Помилка 24 на "Андроїд": причини появи та усунення проблеми

339 0 Новини високих технологій

Отже, у вас смартфон на базі Android. Ви вирішили завантажити потрібний софт з Play Market і включити його в колекцію свого гаджета. Але тут з'являється помилка 24 при установці програми. Що її спричинило? Як виправити цю помилку, і без проблем встановити програму на свій пристрій? На ці питання ми відповімо в статті.

Як проявляється проблема?

Помилка 24 показує себе досить просто. Ви завантажуєте додаток, після чого натискаєте на "Встановити". Дана команда пристроєм не виконується, а на екрані з'являється таке попередження: "Невідомий код помилки 24". За словами власників "Андроїдів", проблема переслідує, як на зло, найбільш популярні і потрібні сучасній людині додатки - "Вконтакте", "Instagram", "Однокласники", what's App, Viber, "Фейсбук", "Сбербанк Онлайн" та ін.
Помилка 24 на "Андроїд": причини появи та усунення проблеми
Якщо ви спостерігаєте схожу проблему, то способи її рішення - далі.

Причини помилки

Як показує практика, помилка 24 при установці софта не змушує себе чекати після того, як смартфон піддався "жорсткого скидання" (hard reset). В результаті всі встановлені вами програми, закаченная музика, зроблені фото і відео повинні стертися дочиста. Однак з конкретним додатком (тим, що ви зібралися знову завантажити) цього не сталося - десь залишився старий "хвіст" з якихось неудаленных компонентів, який і протистоїть нової установки.


Втім, помилка 24 проявляється не тільки після "жорсткого скидання". Ви могли просто коли-то видалити додаток за непотрібністю або з іншої причини, а в системі залишилися зберігатися його компоненти. І в цьому випадку буде спливати помилка 24 при спробах віднайти на гаджеті дану програму. Перевірити написане вище можна просто - спробуйте завантажити з "Плей Маркету" інший софт або програму, яку ви до того не користувалися на своєму смартфоні. Установка в цьому випадку пройде успішно. Проблема буде виникати тільки щодо програми або програм, чиї компоненти до кінця не видалені з вашого смартфона. Таким чином, вихід із ситуації один - очищення папки data/data (системна пам'ять) і sdcard/Android/data/data (флеш-карта) від компонентів програми, яка не дозволяє встановити помилка додатки 24.

Спосіб №1: найлегший

Перший метод досить простий, але, на жаль, допомагає далеко не всім. Ваші дії в цьому випадку прості: відкрийте "Установки", потім знайдіть "Додатки". Зупиніться на "Гугл Плей" або "Плей Маркет". Далі потрібно просто клікнути на "Очистити кеш".
Помилка 24 на "Андроїд": причини появи та усунення проблеми
Після цих маніпуляцій перезавантажте смартфон, після чого знову спробуйте встановити додаток. Якщо проблема не зникла, то потрібно звернутися до способів, описаних нижче.

Спосіб №2: ручна очистка

Цей метод хороший для тих, хто зі своїм смартфоном "на ти", розбирається в тому, що і в яких папках зберігається в пам'яті пристрою. Використовуючи простий файловий менеджер "ES Провідник", відкрийте дерево папок. Нагадаємо, що виконання операції можливе тільки у разі, якщо ви вже отримали root-права. В data/data і sdcard/Android/data/data знайдіть файли і директорії, що відносяться до проблемного додатком, і видалити їх. Після цього перезавантажте смартфон і знову спробуйте встановити софт - помилка 24 не повинна вас турбувати.
Помилка 24 на "Андроїд": причини появи та усунення проблеми
Назви "залишкових" папок схожі з найменуванням програми, яку ви не можете встановити, - за цією ознакою їх легко відшукати. Наприклад:
 • "Вконтакте" - com.vkontakte.android;
 • "Однокласники" - ru.ok.android;
 • "Сбербанк Онлайн" - ru.sberbankmobile;
 • мессенджер "Вайбер" - com.viber.voip;
 • "Instagram" - com.instagram.android і ін.
 • Також ефективно допоможе знайти не до кінця видалені компоненти та інша програма - файловий менеджер під назвою Root Explorer. Як вже видно з назви, для ефективного його використання теж необхідні рут-права. Тут, у відкритому дереві з директоріями, вам потрібно знайти пакет з ім'ям проблемного програми, видалити його, після чого знову завантажити програму. Помилка 24 не повинна більше з'являтися при установці.

  Спосіб №3: за допомогою сторонніх додатків

  Додаток SD Maid дуже зручно при вирішенні цієї проблеми - воно дозволяє знаходити у файловій системі відкриті і приховані папки з компонентами видалених програм. А саме вони і є причиною помилки 24. Однак є одне "але": щоб використовувати цей софт, ви повинні володіти рут-правами.
  Досить знайти в SD Maid розділ "Сміття", запустити цю функцію. Знайдені додатком "хвости" можна видалити як все відразу, так і вибірково. Однак, якщо ми почитаємо відгуки, то побачимо, що "чистильник" SD Maid часом коректно працює і на "нерутированных" гаджетах - смартфонах і планшетах. Тут саме головне - не захоплюватися, видаляти лише те, що потрібно.
  Помилка 24 на "Андроїд": причини появи та усунення проблеми
  Якщо ж отримання рут-прав здається вам занадто складним, непотрібним і проблематичним, то можна спробувати використовувати ще одного прибиральника - популярного Clean Master. Активуйте програму на самий ретельний режим пошуку і видалення сміття. Для використання "Клин Майстра" необов'язково бути власником рут-прав. Ось ми з вами і розібрали три способи усунення помилки 24: шляхом очищення кешу, ручного видалення "хвостів" через файловий менеджер і зверненням до допомоги сторонніх програм-чистильників". Рішення проблеми в ряді випадків ускладнюється тим, що вам необхідно мати рут-правами для коректної роботи програми-помічника.