Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів

225 0 Новини високих технологій

«Яндекс» вже давно витіснив свого колись сильного конкурента «Рамблера» і майже повністю поглинув сервіс «Мэйлру». Аналогічна ситуація відбувається і на світовому ринку, де «Гугл» залишив далеко за бортом недооцінений Bing від «Майкрософта» і самобутній DuckDuckGo.

Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Пошуковики «Гугл» і «Яндекс» є практично єдиними популярними сервісами в російськомовному інтернеті. Вітчизняний сервіс, зареєстрований чомусь в далекій Голландії, поки ще тримає планку лідерства в Росії, але світовий американський лідер Всесвітньої павутини вже дихає йому в спину. Якщо розглядати обидва пошуковика поверхнево, відповідаючи на питання про те, що краще: «Яндекс» або «Гугл», то невблаганна статистика приймає сторону останнього. Вітчизняний сервіс є беззаперечним лідером для стаціонарних комп'ютерів в Рунеті, в той час як американський, – це не тільки системні блоки і ноутбуки, але і величезна аудиторія з мобільними гаджетами.


Звичайно, питання про те, що краще: «Яндекс» або «Гугл» для рядових користувачів android-пристроїв не стоїть так гостро, тому що для них вже встановлені всі сервіси «американця». Навіть федеральна антимонопольна служба визнала факт дискримінації щодо інших учасників ринку і покарала «Гугл» за порушення закону про конкуренцію. Отже, два найбільших сервісу в Рунеті. З'ясовуємо, який краще: «Гугл» або «Яндекс»? Позначимо основні відмінності, примітні особливості, а також переваги і недоліки обох пошуковиків.

Інтерфейс

Зустрінемо по одягу і розберемося, що краще: «Яндекс» або «Гугл» в плані юзабіліті інтерфейсу. Американський пошуковик приваблює своєю класичною простотою та аскетичністю. На головній сторінці «Гугла» можна побачити лише рядок для пошуку і пару кнопок для переходу на інші підрівні.

Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Відкривши вітчизняний пошуковик, ми бачимо цілий каламбур з новин, нав'язливих доповнень і масу посилань на сервіси «Яндекса». Причому весь цей строкатий вінегрет рясно присмачений рекламними посиланнями і блоками. Буквально всі без винятку російські компанії, в тому числі і «Рамблер» з «Мэйлру», відзначилися аналогічним інтерфейсом. Мабуть, це просто якась особливість Рунета. Деякі користувачі вважають таку завантаженість стартової сторінки цілком доречною, де відразу можна дізнатися останні новини, отримати інформацію по пробках і прогноз погоди. Таких меншість, тому тут кожен сам для себе вирішує що йому ближче і що краще – «Яндекс» або «Гугл». Якщо вам подобається мінімалізм і в пріоритеті саме пошук, то американський сервіс – ваш варіант. Ну а тим, хто любить затриматися на сторінці і погортати цікаву (а іноді і не дуже) інформацію, вишукуючи її серед рекламних блоків, цілком підійде вітчизняний пошуковик.

Функціонал

Розглянемо, чим відрізняється «Яндекс» від «Гугла» в плані функціональності. Можливості в обох пошуковиків приблизно однакові. І там, і там можна знайти схожий набір інструментів: новини, дороги, карти, відео, музика та інший супутній антураж.
Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Що стосується зручності користування, то тут «Гугл» гірше «Яндекса», хоча і не набагато. В останнього розширений пошук, так само, як і інший функціонал, виглядає більш зрозуміло і красиво. Приємна візуальна складова розширеного пошуку «Яндекса» дозволяє швидко зорієнтуватися у всіх колонках, випадаючих списках та маркерах. У той час як з «Гуглом» доведеться напружитися, щоб знайти потрібний інструмент. Але тут знову-таки багато в чому це справа звички, і кожен сам для себе вирішує, що краще – «Яндекс» або «Гугл». Також варто зауважити, що у американського пошукача є грамотний голосовий пошук для стаціонарних систем, а не тільки для мобільних. «Яндекс», хоч і запустив свій аналогічний сервіс – «Алісу», але вона ще дуже сира, щоб скласти нормальну конкуренцію гугловський дамі.

Реклама

Розберемося, що краще: «Яндекс» або «Гугл» в плані великої кількості реклами та її агресивності. Якщо ви не подбали про приховування рекламних оголошень з допомогою сторонніх доповнень браузера на зразок AdBlock або Privacy Badger, то вимальовується наступна картина.

