Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"

619 0 Новини високих технологій

Сьогодні, ясна річ, підключенням до інтернету нікого не здивуєш. Воно присутнє практично в кожному будинку. Є у вас стаціонарний комп'ютерний термінал, ноутбук, мобільний телефон або планшет, підключитися до Всесвітньої павутини праці не складе. Але що таке інтернет насправді? Багато про це просто не знають, абсолютно не замислюючись про те, яким саме чином здійснюється доступ до того чи іншого сайту. І на сьогоднішній день значення мережі Інтернет переоцінити дуже важко. Погодьтеся, адже електронна пошта або соціальні мережі стали невід'ємною частиною життя людини.

Навіщо потрібен інтернет і для чого була створена Мережа?

Взагалі, ідея створення єдиної мережі, до якої могли б підключатися будь-які користувачі і з будь-терміналів, розташованих по всій земній кулі, народилася ще в далекому 1957 році, коли розробкою мережі займалося Міністерство оборони США.


Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"
Тоді створення такої мережі планувалося з метою забезпечення зв'язку між віддаленими комп'ютерами. Але з часом позначилася глобалізація, і до віддалених серверів змогли підключатися інші користувачі і компанії, які розміщували на своїх ресурсах якісь інформативні блоки.
Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"
Таким чином, інтернет перетворився спочатку в якесь інформаційний простір, а потім і в засіб зв'язку між людьми.

Трохи історії

Не кажучи про теоретичному об'єднання комп'ютерів в одну глобальну мережу, сама ідея отримала розвиток лише в 1962 році, коли її обґрунтував Джозеф Ликлайдер, грунтуючись на роботах Леонарда Клейнрока.
Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"
В той час мова йшла про те, щоб зраджувати повідомлення з одного пристрою на інший, минаючи фізичні перешкоди у вигляді кабельного з'єднання між комп'ютерами. У певному сенсі це схоже на те, що ми сьогодні називаємо бездротовим зв'язком. Але навіщо потрібен інтернет сучасній людині? Та подивіться навколо! Навіть розвиток мобільної техніки і дистанційне керування комп'ютерами якраз і виконується за технологією доступу до інтернету.
Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"
У свій час глобальна мережа отримала назву World Wide Web, від чого пізніше було утворено префікс www, який завжди застосовується при завданні якогось адреси сайту в інтернеті. І не звертайте уваги на те, що спочатку посилання може стояти http або https. Це лише вказівка на використовуваний протокол підключення. А сам адреса відповідає саме префікса. Сучасна мережа Інтернет використовує саме такі посилання. Але ось доступ може здійснюватися на основі спеціальних протоколів начебто IPv4 які застосовуються у Windows-системах за замовчуванням.

Які можливості дає інтернет?

Говорячи про стан мережі в її нинішньому вигляді, можна відзначити, що вона на даний момент є саме тим, що об'єднує людей і дає можливість використання персоніфікованих сервісів на зразок електронної пошти, платіжних систем, обміну повідомленнями на основі відео, перегляду або прослуховування улюблених фільмів і музики, отримання інформаційних даних з будь-якого питання, і не тільки.

Інтернет як інформаційне поле

Говорячи про те, навіщо потрібен інтернет, не можна обійти стороною ще одне питання. Як вже зрозуміло, з часом вся павутина зазнала таких змін, що стала, грубо кажучи, якоїсь середовищем, де можна знайти відповідь на будь-яке питання. І це дійсно так. До того ж сучасна мережа Інтернет сприяє просуванню оглядачів з їх пошуковими системами, хоча і самі по собі в початковому вигляді (пошукові сайти) є досить потужними інструментами. І отримати потрібну інформацію можна з будь-якого ресурсу, який містить дані по введеному запиту.

Інтернет як засіб зв'язку

Сьогодні підключення до інтернету перестало бути чимось на зразок звичайного доступу до інформаційних ресурсів. Багато програм, що базуються на основі інтернет-технологій, що дозволяють користувачам тримати зв'язок між собою.
Навіщо потрібен інтернет: всі "за" і "проти"
Найпростіший варіант – електронна пошта. Але ж хотілося спілкуватися в реальному часі. Ось тоді і з'явився перший у своєму роді месенджер ICQ, скорочення назви якого було утворено від англійського I Seek You, що в дослівному перекладі означає «Я тебе шукаю». Багато пізніше з'явилися програми, які дозволяли здійснювати дзвінки з використанням відео. Передача і прийом сигналу все одно базувалися саме на основі підключення до інтернету (нехай навіть через віртуальні мережі). Візьміть той же Skype. Використання відеорежиму сьогодні ні в кого не викликає сумнівів. До речі сказати, багато месенджери трансформувалися саме в таку інтерпретацію, оскільки простий обмін текстовими повідомленнями став неактуальний.

Підсумки

Підводячи підсумки, треба зазначити, що інтернет як такої не завжди був тим, що ми маємо сьогодні. Шкода і користь інтернету знаходяться під сумнівом. Не дивно, адже, з одного боку,мережа начебто і виконує роль якогось інформаційного поля або навіть, якщо хочете, комунікатора, а з іншого - погано впливає на психіку людини тільки тому, що на сайтах можуть розміщуватися матеріали сумнівного характеру, як то: заклики до терористичної діяльності, порно і т. д. не Дивно, що користь і шкоду інтернету в даному випадку розмежовані бути не можуть. Кожна розсудлива людина повинна чітко розуміти, що не все те, що публікується у Всесвітній павутині, відповідає дійсності, а іноді направлено просто на зміну світосприйняття пересічного обивателя. Власне, тепер і стає зрозуміло, навіщо потрібен інтернет. Питання використання ресурсів Всесвітньої павутини теж викликає законні сумніви. Посудіть самі, адже користь і шкоду інтернету досі чітких меж розподілу не мають.