Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?

180 0 Новини високих технологій

Сучасний ігровий ринок все більше і більше насичується різними розрахованими на багато іграми. І це не дивно, адже багато геймери віддають перевагу проводити час у віртуальному світі не поодинці, а в компанії з іншими людьми. Так що таке мультиплеєр? Сьогодні ми вирішили спробувати дати відповідь на це питання і розібратися з тим, що являють собою багатокористувацькі ігри.

Що таке мультиплеер і історія його появи

Це поняття відноситься до багатокористувацьким ігор для кількох людей. Зазвичай для з'єднання використовується інтернет, однак нерідко застосування локальних мереж і комутованих з'єднань. Першим проектом, створеним для подібних цілей, вважається "Теніс для двох", який вийшов в далекому 1958 році.
Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
З появою приставок розробники продовжували експериментувати, додаючи можливість грати в парі на двох геймпад ах. З року в рік стали з'являтися абсолютно унікальні проекти, які використовували ідею багатокористувацького проходження і успішно втілювали її в реальність. Серед таких ігор можна відзначити "Снайперів" з його першою реалізацією "смертельних матчів", F29 Retaliator з повітряними боями PvP і F1GP, яка стала мережевий гонкою. Трохи пізніше на світ з'явилися ігри серії FPS, які стали великим проривом на ринку і поклали початок кіберспорту. Продовжуємо розповідати про те, що таке мультиплеер. Практично всі проекти даного режиму можна класифікувати. Детальніше про це ми розповімо в наступній частині нашої статті.

Технічна реалізація

Багатокористувацькі ігри, для яких достатньо одного комп'ютера:
 • Одночасна сесія. Прикладами даного мультиплеєра можуть бути спортивні симулятори, в яких такий режим є природним. Одночасна сесія також може називатися "Розділеним екраном" — часто зустрічається в гоночних симуляторах.
 • Почергова гра. У приклад можна привести покрокові стратегії.
 • Гра на одному комп'ютері, але з декількох терміналів. Даний режим типовий для ігрових автоматів.
 • Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
  Мультиплеер по мережі. Всі задіяні комп'ютери з'єднані однією обчислювальною мережею. Можливі варіанти:
 • Використання послідовних і паралельних портів.
 • Використання модему.
 • Задіяння локальної мережі та підключення інтернету. Даний режим використовується в тривимірних шутерах, стратегіях реального часу та інших проектах.
 • Онлайнові ігри:


 • Залучення власного клієнта.
 • Гра через браузер.
 • Використання електронної пошти.
 • Правила

  Одна "життя". Даний режим не передбачає ніякої взаємодії між гравцями, у кожного своя сесія. Управління передається з одних рук в інші, відбувається це після "загибелі" поточного персонажа. Кооперативне проходження. Всі гравці об'єднані однією спільною метою - перемога над командою супротивників. Це один з найбільш ранніх режимів. Особисте змагання. Гравці переслідують свої власні інтереси і іноді стикаються один з одним. Мета — перемога над усіма суперниками. Командне змагальне проходження. "Вільний" режим. У такому мультіплеере гравці можуть діяти за своїм власним сценарієм. Режим широко використовується в ММОРПГ.

  Типи мультиплеєра на прикладі тривимірний шутер

  Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
 • Кооперативне проходження.
 • Особисте:
 • Перемога присуджується гравцеві з великою кількість фрагів.
 • LastManStanding. Загиблий гравець втрачає одне життя і вибуває з гри.
 • Командний матч смерті:
 • "Домінування". Команди захоплюють контрольні точки і набирають очки. Перемога присуджується тим, хто зумів заробити більше за інших.
 • "Захопи прапор". Команди грають один проти одного і полюють за прапорами.
 • "Захоплення-захист". Режим ділить всіх гравців на дві команди і присвоює їм кардинально різні ролі. Хтось грає за загарбників, повинен виконати певне завдання, наприклад, закласти бомбу або утримати заручників. Протилежна команда, яка взяла на себе роль захисників, повинна знешкодити своїх супротивників.
 • Режим втечі. Цей мультиплеер схожий на "Захоплення-захист", за винятком того, що гравці відіграють інші ролі. Одній команді необхідно здійснити втечу, в той час як інша намагається їй перешкодити.
 • Типи мультиплеєра на прикладі стратегій реального часу

 • Кооперативний режим, в якому гравець бореться проти комп'ютера.
 • Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
 • Особистий:
 • "Вільний" режим. Гравці можуть ставати частиною таємних союзів і не отримують покарання за акт зради.
 • Melee. Гравці не можуть ставати частиною таємних спілок. Чат стає загальним для всіх.
 • Командний режим на рівних умовах.
 • Відіграш командного сценарію. Приклад: два гравці можуть влаштовувати облогу замку, що належить третьому гравцеві.
 • Режим з різними модами, які працюють тільки на одного персонажа, а не на армію.
 • Сподіваємося, що вищевикладена інформація змогла допомогти нашим читачам розібратися з питанням про те, що таке мультиплеер у відеоіграх. У наступній частині статті ми розглянемо кілька мультиплеєрних режимів на прикладі популярної гри "ДТА". Примітно, що одні з найпопулярніших проектів були зроблені руками талановитих любителів і фанатів-ентузіастів. Якраз про такі мультиплеєрних режимах і піде мова.