В «Гуглі» піару всього і вся значно більше. Навіть не беручи в розрахунок явно комерційні запити користувача, в самій видачу буде як мінімум три рекламні рядки, а весь правий бік буде буквально захаращений банерами і текстовими оголошеннями. В «Яндексі» з цією справою трохи краще. Безпосередньо у видачі за запитом вас чекають три явно позначені рекламні рядки, а на правій половині буде красуватися симпатичний медійно-контекстний банер без зайвого шуму. Але, як вже говорилося вище, якщо встановити на «Яндекс» і «Гугл» додаткові плагіни для браузера, то всякого піару стане помітно менше, а то і зовсім пропаде. Подібні доповнення можна знайти на офіційних ресурсах розробників браузерів, причому у великій кількості, тому особливих проблем тут бути не повинно.

Механізм пошуку

Це один з головних параметрів, що визначають, хто крутіше – «Гугл» або «Яндекс». Механізм пошуку кожен сервіс відточує щодня. Він досить складний і заплутаний, але тим не менш дозволяє в лічені секунди видати користувачеві максимально релевантний відповідь на поставлене питання.
Потужності серверів американського пошуковика цілком вистачає для того, щоб обробити запит в реальному часі. Апдейти видачі відбуваються кожен день, тому якщо порівнювати як такий інтернет у «Яндекса» і «Гугла», останній має найактуальнішу інформацію.
Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Наприклад, по гарячому запитом «Сирія» американський пошуковик видає поточні новини по сирійському конфлікту. У той час як «Яндекс» в першу чергу пропонує ознайомитися з «Вікіпедією», якими-то географічними особливостями, а вже потім, десь в середині сторінки, виводить новинну стрічку. Крім того, «Гугл» – це міжнародний продукт, тому він чудово підходить для пошуку на іноземних мовах. Але саме в цьому разі є і зворотна сторона. Чому «Яндекс» краще «Гугла»? Тому що останній намагається охопити все, але у нього це далеко не завжди виходить, а вітчизняний пошуковик прив'язує себе до районів і видає дійсно якісний і релевантний результат по регіональному запитом. Якщо «Гугл» справляється з актуальною видачею за рахунок своїх численний серверів, то потужностей «Яндекса» на таку оперативність не вистачає. Вітчизняний пошуковик просто кешує добру частину запитів, і користувач отримує заздалегідь підготовлений відповідь. Подібне рішення дозволяє миттєво отримати потрібну інформацію, але остання не завжди буде актуальною. Так що якщо ваші запити можна назвати стандартними (погода, фільми, музика, розділи «Вікіпедії» тощо), то різниці між «Гуглом» або «Яндексом» ви не помітите. Якщо вам потрібна більш специфічна і саме актуальна інформація для якихось професійних потреб, то краще віддати перевагу американському пошуковику.

Оглядачі

Для багатьох визначальним критерієм, який дозволить вибрати між «Гугл» або «Яндекс», є сервіси пошукових систем і якісь додаткові додатки. Серед останніх найчастіше миготіли фірмові браузери. Так само, як і у випадку з веб-версіями пошуковиків, почнемо знайомство з інтерфейсів.

Інтерфейс

Тут маємо схожу ситуацію, описану вище. «Гугл Хром» відрізняється мінімалізмом і відсутністю «зайвих» кнопок. Причому, якщо вас не влаштовує класичний вигляд браузера, то в налаштуваннях завжди можна додати пару-іншу панелей та інших «фішок».
Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Крім того, оглядач нітрохи не проти інтеграцій зі своїми конкурентами, тому ви завжди зможете зробити «Яндекс» стартовою сторінкою в «Гугл Хром». Про засилля «американця» на всі мобільні гаджети під управлінням платформи Android ми також згадували, тому багато користувачів просто «насильно звикли» до «Хрому». Інтерфейс «Яндекс-браузера» дуже схожий на американського конкурента. Але на відміну від останнього, він більш зрозумілий і розібратися з ним зможе будь-який новачок, вперше відкрив для себе інтернет. Тут напевно чималу роль зіграла і специфічність вітчизняної аудиторії: нам легше зрозуміти «наше», ніж вивчати «їх».

Швидкість

Що стосується швидкості, то різниці між браузерами Гугл або Яндекс» майже немає. Працюють вони на одному і тому ж коді, тому відмінності на стендових перевірок показали мінімальні. Єдине, варто уточнити про наявність деяких особливостей оглядачів. Так, у «Яндекса» є спеціальний «Турбо-режим», що дозволяє стиснути потоковий трафік на серверах пошукача, тим самим заощадивши його споживання. Для власників USB-модемів такий функціонал припав як не можна до речі. У «Гугла» немає подібної «фішки», але що стосується відкриття серйозних і «важких» веб-сторінок, то він тут досяг успіху зі своїм кешем. Але подібне рішення сильно відбивається на оперативної пам'яті. Багато користувачів не раз називали «Хром» найненажерливішим браузером. Тому, якщо у вас менше 4 Гб оперативної пам'яті, то краще встановити вітчизняний оглядач.

