомо, що на мобільних платформах гра вже продалася в кількості понад тридцять мільйонів копій. І це далеко не межа!