UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

215 0 Новини високих технологій

UX-дизайн — що це? В даний час індустрія користувальницького інтерфейсу росте швидкими темпами, але UX-дизайн, як і раніше являє собою зовсім новий світ для більшості керівників і менеджерів. Дана сфера ставить перед собою завдання підвищити задоволеність користувачів продуктом, поліпшити зручність використання, доступність та взаємодія. Поєднує в собі традиційний дизайн взаємодії людини і комп'ютера і розглядає усі аспекти інтерфейсу взаємодії з продуктом чи сервісом.


Дизайнери UX відіграють провідну роль у покращенні основних потреб кінцевого користувача і намагаються створити продукт, який робить аудиторію щасливою. Це, в свою чергу, призводить до здорової інвестиційної віддачі і допомагає підтримувати зростаючий бізнес або організацію.

UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

Що робить UX Designer?

Дизайнери UX вивчають і оцінюють, як користувачі ставляться до системи, дивлячись на такі речі, як простота використання, сприйняття цінності системи, корисність, ефективність у виконанні завдань. Дизайнери UX також розглядають підсистеми і процеси всередині системи. Наприклад, вони можуть вивчити процес оформлення замовлення на веб-сайті електронної комерції, щоб дізнатися, наскільки легко і доступно здійснювати процес покупки продуктів з сайту. Вони можуть заглибитися у вивчення компонентів підсистеми, наприклад, побачити, наскільки ефективним і приємним є досвід користувачів, які заповнюють поля введення у веб-формі.

UX-дизайн — що це? Концепція технології

Важливою концепцією у дизайні UX є процес, за допомогою якого користувачі формують досвід. Коли споживач вперше стикається з продуктом, формується миттєве враження, яке змінюється з часом. У цьому процесі сприйняття, дія, мотивація і пізнання об'єднуються, щоб сформувати користувальницький досвід. Цей процес викликає емоційні реакції, які в значній мірі визначають, чи буде досвід позитивним або негативним.
UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайномДизайнери UX прагнуть створити фактори, що впливають на процес навмисно. Для цього розробник UX розглядає три категорії питань: що, чому і як. Чому — передбачає мотивацію користувачів до прийняття продукту і бажання нею володіти. Що — стосується того, що люди можуть робити з продуктом і його функціональністю. Як — відноситься до дизайну функціональності доступним і естетично приємним способом. Дизайн UX починається з категорії «чому», потім визначає, «що» і, нарешті, «як», щоб створювати продукти, з якими користувачі можуть отримувати значимі враження.

Історична ретроспектива

У порівнянні з багатьма іншими дисциплінами, особливо з веб-системами, UX-дизайн є відносно новим. Термін «користувальницький досвід» був введений доктором Дональдом Норманом, дослідником когнітивної науки, який першим описав важливості орієнтованого на користувача дизайну — поняття, згідно з яким проектні рішення повинні ґрунтуватися на потребах споживачів. З публікації даного поняття почалася історія UX-дизайну.
В незалежності від роботи в стартапі або великої корпорації UX-дизайнер безпосередньо залучений в процес, щоб зробити продукт корисним і приємним у використанні для цільового ринку компанії. Процес створення продукту містить декілька важливих кроків:
 • дослідження споживача;
 • дизайн продукту;
 • тестування;
 • реалізація.
 • Розглянемо кожен з них детальніше.
  UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

  Дослідження споживача: з чого почати починаючому дизайнерові?

  Аналіз споживчої аудиторії та виявлення потреб передбачає спілкування з реальними користувачами на цільовому ринку. З чого почати починаючому дизайнерові? Якщо предмет дослідження існує лише гіпотетично і поки не створено, предметом обговорення стають аналогічні продукти конкуруючих фірм, їх переваги і недоліки. Якщо продукт вже існує, споживачам пропонуються питання про те, як люди відчувають себе при навігації по сайту з поточним дизайном, легко знайти необхідну інформацію, наскільки структуровані сторінки. Окремо оцінюється якість письмового та графічного контенту загальне візуальне враження від сайту. Для цієї частини процесу можуть використовуватися наступні методи:
 • запитальники;
 • обговорення у фокус-групах;
 • онлайн-опитування;
 • аналіз завдань.
 • Важливо відзначити, що якщо продукт є плодом дизайнерської думки і ніяк не пов'язаний у своїй розробці та реалізації з користувальницьким досвідом і зворотним зв'язком, він не є результатом UX-дизайну.