Функціональність

Якщо ви - професійний веб-розробник або спеціаліст схожого плану, то вибір між браузерами від «Яндекс» і «Гугл» цілком очевидна. Останній має масу плагінів і доповнень, які в значній мірі полегшують роботу зі специфічним контентом і кодами. «Яндекс» таким розмаїттям, на жаль, похвалитися не може. Вітчизняний пошуковик багато в чому хороший, але тільки якщо ви звичайний користувач: він красивий, зручний, зрозумілий і начебто рідний, але для якихось серйозних бізнес-підприємств не годиться.

Хмарні сервіси

Розглянемо хмарні сервіси від вітчизняного і американського пошуковика – «Яндекс-Диск» і «Гугл-Диск». Обидва варіанти є прекрасною альтернативою флешок і карт пам'яті, тому розберемося, чим вони хороші чи погані.
Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Сервіс від «Яндекса» надає своїм користувачам 10 Гб безкоштовного сховища для будь-якої інформації. Веб-інтерфейс «Диска» відзначився зрозумілими і зручними гілками меню, а також своєю привабливістю. Крім того, швидкість завантаження даних в «хмара» трохи вище, ніж у конкурента від «Гугла». Єдиний критичний недолік, на який частенько нарікають користувачі – це відсутність хоч якихось вбудованих інструментів для роботи з офісною середовищем від «Майкрософта». «Гугл-Диск» пропонує вже 15 Гб місця під зберігання файлів проти 10 у «Яндекса». Інтерфейс сховища може і не такий зрозумілий як у першому випадку, але розібратися все-таки можна. Одне з головних достоїнств «хмари» від «Гугла» – це вбудовані редактори всього, чого можна: документи, таблиці, фотографії і т. д. Також слід зазначити і відмінну синергію з офісними продуктами від «Майкрософта». Якщо хмарні сервіси вам потрібні тільки для зберігання файлів, то вибрати можна, в принципі, будь-який «Диск». Для більш різнобічної роботи продукт від «Гугл» все ж більш привабливий. Що стосується безпеки ваших даних, то тут відмінностей немає ніяких: і там, і там з цим строго, тому ніхто нічого не вкраде.

Карти

Ще один досить затребуваний сервіс – карти. Почнемо, як завжди, з інтерфейсу. Добрій половині користувачів до душі припав саме гуглівський варіант оформлення: все на своїх місцях, під рукою і з зрозумілими підказками.
Що краще: "Яндекс" або "Гугл"? Порівняння пошукачів
Але на цьому переваги сервісу від «Гугл», можна сказати, закінчуються. Можливості «Яндекс-карт» значно ширше і багатше. Деякі називають вітчизняний сервіс справжньої екосистемою Рунета, бо тут є практично все. Особливо корисні «Яндекс-карти» для водіїв:
 • відмінна і зрозуміла навігація;
 • інформація про дорожніх пригодах;
 • роботи на ділянках і об'їзди;
 • камери;
 • онлайн функціонал «Балачки»;
 • важливі позначки і маркери.
 • Причому це далеко не повний список всіх можливостей сервісу. Так що тут вибір цілком очевидна користь вітчизняного пошуковика.

  Підводячи підсумок

  Порівняти «Яндекс» з «Гуглом» ніби й просто, але водночас і складно. Кожен пошуковик і супутній сервіс гарні для своєї категорії користувачів. Так, вони обидва лідери і універсальні практично у всьому. Аналогії сервісів простежуються і там, і там. Вибрати і виділити когось окремо складно, та й не можна. Якщо ваша діяльність пов'язана з веб-розробками, кодами, переробкою маси інформації, причому різноплановою, то краще взяти на озброєння американський пошуковик. Він видає більш актуальні та гнучкі дані по запитам користувача. Крім того, «Гугл Хром» володіє масою інструментів в особі плагінів і доповнень, які стануть незамінними для специфічних і професійних потреб. Якщо ж ви вважаєте себе звичайним користувачем Мережі і вам по душі комфорт і приємні фарби вітчизняного пошуковика «Яндекс» буде вашим відмінним помічником у всіх починаннях. Він швидко розповість про останні новини, покаже завантаженість доріг, пояснить рішення незрозумілих шкільних завдань і підкаже, що зараз йде в кінотеатрах. Вітчизняні сервіси від «Яндекса» відрізняються інтуїтивно зрозумілим і зручним інтерфейсом, а також приємним зовнішнім виглядом. У загальному і цілому, сказати щось однозначно хороше або погане про нашого та зарубіжному пошуковику не можна. Обидва володіють як перевагами, так і недоліками приблизно в рівній мірі.