  Мультіплеер "ГТА: кримінальна Росія"

  2004 рік запам'ятався в ігровій індустрії виходом однієї з найбільш улюблених частин серії GTA під назвою "Сан Андреас". Проект швидко зібрав навколо себе велику аудиторію шанувальників з усього світу, деякі з яких так надихнулися кримінальної атмосферою улюбленої гри, що стали власноруч експериментувати з движком. Як результат, на світ стали з'являтися численні моди і доповнення, засновані на світі San Andreas. Деякі з них стали не менш популярні, ніж оригінальна гра.

  Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
  Ми вирішили розповісти докладніше про моду "ГТА: Кримінальна Росія" і про мультіплеере, який став його невід'ємною частиною. Додаток не просто додає багато нових можливостей, але і повністю змінює сеттінг. Гравці переносяться в Росію дев'яностих років, у час, коли на вулицях вирувала кримінальна активність. Творці постаралися привнести в свій проект як можна більше російського колориту, тому даний мод так палко любимо в країнах СНД. Сам ігровий процес мультиплеєра практично не відрізнявся від режиму синглплеера. Гравцям давалися стандартні завдання, які могли виконуватися в компанії з іншими користувачами.

  Як почати грати

  Клієнт серверів "Кримінальної Росії" носить назву "Мультиплеер 037". Для того щоб почати грати по мережі, достатньо завантажити всі необхідні файли з офіційного сайту розповсюджувача. Там же можна знайти і інший клієнт, який називається "Мультиплеер 0 3", — це більш рання версія. Розробники намагаються радувати свою аудиторію чимось новим, тому і випускають оновлені та вдосконалені файли. Для того щоб почати грати в саму останню версію "Кримінальної Росії", ми рекомендуємо завантажувати мультиплеер "ГТА 037".

  Сторонні проекти

  Мультиплеер "ДТА" є дуже важливою складовою ігрового процесу. Тому зовсім не дивно, що все більше і більше ентузіастів додають у свої моди можливість для багатокористувацької гри.
  Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
  Крім мультиплеєра "ГТА: Росія", існує ще декілька популярних серверів. Особливої уваги заслуговує Samp Rp, який додає ще більше можливостей для командних проходжень. Ігровий процес в мультіплеере "Росії" не сильно відрізняється від синглплеера, тому, при всій своїй неповторній атмосфері, він може швидко набриднути. Samp Rp, в свою чергу, допомагає втілити всі найсміливіші ідеї і мрії. Гравці можуть присвятити свій час не тільки заробітку коштів на одній з вподобаних робіт, але і відкривати власні клуби, вступати в банди, записатися на службу в армію і багато іншого.

  Мультиплеєр і шахрайство

  Люди, які обожнюють проводити час в іграх з мультиплеер, не раз стикалися з таким поняттям, як шахрайство. Що ж це означає? Шахрайство у відеоіграх може мати різні прояви і одну загальну мету — отримати перевагу над іншими гравцями.

  Чітери нерідко грають із "наводчиками", допомагають поліпшити швидкість і влучність будь-якого використовуваного зброї. Якщо гравці просто міняють управління в налаштуваннях, то в такому випадку вони не є шахраями. Однак дії, що знаходяться в проміжку, можуть легко потрапити під визначення чітерства. Мова також йде і про маніпуляції з драйверами, наприклад, відключення туману в грі призводить до поліпшеної видимості, а отже, і до переваги над суперниками. Багато ліги самі встановлюють допустимі зміни в іграх, відносячи всі інші дії до шахрайства. Що не рекомендується?
  Що таке мультиплеер і що він означає в іграх?
 • Використовувати баги, що зустрічаються на серверах, для того щоб отримати особисту ігрову вигоду. Про такі проблеми необхідно попереджати адміністрацію.
 • Зловживати мультоводством, тобто створенням додаткових акаунтів. Це також може бути зараховано як акт чітерства.
 • Використовувати спеціальні програми, які мають яке-небудь вплив на локальну пам'ять гри.
 • Коли справа стосується ігрового чітерства, геймерам потрібно бути гранично уважними. Маскування деяких шахрайських програм може ввести в оману навіть спеціального спостерігача, що стоїть біля монітора. Приміром, "навідники" можуть бути активізовані після одночасного натискання двох рандомних кнопок.