  Дизайн

  Розробка дизайнерського гіпотези включає в себе уявлення про те, як нові продукт або послуга можуть адаптуватися до того, як клієнт вже веде себе (це виявляється дослідженнями користувачів). Дизайн продукту орієнтований на функціональність і зручність використання, а не на те, як він виглядає. На цьому етапі використовуються такі методи проектування :
 • інформаційна архітектура;
 • каркас;
 • прототипування.
 • Тестування

  Тестування передбачає перевірку того, що зміни, виконані на етапі проектування, працюють штатно і відповідають своєму завданні. Це відмінний спосіб позбутися від проблем або труднощів користувачів, які не були видні на етапі проектування, перш ніж починати роботу на етапі реалізації. Існують різні методи тестування :
 • тестування a/b;
 • юзабіліті;
 • дистанційне тестування користувачів.
 • Реалізація

  Реалізація передбачає тісну взаємодію з веб-розробниками для досягнення кінцевої мети. Фахівці веб-розробки працюють над тим, щоб перетворити дизайнерські ідеї у реальний сайт. Важливо, щоб розробники працювали в команді протягом всього процесу, щоб зробити цей заключний етап більш ефективним і оптимальним.
  UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

  Що таке досвід?

  Веб-сайти і додатки стають все більш складними по мірі просування технологій. Те, що раніше було односторонньої статичної середовищем, сьогодні перетворилося в широкий інтерактивний досвід. Але незалежно від того, наскільки змінився виробничий процес, успіх веб-сайту, як і раніше, залежить тільки від одного: як користувачі сприймають. «Цей сайт дає мені цінність? Чи Легко його використовувати? Приємно тут перебувати?» - це питання, які задають собі користувачі, коли взаємодіють з продуктами компанії, і саме на підставі цього досвіду, як правило, вони приймають рішення про покупку. Користувальницький інтерфейс (скорочено UX) в дизайні — що це? Це те, як людина відчуває себе при взаємодії з системою. Система може бути веб-сайт, веб-додатком або настільним програмним забезпеченням. В сучасному контексті це часто позначається як взаємодія людини і комп'ютера. Поняття User experience охоплює всі аспекти взаємодії кінцевого споживача з компанією, її послугами і продуктами. Важливо відрізняти загальний дизайн проекту від користувальницького інтерфейсу, хоча User experience є надзвичайно важливою частиною дизайну. Також необхідно розрізняти UX і зручність використання: у відповідності з визначенням юзабіліті, це атрибут якості користувацького інтерфейсу, який охоплює легкість навчання, ефективність використання, приємність, візуальну прийнятність, естетику оформлення.
  UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

  Професійні компетенції

  Дизайнер UX відповідає за всі описані вище етапи процесу та їх виконання. Існує ряд професійних компетенцій, яким приділяється велика увага при навчанні дизайнера:
 • лідерство;
 • спілкування;
 • управління проектами;
 • ефективна взаємодія з командою.
 • Дані професійні характеристики дуже важливі для успішної роботи.

  У чому різниця між дизайном UX і UI?

  Дизайнери інтерфейсу користувача (UI) фокусуються на макеті і фактичне дизайні кожного елемента, з яким взаємодіє користувач, тоді як дизайнери User Experience (UX) зосереджують свою увагу на взаємодію користувача з цим елементом, а також на комплексному враження від продукту. Дизайнери UI і UX часто працюють разом, а також у команді з веб-розробниками, для створення продукту, який є візуально привабливим і приємним у використанні.

  Що робить насправді UX дизайнер?

  Дизайнери UX виконують різний функціонал в залежності від проекту та етапи розробки. На ранніх етапах проекту фахівці проводять попередні дослідження користувальницького досвіду, а потім планують взаємодія за допомогою каркаса і прототипування своїх проектів, які далі перевіряються за допомогою різних евристичних методик. Під час розробки триває тестування та розробка користувальницького інтерфейсу з метою поліпшення продукту і досвіду взаємодії з споживачем. Після запуску проекту UX дизайнер може аналізувати власні показники, щоб відслідковувати результати своєї роботи, повертатися назад і продовжувати ітерацію для покращення слабких місць дизайнерського рішення.
  UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном

  Завдання та методи

  Дизайнери UX виконують різні завдання в різних точках процесу. Нижче представлений основний перелік:
 • Оцінка поточної системи. Якщо система вже існує, професіонал UX буде цілісно оцінювати її поточний стан. Виявляються проблеми і пропонуються виправлення на основі аналізу даних досліджень.
 • A/B TESTING. Фахівець може розробити дослідження для порівняння ефективності та якості досвіду різних користувацьких інтерфейсів. Це виконується шляхом висунення гіпотези (наприклад, «зелена кнопка більше приваблива, ніж червона»). Потім пропонується кілька версій дизайну і в порядку тестування визначається «кращий досвід» (наприклад, «зелена кнопка краще, тому що користувачі клацали по ній частіше».).
 • Опитування. Розробник UX проводить опитування існуючих і потенційних користувачів системи, щоб отримати уявлення про те, що було найбільш ефективним дизайнерським рішенням. Оскільки досвід одиничного користувача є суб'єктивним, кращий спосіб отримати безпосередню інформацію - це вивчення і взаємодія з груповим думкою.
 • Каркаси і прототипи. Грунтуючись на висновках, фахівці UX можуть розробляти каркаси різних макетів і прототипи більш високої точності.
 • Користувальницькі потоки. Проектування того, як користувачі повинні переміщатися по системі, є ще одним популярним інструментом.
 • Шаблони проектування

  Шаблони проектування інтерфейсів UX-дизайну забезпечують узгодженість і спосіб знаходження найбільш ефективного «інструменту» для роботи. Наприклад, при розробці шаблонів користувальницького інтерфейсу вибір правильних елементів (наприклад, вкладки модуля, слайд-шоу) для певних завдань, заснованих на їх ефективність, призводить до кращого рішення. Розробники UX не тільки пропонують шаблони проектування, що використовуються на інших веб-сайтах, але й розробляють свої шаблони для поточного проекту.

  Програми

  Існує кілька популярних і легко доступних програм для UX-дизайну для роботи і навчання. Інструменти не призначені тільки для UX-дизайнерів. Програмісти і веб-майстри також використовують їх. Курси UX-дизайну використовують інструменти прототипування — на початковому етапі їх можна виконати за допомогою ручки і паперу. Цей недорогий і доступний інструмент навчання дизайнера на практиці дозволяє швидко сформувати прототип і перейти до проектування. Деякі програмні засоби для створення каркаса і прототипів:
 • OmniGraffle.
 • Макетні модулі Balsamiq.
 • Mockingbird.
  UX-дизайн - що це таке? Чим займається UX-дизайнер? Різниця між UI та UX-дизайном
 • При навчанні основам UX-дизайну використовується тестування A/B, також відоме як роздільне або різноманітне тестування. Даний інструмент порівнює різні версії сторінки. Тестування може бути виконане за допомогою будь-якої з програм. В основному програмне забезпечення для тестування A/B розбиває трафік веб-сайту на два рівних сегмента. Одна група бачить версію A, а інша — версію B. Статистика, такі як коефіцієнт конверсії і показник відмов, відстежується для кожної версії. Спліт-тестування визначає, яка версія краще, і дане рішення засноване на статистичних даних. Одним з найбільш популярних програм для тестування A/B Google Website Optimizer.

  Управління контентом

  При навчанні UX-дизайну з нуля використовується безліч методів інвентаризації контенту. Використання серверного додатка на місці (для якого вам потрібно доступ до веб-серверу) краще всього підходить для виробничих сайтів. Будучи ближче до джерела, ніж програмне забезпечення сторонніх розробників, ці додатки є більш точними і ефективними. З цією метою може використовуватися простий інструмент Excel для створення і управління інвентаризацією контенту, наприклад, шаблон GetUXIndex ()). Веб-сайти, створені з такими системами управління контентом WordPress та Drupal, як правило, мають вбудовані інструменти, які показують карту існуючого веб-сайту.

  Опитування і фідбек

  Опитування користувачів — ще одна популярна завдання дизайну UX. Самий ефективний і економічний спосіб зробити це — за допомогою додатку для опитування та зворотного зв'язку або тестування віддаленого користувача. Загальні інструменти для проведення опитувань, наприклад, PollDaddy, являють собою гнучкі рішення, які також можуть використовуватися для інших завдань. Існують інструменти зворотного зв'язку для зручності використання, такі як Usability і віддалені служби тестування користувачів, такі як юзабіліті-хаб, які адмініструють систему тестування.

  Приклади

  Приклад UX-дизайну — що це? Дизайн користувальницького інтерфейсу — це процес створення продуктів, які надають осмислений і експериментальний досвід. Це передбачає ретельний дизайн і зручність використання продукту, естетичне задоволення від застосування і широку функціональність. Таким чином, продукти, що забезпечують відмінний користувальницький інтерфейс (наприклад, iPhone є найкращим прикладом UX-дизайну), призначені не тільки для споживання або використання продукту, але і для всього процесу придбання, володіння і навіть усунення неполадок.